Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #7

Avengers vol. 5 #7

Avengers vol. 5 #7

"The Last White Event"

Postacie
Zapowiedź

• Avengers muszą się rozdzielić, by zażeganać zagrożenie.
• New Adam przechodzi transformację.
• Najniebezpieczniejszy bohater na Ziemi.

Streszczenie

Gdy Superstrumień Wszechświata 7109 zostaje zniszczony razem z trzema innymi, Curator, wieloręki robot obserwujący stan wszystkich Superstrumieni, informuje o tym Caretakera. Jest to jedynie kolejny z wielu systemów, który został zaatakowany, a robot oblicza, że jeśli dalej w takim tempie będą je tracić, w przeciągu minut nie pozostanie żaden. Caretaker każe więc przenieść Nexus wszystkich Superstrumieni, w którym się znajdują, do Snuprzestrzeni, gdzie obserwuje szerzącą się infekcję niszczącą ich systemy. Widząc, że dzieło ich przodków zostaje unicestwione po milionie lat istnienia, każe uruchomić wszystkie nadal działające systemy, po czym przeprasza Budowniczych, że ich zawiódł. W następnej chwili Nexus eksploduje. Zniszczone zostają też pozostałe Superstrumienie, choć temu z Wszechświata 3281809 udaje się wypełnić swoje zadanie. Podobnie, jak temu z Wszechświata 616.

Gdy Ziemię zalewa oślepiający blask, znajdujący się w Avengers Tower Adam zmienia się, zyskując nowy kostium, po czym, ogłaszając, że miał miejsce Ostatni White Event, zaczyna manipulować maszynami w laboratorium Starka. Spytany przez Tony'ego wyjaśnia, że musi znaleźć "pozostałych".

Pięć godzin wcześniej. W parku przed campusem pewna dziewczyna zaczyna zastanawiać się, kiedy powinni powiedzieć jej rodzicom o swych planach, jej chłopak ujawnia więc, że już to zrobił – stanął przed jej ojcem i poprosił go o jej rękę. Opowiada, że mężczyzna miał łzy w oczach i zapewnia ukochaną, że są dla siebie stworzeni.

W Avengers Tower Adam wyjaśnia, że White Event ma miejsce, gdy cywilizacja zbliża się do przejścia na kolejny stopień uniwersalnej ewolucji, tworząc heroldów, którzy mają w tym pomóc. Nightmaskowie, tacy jak on, zawsze stanowią forpocztę, teraz jednak powinni pojawić się kolejni. Powinni, ale Adam przypomina, że System jest wadliwy.

Cztery godziny temu. Na korytarzu pewien chłopak opowiada koledze o walce, w którą się wdał – najwyraźniej ktoś zaczął się dobierać do jego znajomej, a on musiał dać mu nauczkę.

Trzy godziny temu. W stołówce pewien chłopak rozmawia przez telefon, wyjaśniając, że nie wróci do domu na ferie – to, nad czym pracuje w laboratorium, jest zbyt ważne. Zdaje sobie sprawę z tego, że jego rodzic tego nie rozumie, ale on chce stworzyć coś własnoręcznie.

W Avengers Tower Adamowi udało się podłączyć do satelitów Starka, zaczął więc wyszukiwać czegoś na powierzchni planety. W końcu odnajduje gigantyczny "krater" w kształcie ośmioramiennej gwiazdy opisanej na okręgu. Tony wykorzystuje swoje systemy, by dowiedzieć się więcej o epicentrum i z przerażeniem stwierdza, że był nim uniwersytet.

Dwie godziny temu. Gdy wykładowca pyta, co oznacza teoria, którą przedstawił, jeden ze studentów wyjaśnia, że w dzisiejszych czasach są w stanie wytwarzać olbrzymie ładunki energii elektrycznej, a dzięki tej teorii byliby w stanie ograniczyć straty wynikające z konwersji praktycznie do zera.

W pędzącym w stronę "krateru" Quinjecie Tony wyjaśnia pozostałym Avengers, z czym mają do czynienia – Captain Universe i Nightmask nazywają go Starbrandem. Tłumaczy, że jest to planetarny mechanizm ochronny skupiony w jednej osobie. Nie jest to jednak najgorsza wiadomość dnia – według ich kosmicznych członków nie był to "normalny" White Event. Podobno istnieje system, który ma za zadanie wybrać odpowiedniego nosiciela tej mocy, jest on jednak wadliwy.

Avengers docierają na miejsce, gdzie wśród gruzów odnajdują spopielone ciała. W końcu zauważają jakiś ruch i w samym epicentrum eksplozji odnajdują pewnego chłopaka – który pięć godzin temu przechodził przez park, który cztery godziny temu został potrącony na korytarzu, który trzy godziny temu obsługiwał stołówkę i który dwie godziny temu przysłuchiwał się wykładowi.

Istnieje system, który ma za zadanie wybrać odpowiedniego nosiciela mocy Starbrand, i nie bez powodu. Jest to planetarny mechanizm ochronny, a by dobrze czegoś chronić, potrzeba mocy mogącej to zniszczyć. By chronić ten świat, potrzebna jest moc, mogąca zniszczyć planetę. Co się może stać z taką mocą w rękach kogoś, kto przez całe życie był ignorowany?

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7 Avengers vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.