Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man #6 AU » Superior Spider-Man #6 AU

Superior Spider-Man #6 AU

Zapowiedź

• Superior Spider-Man wkracza w "Age of Ultron".

Streszczenie

Będąc w samotności, Otto rozmyśla nad ostatnimi wydarzeniami. Obwinia siebie za to, że nie powstrzymał Ultrona, gdy ten atakował miasto. Boi się także o los May i M.J., które najprawdopodobniej spotkało najgorsze. W pewnym momencie pojawia się obok niego Tony Stark, który prosi Otto o pomoc. Gdy pozostali superbohaterowie planują siłą wedrzeć się do bazy Ultrona, on postanawia wykorzystać fakt, że jest naukowcem. Prezentuje Spider-Manowi urządzenie, które odpowiednio zaprogramowane, wysyła wszystko będące w swojej okolicy do Strefy Negatywnej. Jedynym problemem jest fakt, że Stark nie posiada technologii, która pozwoli mu tego dokonać. Dlatego prosi Otto, by ten udał się do Horizon Labs i zdobył dla niego odpowiednie urządzenie. Dostanie się do budynku przy pomocy Quicksilvera i póki nie zacznie korzystać z jakichś maszyn, nie zwróci na siebie uwagi botów Ultrona.

Później. Bohaterowie docierają w okolice Horizon Labs. Quicksilver zostawia Otto samego, a ten przedostaje się do środka. Nie ma jednak zamiaru działać zgodnie z planem. Przypomina sobie, jak kiedyś Victor von Doom przejął kontrolę nad Ultronem, więc czemu on teraz nie mógłby dokonać tego samego. Po jakimś czasie aktywuje zbudowanego przez siebie spider-bota, co natychmiast zwraca uwagę trzech botów Ultrona. Gdy maszyny wdzierają się do budynku, Spider-Man zaczyna z nimi walczyć. Udaje mu się pokonać jednego z robotów, lecz na jego miejsce nadlatuje kilka kolejnych. Otto tylko na to czekał – jego spider-boty rzucają się na kolejne z botów i przeprogramowują je. Jednego z nich wysyła do bazy Ultrona, tam jednak odkrywa, że w budynku tak naprawdę go nie ma i kieruje wszystkim gdzieś spoza miasta.

Chwilę później traci kontrolę nad botami. Gdy te zaczynają go ścigać, postanawia wrócić do planu Starka. Urządzenie, po które przyszedł zostaje jednak zniszczone, a następnie cały budynek lega w gruzach. Z budynku udaje się w porę uciec Spider-Manowi, który wraca do kryjówki superbohaterów. Tam czeka już na niego Stark, który nie obwinia go za niepowodzenie. W takiej sytuacji pozostaje im tylko liczyć na plan Cage'a.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #6 AU Superior Spider-Man #6 AU Superior Spider-Man #6 AU Superior Spider-Man #6 AU Superior Spider-Man #6 AU Superior Spider-Man #6 AU

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.