Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

• Nowa zasada w galaktyce - nikt nie miesza się do ziemskich spraw. Nikt! A dlaczego nagle Ziemia stała się najważniejszą planetą w Drodze Mlecznej? Tego dowiedzą się Guardians of the Galaxy!
• Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket Raccoon, Groot i... Iron Man! Ci kosmiczni Mściciele odkryją sekret, który na lata będzie wpływał na uniwersum Marvela. Po co czekać na film - zabawa zaczyna się już tutaj!

Streszczenie

Peter rozmawia w barze z kosmitką. W pewnym momencie mówi jej, że powinna już pójść. Do pomieszczenia wchodzi J'Son wraz z kilkoma żołnierzami. Ojciec prosi syna, aby ten trzymał się z daleka od Ziemi, ponieważ J'son chce ją chronić. Quill mu nie wierzy. Kosmita zaczyna więc tłumaczyć, że Rada Galaktycznych Imperiów zdecydowała, że Ziemia jest niedostępna dla wszelakich pozaziemskich interakcji. Zrobiono to na wniosek władcy Spartax. Star-Lord jest o to wściekły, ponieważ nastawia to jego ojczystą planetę na celownik. J'Son prosi go aby się nie przejmował i dołączył do niego jako jego pierworodny. Peter jednak nie lubi stylu rządzenia swojego ojca i nie chce zostać księciem. W tym samym momencie wkracza Gamora, która powala ochronę J'Sona. Peter prosi kosmitkę, aby się powstrzymała przed wykończeniem przeciwnika. Ojciec Quilla patrzy z niedowierzaniem i zazdrością, że jego syn przebywa razem z najniebezpieczniejsza kobietą we wszechświecie. Kiedy Star-Lord i Gamora odchodzą, władca Spartax chwali Petera za to co zrobił w Cancerverse i prosi go, aby wyobraził sobie co by zrobił, gdyby był u jego boku, zamiast rozbijać się po galaktyce z dziwnymi znajomymi.

Okolice Ziemi. Irona Man lata po kosmosie. Jest szczęśliwy, że w końcu to zrobił. Nagle zostaje zaatakowany przez Badoon. Rozpoczyna więc kontratak. Wtedy dołączają do niego Guardians of the Galaxy. Peter dziwi się, co Tony robi poza swoją planetą. Stark mówi, że odpowiedział na jego zaproszenie. Po krótkiej walce wrogi statek zostaje rozwalony, razem z przebywającym na nim Grootem. Iron Man traci przytomność, więc Peter zabiera go do swojego statku. Tymczasem Gamora i Drax dobijają resztki Badoon, a Rocket leci po drewniany kawałek, który pozostał z jego przyjaciela. Tymczasem do Ziemi zbliżają się kolejne siły Badoon. Star-Lord zastanawia się dlaczego jego ojciec oznajmił całemu wszechświatowi, że planeta jest niestrzeżona. Gamora tłumaczy, że J'Son znakomicie zdawał sobie sprawę z tego, że ktoś ją zaatakuje, a Quill zrobi przeciwną rzecz do prośby ojca – poleci ją chronić. A to oznacza, że skoro władca Spartax nie może mieć syna u boku i Ziemi we władaniu, to lepiej aby obydwie rzeczy zakończyły swój żywot.

Londyn. Statki Badoon atakują stolice Wielkie Brytanii.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.