Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #5

Indestructible Hulk #5

Postacie
Zapowiedź

• Hulk kontra Attuma!
• Jaki sekret wiąże się z Zaginioną Lemurią?
• Attuma gwarantuje śmierć wszystkim żyjącym na powierzchni.

Streszczenie

Gdy Hulk traci resztki powietrza będąc w objęciach morskiego potwora, na ratunek przybywają tajemnicze postacie, które wciągają go do swojego pojazdu.

W tym samym czasie załoga Pancernika w towarzystwie Marii Hill szykuje się do wypłynięcia na powierzchnię z powodu zbyt dużych uszkodzeń łodzi. Ich odwrót zostaje dostrzeżony przez poddanych Attumy, jednak na jego rozkaz pościg zostaje zaniechany.

Tymczasem Banner budzi się na pokładzie statku, którego załoga go uratowała. Jedna z kobiet o niebieskiej skórze zakłada mu na ucho translator, dzięki któremu mogą się porozumieć. Jednocześnie informuje go, że jest bezpieczny i przedstawia się jako Mara. Prosi też, by zmienił się znowu w tego zielnego. Banner wyśmiewa ją, kobieta jednak nie ustępuje. Powstrzymuje ją dopiero interwencja Canora, kapitana statku, który informuje, że jest ona jego narzeczoną. Następnie razem wychodzą ze statku, gdy docierają już do kryjówki Armii Lemuriańskich Rebeliantów. Canor i Mara zaprowadzają Bannera do pomieszczenia, w którym znajdują się skradzione Attumie projekty jego najnowszej broni zwanej Alkahest – w języku lemurian oznacza to zero.

W tym samym czasie Attuma odwiedza Rasę, swojego naukowca, który ma dla niego prezent. Złoczyńca prosi, by zaprezentował mu jego działanie na znajdującym się niedaleko ich bazy statku szpiegującym, który wykryli. Gdy tylko stworzona przez Rasę kula dociera w pobliżu pojazdu, wylewa się z niej płyn, który neutralizuje statek i jego załogę. Zadowolony Attuma prosi podwładnego, by stworzył kolejne Alkahesty.

Tymczasem w bazie lemuriańskich rebeliantów, Bruce odkrywa czym jest broń Attumy. To płyn, który potrafi zniszczyć wszystko. Mimo to, Banner ma plan, jak pokonać Atumę. Wraz z Canorem zbiera grupę rebeliantów, z którymi płyną jedną tylko łodzią w okolice laboratorium wroga. Gdy są już niedaleko, Bruce całuje Marę, a ona wściekła na to co zrobił, uderza go.

Żołnierze Attumy dziwią się na widok tylko jednej łodzi. Po chwili jednak z jej środka wydostaje się Hulk z grupą rebeliantów. Zielony olbrzym przedziera się przez przeciwników, aż w końcu dociera do Attumy. Hulk nie sprawia mu jednak dużych problemów i udaje mu się go pokonać, wrzucając prosto w paszczę wezwanego morskiego potwora. Gdy do laboratorium docierają pozostali rebelianci, Attuma ogłasza im, że pozbył się zielonego olbrzyma. Wnętrze potwora jest bowiem najlepszą pułapką na świecie i wydostanie się z niego jest niemożliwe. Jednak ku jego zaskoczeniu, Hulk atakuje go wydostając się z pułapki. W tym samym czasie, rebelianci niszczą wszystko co znajduje się w laboratorium, by nie dopuścić do stworzenia kolejnej bomby. Attuma jest wściekły i krzyczy, że jego przeznaczeniem jest władza. Hulk jednak nie słucha go i wrzuca w paszczę potwora, który następnie odpływa. Wtedy Mara w ramach podziękowania rzuca się w objęcia Hulka i całuje go. Ten przemienia się w Bannera, co natychmiast sprawia, że kobieta odpycha go.

Bez swojego władcy, żołnierze Attumy poddali się w ciągu godziny. Canor i Mara dziękują Bruce'owi i odmawiają przyjęcia dalszej pomocy w odbudowie miasta. Gdy Banner zauważa, że przybyła po niego łódź S.H.I.E.L.D., żegna się i odpływa, trzymając w ręce zwój z opisem Alkahestu.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5 Indestructible Hulk #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.