Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #13

Avengers Assemble #13

Postacie
Zapowiedź

• Black Widow i Hawkeye sądzeni za grzechy przeszłości.
• Spider-Woman między młotem a kowadłem.
• Natasha, nie pij tego! To...! Oops...

Streszczenie

W kanałach pod Omskiem. Black Widow zapewnia, że spotkałaby się z Galiną, gdyby ją o to poprosiła, Karl jednak wyśmiewa ją, wytykając jej, że chce jedynie ulżyć swojemu sumieniu. Dziewczyna pyta, czemu jej chłopak ściągnął na miejsce Mścicielkę, ten więc wyciąga pierścionek i stwierdza, że potrzebował odpowiedniego prezentu ślubnego. Wyjaśnia, że znalazł kupca na serum, które opracowała Galina, i że zaproponowana kwota pozwoliłaby im – i wszystkim zmutowanym – wynieść się z tego miejsca i przestać się ukrywać. Gdy Spider-Woman sugeruje Florydę, gdzie kochają gigantyczne jaszczury, Karl odpiera, że zmiana nie jest permanentna i że potrzebują stałych dawek, by nie zmienić się z powrotem w ludzi. Stwierdza, że nie mogą dłużej testować serum na innych, ryzykując życie, Galina więc wyciąga strzykawki z serum i stwierdza, że najpierw Karl musi do niej dołączyć. Wtedy Natasha wkracza do akcji, próbując go powstrzymać, a Hawkeye strzałą wybija szpryce z ich rąk. Galina rzuca się na Black Widow i rozrywa jej gardło. Podczas gdy Clint dopada do Wdowy, próbując powstrzymać krwotok, Jessica zaczyna walczyć z jaszczurzycą, w końcu przygniatając jej ramię pod gruzami. Ta jednak wyrywa się z spod rumowska, a jej ręka zaczyna odrastać, Spider-Woman domyśla się więc, że serum ma właściwości regeneracyjne i przekazuje to Hawkeye'owi. Ten odnajduje więc serum i, powaliwszy Karla, wstrzykuje Natashy końską dawkę. Ta po chwili zmienia się w gigantyczną gadzinę, która porywa Galinę i, każąc Clintowi zabrać jej chłopaka, zaciąga dziewczynę na powierzchnię. Tam zamyka się wraz z nią w pokoju, dopóki ich organizmy nie pozbywają się serum. Jakiś czas później, gdy wszystko wróciło już do względnej normalności, Anna Anokhin wręcza Natashy pamiętnik swego męża, ujawniając, że jego prezentem na rocznicę ślubu miał być sposób na ucieczkę z przemysłu zbrojeniowego. Wyjaśnia, że w książce zawarte są antidota na wszystkie substancje, nad którymi pracował Peter, jak również pewne osobiste notki, które pomogą bohaterce bliżej poznać zmarłego.

Jakiś czas później, z powrotem w Ameryce. Spider-Woman pyta, ile znaczników pozostało jeszcze niewykorzystanych, Natasha odpiera więc, że osiem. Okazuje się, że jeden z nich należy do Clinta.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13 Avengers Assemble #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.