Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #3

Age of Ultron #3

Zapowiedź

• Przez lata bohaterowie uniwersum żyli w strachu, że Sztuczna Inteligencja znana jako Ultron któregoś dnia zmiecie z powierzchni Ziemi życie organiczne. Ten dzień nadszedł.

Cytat

Luke: "I got unbreakable skin, Jennifer. I'll go."
She-Hulk: "So do I, and I'm stronger."
Luke: "Debatable."
She-Hulk: "I'm a Hulk."

Streszczenie

Nowy Jork, teraz. Luke Cage pyta She-Hulk, czy jest gotowa, a gdy ta potwierdza, zaczyna ją okładać. Gdy kobieta w końcu traci przytomność, Luke podnosi ją i rusza w drogę.

Wcześniej, wrak Helicarriera w Central Parku. Spider-Man proponuje, by zebrani herosi przestali się zamartwiać i ruszyli do kontrataku, reszta stwierdza jednak, że po stracie takich tuz, jak Thor, Hulk, Thing czy Cyclops nie mają większych szans. Captain America ma inny plan i razem z Parkerem przypomina, że Ultron przyjmuje schwytanych herosów jako "opłatę" za życie w jego świecie. Większość zebranych nie rozumie, czemu robot miałby się zgodzić na coś takiego, Tony jednak stwierdza, że został on zaprogramowany, by mieć ludzkie emocje, teraz więc znajduje satysfakcję w mszczeniu się na Mścicielach. Słysząc to, Hawkeye stwierdza, że to wszystko wina Hanka Pyma, Stark staje jednak w obronie geniusza. Rodzącą się kłótnię ucina Cap, który stwierdza, że muszą "sprzedać" Ultronowi jednego ze swoich, tym sposobem infiltrując jego fortecę i być może dokonując w niej zniszczeń. Herosi stwierdzają, że musi to być ktoś silny i odporny, jednocześnie więc zgłaszają się Luke Cage i She-Hulk. Tony stwierdza, że ten "plan" nie jest wart kolejnego życia, Jen odpiera jednak, że nie wytrzyma dłużej w ukryciu i że musi coś zrobić. Luke zgadza się więc zostać "sprzedawcą". Wolverine sugeruje, że to on powinien nim być, Cap odmawia jednak, przypominając, że ciało Ultrona zbudowane jest z adamantium – tego samego metalu, którym pokryty jest szkielet mutanta. Logan jest więc zbyt cenny dla robota, by ryzykować. Uzgodniwszy, kto wyrusza na misję, She-Hulk i Cage stwierdzają, że nie będą mogli wrócić do Helicarriera, będą musieli więc spotkać się z resztą w jakimś innym miejscu. Rogers proponuje wioskę Mutates w Savage Land, gdzie powinni być w stanie odzyskać siły.

Teraz. Luke Cage staje przed oddziałem dron Ultrona, ogłaszając, że chce im sprzedać Hulka.

Chicago. Taskmaster obserwuje zniszczone miasto, w końcu odnajdując samotną dronę Ultrona, przeciw której wysyła Red Hulka. Ten miażdży robota i wraca z jego głową do najemnika i Black Panthera, niestety, w tym samym czasie grupę atakuje kolejny oddział maszyn. Rulk rzuca więc pozostałym głowę Ultrona i osłania ich ucieczkę. Eksplozja odrzuca ich na sporą odległość, a Panther tak niefortunnie spada na ziemię kilka pięter niżej, że łamie sobie kręgosłup. Odkrywszy, że jego kompan nie żyje, Taskmaster porywa głowę i ucieka.

Nowy Jork. Oddział Ultronów prowadzi Luke'a Cage'a do fortecy, w której centrum rozerwany w pasie Vision pyta go, co przybył zaoferować.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3 Age of Ultron #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.