Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #8

Avengers vol. 5 #8

Avengers vol. 5 #8

"Starbranded"

Postacie
Zapowiedź

• Avengers vs. World Breaker.
• Odkryj zagrożenie dla świata!
• Pierwsze wskazówki co do powiązania Avengers i New Avengers.

Streszczenie

Avengers zbierają się wokół przerażonego chłopaka, który nie ma pojęcia, co się stało. Podczas, gdy Iron Man oświadcza, że nie wykrywa żadnych innych oznak życia w promieniu jednej mili, a Carol dodaje, że armia przygotowuje się do wkroczenia na obszar, Captain America klęka przed chłopakiem i pyta, jak się czuje i jak ma na imię. Gdy ten przedstawia się jako Kevin Connor, Tony wyszukuje jego nazwisko w bazie danych, nie wykrywa jednak niczego nadzwyczajnego. Wtedy Steve pyta, czy Kevin zgodziłby się pójść z nimi, by ich eksperci mogli przeprowadzić kilka testów i ustalić, co naprawdę się wydarzyło.

Kevin nie rozumie, o co chodzi, wtedy jednak zauważa, że siedzi pośród dziesiątek szkieletów. Gdy przerażony pyta, co się stało, Captain Universe oświadcza, że został wybrany przez wadliwy system jako broń, której pierwsza aktywacja zabiła trzy tysiące ludzi. Nie mogąc objąć tego wszystkiego rozumem, Kevin zaczyna tracić kontrolę nad swoją mocą, a widząc to, Cap każe wszystkim dokonać odwrotu. Hulk jednak nie słucha i mimo zakazu szarżuje na chłopaka, a ten zasłania się ręką w obronnym geście... i wiązką energii wysyła Zielonego na orbitę okołoziemską. Widząc to, Rogers każe Captain Marvel polecieć po Hulka, a Tony'emu – poinformować oddziały wojskowe, by się nie zbliżali – sami zajmą się zagrożeniem.

Słysząc, że teraz jest uznawany za wroga, Kevin protestuje, przypominając, że został zaatakowany, Hyperion stwierdza jednak, że musi ponieść konsekwencje swoich działań i każe mu położyć się na ziemi z rękami na głowie. Gdy chłopak się nie zgadza, zostaje uderzony Mjolnirem. Szybko powstaje, stwierdzając, że prawie tego nie poczuł. Rozpoczyna się wielka bitwa Kevina z Avengers, której przyglądają się Nightmask i Captain Universe. Walka kończy się w momencie, gdy na chłopaka spada Hulk, ciśnięty w jego stronę z orbity przez Captain Marvel. Avengers w końcu udaje się go unieruchomić, nim jednak Thor zdąży zadać ostateczny cios, Adam powstrzymuje ich, stwierdzając, że System nie tylko jest wadliwy, ale też wewnętrznie skłócony. Stwierdza, że wie, jak to wszystko zakończyć i postanawia wyjaśnić Kevinowi White Event. Pyta o pozwolenie swoją "Matkę", Captain Universe pozwala mu więc na to, zaznacza jednak, że jeśli to uczyni, skończy on w klatce. Mimo to, Adam teleportuje siebie i Kevina.

Zjawiają się oni w przestrzeni Superstrumieni, gdzie Nightmask wyjaśnia, że Kevin jest skutkiem niedoskonałego przesyłu mocy Starbranda przez wadliwy System, a gdy chłopak nie rozumie, o co chodzi, Adam każe mu spojrzeć na swoją dłoń i wyjaśnia, że znamię, które się tam znajduje, to Starbrand – system obronny na skalę planetarną, którego zadaniem jest ochrona społeczeństwa, które wkracza na kolejny stopień kosmicznej ewolucji. Gdy Kevin pyta, czy skoro System jest wadliwy znaczy to, że jest z nim coś nie tak. Adam oświadcza, że przerasta to ich obu i każe mu się odwrócić. Wtedy oczom chłopaka ukazuje się wrak gigantycznej konstrukcji, której zadaniem było zapoczątkować White Event. Była ona częścią Systemu stworzonego przez Budowniczych, została ona zniszczona, nim wykonała ona swoje zadanie – dlatego oni dwaj są prawdopodobnie jedynymi, którzy zostali obdarowani mocą. To jednak nie jest koniec problemów – Budowniczy stworzyli systemy starsze niż ten, którego są owocem, i znajdują się one w konflikcie z ich Systemem. Teraz oni dwaj będą musieli to naprawić. Następnie otwiera przejście i ponownie teleportuje siebie i Kevina.

Gdy Quinjet zbliża się do Avengers Tower, siedząca na jego pokładzie Tamara stwierdza, że niczego nie pamięta. Steve stwierdza, że później będą musieli znaleźć dla niej odpowiednią pomoc, na razie jednak priorytetem jest odnalezienie Adama i Kevina. Okazuje się, że Tony przewidział taką ewentualność i wszczepił Adamowi uniwersalny chip lokalizujący, który powinien im pomóc w odnalezieniu mężczyzny, jeśli znajduje się on w pobliżu ich Wszechświata. Gdy Banner to słyszy stwierdza, że taka technologia nie pasuje do Starka, ten więc przyznaje, że był to pomysł Reeda Richardsa. Wtedy jednak odkrywa, że Nightmask znajduje się na Marsie.

Kevin zauważa, że niebo jest czerwone i domyśla się, że nie są już się na Ziemi. Adam informuje go, że znajdują się w Ogrodzie na Marsie. Wyjaśnia, że jest "dzieckiem" starego systemu, które zostało przejęte przez inny, nowszy system, a przez to znajduje się po przeciwnej stronie konfliktu, niż ten, który go stworzył. W następnej chwili Starbrand i Nightmask stają przed Ex Nihilo i Abyss.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8 Avengers vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.