Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #9

Hawkeye vol. 4 #9

Hawkeye vol. 4 #9

"Girls"

Postacie
Zapowiedź

• Więcej dziewczyn, więcej problemów: dziewczyna, była żona i partnerka z pracy.
• Powodzenia, Hawkeye.

Streszczenie

Natasha wyszukuje prawdziwą tożsamość kobiety, której pomaga Clint – Darlene Penelope Wright. Postanawia osobiście się z nią spotkać i dociera na dworzec, z którego Penny ma zamiar opuścić miasto. Gdy dziewczyna ją dostrzega i zaczyna uciekać, Black Widow rusza w pościg. Udaje jej się zatrzymać Penny, a następnie zadać parę pytań. Dziewczyna stwierdza, że na początku nie wiedziała, kim jest Clint i nie chciała go w to wszystko wpakować. Pyta Natashę, czy wie ilu wrogów stworzył sobie Clint, gdy jej pomagał i czy ma pojęcie o tym, co robi Barton, gdy nie pracuje z Avengers. Jej zdaniem grozi mu duże niebezpieczeństwo, bo gdy ktoś chce zniszczyć Avengers, zaczyna od normalnego człowieka. Jedyne, co Penny chciała zrobić, to pomóc i ma nadzieję, że Natasha przekaże to Clintowi.

Tymczasem Bobbi, była żona Clinta, odwiedza go w jego mieszkaniu. Mężczyzna wygląda na wykończonego. Jak się okazuje spał zaledwie czterdzieści pięć minut. Bobbi zapewnia, że jak tylko podpisze przyniesione przez nią dokumenty, będzie mógł dalej odpoczywać. Clint, który wygląda akurat przez okno, pyta ją, czy van, który stoi przed kamienicą wygląda jej na zwykły van, czy raczej na Van. Bobbi stwierdza, że to nie ma sensu, ale gdy również wygląda na zewnątrz mówi, że na 100% wygląda jak Van. Pyta Clinta, czy chce by się tym zajęła. On odpiera, że tak i prosi o długopis, by mógł podpisać dokumenty.

Siedzący w aucie mężczyźni, którzy zostali już tego dnia pobici, zauważają idącą w ich stronę Bobbi. Zaczynają odjeżdżać. Kobieta dogania pojazd i atakuje siedzących w środku zbirów, przez co jeden z nich traci kontrolę nad kierownicą i uderza samochodem w hydrant. Zmoczona kobieta wraca na górę i pyta Clinta, wycierając sobie włosy, kim byli ci mężczyźni i czego od niego chcieli. Barton, odsłuchując jednocześnie wiadomość nagraną wcześniej przez Kate, mówi, że nie wie, po czym wręcza jej podpisane dokumenty. Bobbi informuje, że od teraz są oficjalnie rozwiedzeni i składa życzenia z okazji Walentynek. Clint stwierdza, że nie wiedział, że to dziś i mówi, że wraca do łóżka.

Wcześniej. Do mieszkania Kate Bishop wchodzą Jessica, Natasha i Bobbi. Zastają nastolatkę śpiącą w łóżku i budzą ją, zadając przy tym pytania dotyczące rudowłosej dziewczyny i problemów jakie ma Clint. Wszystkie trzy stwierdzają, że to sprawa wszystkich Avengers, a nie tylko Bartona. Nie mogą go jednak odnaleźć, bo w dokumentach widnieje inny niż rzeczywisty adres zamieszkania Clinta. Kate mówi im co chcą wiedzieć, po czym na swym skuterze jedzie do Bartona, po drodze dzwoniąc do niego. On jednak nie odbiera, więc nagrywa mu wiadomość. Gdy dociera na miejsce, z zaparkowanego niedaleko vana wysiadają dwaj mężczyźni, którzy następnie ją atakują. Dziewczynie nie sprawiają jednak większych problemów i po chwili leżą pobici na ulicy. Gdy Kate odwraca się, zauważa, że do Clinta przyjechała właśnie Jessica.

Zaspany Clint otwiera Jessice drzwi od swojego mieszkania. Kobieta uderza go w twarz, po czym on prosi, by weszła do środka. Jest wściekła, bo myślała, że coś ich łączy, a on zdradzał ją z inną kobietą. Ich rozmowę przerywa Kate, która wchodzi do mieszkania, stwierdzając, że drzwi były otwarte. Jessica mówi Clintowi, że jest złą osobą, bo gdy komukolwiek zaczyna zależeć na nim, on tę osobę odpycha. Kierując się do wyjścia ostrzega jeszcze Kate, by trzymała się z dala od niego, bo ją również zawiedzie. Dziewczyna nie przejmuje się jej słowami i gdy Jessica jest już daleko, przeprasza Clinta, że nie zdążyła przyjść przed nią, by go ostrzec. Barton nie ma jej tego za złe, chce jednak pobyć teraz sam i się przespać, więc prosi Kate by wyszła.

Później. Grill pyta Clinta, z którym razem spędza wieczór na dachu budynku, co ma zamiar teraz zrobić. Barton odpiera, że będzie pił piwo oglądając westerny do momentu aż zaśnie. Grill jest zaskoczony, że Clint ma zamiar odpuścić, bo z tego co opowiadał, dziewczyna coś dla niego znaczy. Dlatego proponuje, by Barton napisał do niej list, w którym wszystko jej wyjaśni. Bohater stwierdza, że mężczyzna jest geniuszem i wybiega by to zrobić.

Gdy Grill zostaje sam na dachu, ktoś woła go po imieniu. Mężczyzna odwraca się i pyta, skąd ta osoba się tu wzięła, po czym zostaje postrzelony w głowę. Gdy martwe ciało Grilla upada na ziemię, blondwłosy mężczyzna z pomalowaną na biało twarzą odpiera, że przybył z piekła.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9 Hawkeye vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.