Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #2

Age of Ultron #2

Zapowiedź

• Przez lata bohaterowie uniwersum żyli w strachu, że Sztuczna Inteligencja znana jako Ultron któregoś dnia zmiecie z powierzchni Ziemi życie organiczne. Ten dzień nadszedł.

Cytat

Spider-Man: "So the end of thwe world actually happened and I slept through it? How much more me could I possibly be?"

Streszczenie

Zniszczone San Francisco, teraz. Black Widow przekrada się alejkami, a gdy zauważa na niebie patrol Ultronów, ukrywa się wewnątrz góry zwłok. Wkrótce później, gdy przemyka się ruinami, dopada do niej uzbrojony mężczyzna, każąc jej oddać wszystko, co posiada. Natasha wie jednak, że nie będzie on jej w stanie zastrzelić z zimną krwią – inaczej już dawno by to zrobił – i wygarnia mu to, odrywając pokrytą gigantyczną szramą twarz. Po chwili mężczyzna zostaje zastrzelony przez siedzącego na dachu pobliskiego budynku Moon Knighta, którego Wdowa wysyła z powrotem do kryjówki, samej też się tam udając.

Unikając patroli Ultronów, dociera do gabinetu fryzjerskiego, gdzie, tajnym przejściem, dostaje się do tajnej kryjówki Nicka Fury'ego. Czeka na nią Spector. Marc pyta, jaki powinien być ich następny ruch, Natasha odpiera jednak, że pomieszczenie, w którym się znajdują, jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie – Fury nigdy niczego nie zapisywał, Ultron nie będzie więc w stanie go odnaleźć. Mark nadal jednak twierdzi, że muszą odnaleźć kogoś, kto przeżył ten koniec świata, oboje obiecują też sobie, że razem zniszczą robota, choćby mieli przy tym zginąć.

We wraku Helicarriera w Central Parku Peter Parker – jak przedstawia się wszystkim, którzy jeszcze go nie znają – opowiada, co wydarzyło się z jego perspektywy: pewnego dnia obudził się i za oknem zobaczył koniec świata. Wyruszył to zbadać, i, wspiąwszy się na pajęczynie do wnętrza atakującej miasto gigantycznej maszyny, zauważył postać w pelerynie. W następnej chwili – bez ostrzeżenia zwykle zapewnianego przez jego pajęczy zmysł – zobaczył błysk światła i stracił przytomność. Obudził się związany w piwnicy Owla i Hammerheada. Wolverine pyta, czy dowiedział się czegoś ważnego od opryszków, ten stwierdza więc, że jedyne, o czym mówili, to fakt, że zamierzają sprzedać go Ultronowi. Herosi nie są pewni, czemu robot miałby się zgodzić na taki układ, a Spidey również tego nie rozumie, zapewnia jednak, że z tego, co słyszał, już coś takiego zrobili. Stwierdza, że muszą coś zdziałać, a zgadza się z nim Captain America. Powstając uznaje, że dotychczas po prostu starali się przeżyć, a to dlatego, że nie mieli planu. Teraz jednak się to zmieniło.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2 Age of Ultron #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.