Avalon » Serie komiksowe » Age of Ultron » Age of Ultron #1

Age of Ultron #1

Postacie
Zapowiedź

• Przez lata bohaterowie uniwersum żyli w strachu, że Sztuczna Inteligencja znana jako Ultron któregoś dnia zmiecie z powierzchni Ziemi życie organiczne. Ten dzień nadszedł.

Streszczenie

Dzisiaj, zniszczony Nowy Jork, nad którego ruinami unosi się gigantyczna struktura. Hawkeye przemyka się uliczkami, w końcu docierając do względnie nienaruszonej kamienicy, przed którą stoi młoda kobieta. Na jej spotkanie wychodzi strażnik, któremu dziewczyna tłumaczy, że została zaproszona. W tej chwili Clint wkracza do akcji, przebijając strzałami czujki i wkradając się do środka. Zauważa kamerę, na jego szczęście jednak obsługujący monitoring są zbyt zajęci wciskaniem kolejnej panience MGH, by zwracać uwagę na ekrany. Barton wpada do pokoju, a gdy jeden ze strażników sięga po broń, strzela do niego z łuku. Niestety, postrzelony odruchowo naciska spust, strzelając w sufit i ostrzegając przewodzących operacji Owla i Hammerheada oraz ich ludzi. Heros likwiduje drugiego strażnika, po czym zaczyna przyglądać się monitorom, w końcu znajdując związaną postać. Gdy gangsterzy ruszają na jego poszukiwania, Hawkeye rzuca w ich stronę granat, po czym schodzi do piwnicy, gdzie zabija kolejnych dwóch oprychów pilnujących związanego Spider-Mana.

Gdy Clint oswabadza przyjaciela, na miejsce docierają Owl i Hammerhead, którzy zaczynają ostrzeliwać bohaterów, wtedy jednak wszystko zaczyna się trząść w posadach. Właśnie przybyła grupa Ultronów żąda, by mieszkańcy budynku go opuścili. Podczas, gdy Owlsley krzyczy, że opłacili roboty, te więc miały zostawić ich w spokoju, Hawkeye przymocowuje ładunki wybuchowe do strzał, a Spider-Man zaczyna uciekać. Zostaje wykryty przez roboty, jeden z nich zostaje jednak trafiony przez Clinta. Ultron nie zważa na to i razem z pozostałymi równa budynek z ziemią. Wtedy zegar kończy odliczanie i następuje eksplozja, która niszczy roboty. Herosi nie mają jednak czasu na świętowanie zwycięstwa i zaczynają uciekać.

Jakiś czas później docierają do wraku Helicarriera w Central Parku. Gdy wchodzą na pokład, zostają zaatakowani przez She-Hulk i Luke'a Cage'a, którzy przypominają, że Clint miał nie wracać. Gdy ten odpiera, że obiecał sprowadzić z powrotem Spider-Mana, na miejscu zjawia się Tony Stark, który zeskanowawszy obu przybyszów stwierdza, że Ultron niczym ich nie zaraził. Geniusz również ma za złe Bartonowi, że opuścił kryjówkę, ten stwierdza więc, że nie zamierzał pozostawić przyjaciela samemu sobie. Uważa, że nie mogą po prostu starać się przeżyć, muszą zrobić coś więcej. Tony przypomina, że nie mają żadnego planu, a wtedy Clint pyta, czyja to wina. Obaj spoglądają na zrozpaczonego Captaina Americę, siedzącego bez ruchu pośród odłamków swojej tarczy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1 Age of Ultron #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.