Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #6

Uncanny Avengers #6

Uncanny Avengers #6

"The Apocalypse Twins" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Thor vs. Apocalypse w XI. wieku!
• Przodkowie Avengers są prześladowani i tylko Thor może ocalić swych przyszłych towarzyszy.
• Ruma Tut i Kang za kulisami, a to nigdy nie znaczy niczego dobrego.

Cytat

Folkbern Logan: "Gods of the sky and earth - please do not leave me in this dark hour to these fiends - bring to me a guardian..."
Głód: "The Spirits of the old gods dare not face us."
Wojna: "The old gods do not listen for your prayers."
Thor: "That is untrue - some old gods listen still!"

Streszczenie

Rok 1013 naszej ery, gdzieś w Skandynawii. Thor upija się w gospodzie. Jego zabawę przerywa niespodziewany atak Apocalypse'a. Asgardczyk próbuje kontratakować, ale nie może przebić pancerza wzmocnionego technologią Celestiali. En Sabah Nur wykorzystuje przewagę, tłukąc go niemiłosiernie. Thor salwuje się ucieczką, odlatując swoim rydwanem zaprzężonym w kozły.

Apocalypse teleportuje się do swojej lewitującej piramidy. Tam czeka na niego Kang, posługujący się tożsamością faraona Rama-Tuta. En Sabah Nur mówi mu, że Thor nie stanowi dla niego zagrożenia, ale Kang zapewnia, że w przyszłości Asgardczyk zniweczy plany Apocalypse'a - i jego, w przeciwnym razie by mu nie pomagał. Apocalypse żąda, by Kang wyjawił mu imię drugiej osoby, która mu grozi - przodka człowieka, który zniszczy go w przyszłości. Groźby mutanta nie robią na Kangu wrażenia. Zdradza Apocalypse'owi, że człowiek, którego musi zabić, to Folkbern Logan.

Thor przybywa do Asgardu. Żąda, aby jego ojciec pomógł mu pokonać Apocalypse'a. Odyn odmawia, mówiąc, że przywódcy ziemskich panteonów zawarli pakt, zgadzając się, by nie mieszać się w sprawy Celestiali - a to im służy Apocalypse.
Odyn odchodzi, zostawiając Thora z niczym. Z cienia wychodzi Loki, oferując bratu swoją pomoc. Pokazuje mu zaklęcie z biblioteki Odyna - wzmocniona nim broń przebije pancerz Celestiali. Thor odchodzi, by rzucić zaklęcie na swój topór, Jarnbjorn. Nie widzi, że został oszukany - nie rozmawiał z Lokim, tylko z podszywającym się pod niego Kangiem.

Londyn. Folkbern Logan trzyma straż na moście na Tamizie. Zabija czas wyśmiewając się ze swojego towarzysza, kiedy miasto atakują Jeźdźcy Apocalypse'a. Folkbern jako jedyny przeżył pierwszą salwę. Teraz modli się o pomoc do swoich starych bogów. Jeźdźcy wyśmiewają go, kiedy z odsieczą przybywa Thor. Szybko eliminuje Wojnę i Śmierć.

Wewnątrz piramidy, Apocalypse monitoruje przebieg bitwy. Oskarża towarzyszącego mu Rama-Tuta, że nie powiedział mu, że do tego dojdzie. Kang spokojnie odpowiada, że nie powiedział mu bardzo wielu rzeczy, po czym znika w błysku teleportacji. Apocalypse przysięga mu zemstę, a na razie rozpoczyna bombardowanie Londynu. Zamierza zniszczyć miasto, byle zyskać pewność, że Folkbern Logan nie przeżyje. Thor, który wdarł się już do piramidy, oskarża En Sabah Nura, że tylko tchórz zabija dziecko, bojąc się wojny, którą musiałby stoczyć z dorosłym. Apocalypse spokojnie staje do walki, pewien zwycięstwa. Thor głęboko rani go Jarnbjornem, z łatwością przecinając pancerz Celestiali. Apocalypse uruchamia mechanizm autodestrukcji, zmuszając Asgardczyka do ucieczki.

Na brzegu rzeki, jeden z przybyłych na miejsce żołnierzy chwali Folkberna, mówiąc, że jest najwspanialszy w swym fachu, aczkolwiek nie jest to szlachetne zajęcie. U stóp Logana leżą zwłoki Zarazy i Głodu.

W Asgardzie, Thor świętuje swoje zwycięstwo w otoczeniu innych Asów. Zabawę przerywa Odyn, zarzucający synowi lekkomyślną głupotę - przeklęty topór sprowadzi nieszczęście na Asgard i Midgard, czy to następnego dnia, czy za tysiąc lat.

Teraźniejszość. Głęboko w brazyliskiej dżungli, Kang odnajduje grobowiec Barona Mordo. Baron spoczywa na katafalku z czaszką rozłupaną Jarnbjornem. Stwierdzając, że Siedmiu musi stać się Jednym, Kang zabiera topór i opuszcza tę epokę.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6 Uncanny Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.