Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #3

Savage Wolverine #3

Savage Wolverine #3

"Savage" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Shanna i Wolverine zostali rozdzieleni, i Shanna łączy siły z... Amadeusem Cho?
• Sekrety o wyspie zostają ujawnione, ale przynoszą one tylko więcej pytań.
• Dodatkowo w tym numerze polegnie bohater!

Streszczenie

W wiosce wódz oferuje Amadeusowi ich najpiękniejsze i najsilniejsze kobiety jako naczynia dla jego potomków, chłopak jednak, zmieszany, stwierdza, że chciałby najpierw porozmawiać z nim o stanie góry. Ten więc odsyła dobierające się do ich "boga" dziewczyny i zapewnia, że Machina działa bez zarzutu, a Mroczny Wędrowiec wciąż śni. Cho cieszy się, słysząc to, prosi jednak, by wódz opowiedział mu wszystko od początku, co ten uznaje za test mający na celu sprawdzić jego wiedzę i oddanie tradycji.

Wyjaśnia, że wiele pokoleń temu na niebie trwała walka między Gwiezdnym Gigantem a Mrocznym Wędrowcem, która w końcu zakończyła się, gdy Gigant zgładził swego przeciwnika. Mroczny jednak nie mógł pozostać martwy na długo, zamiast tego Gigant zapieczętował go, by śnił na wieki wieków, i zbudował potężną Machinę z kamienia i stali, by tego dopilnować. Następnie zwrócił się do ich przodków i zmienił ich ciała i umysły, by byli oni w stanie strzec Machiny po wszechczasy. I tak też robili, pilnując, by nikt nie zbliżył się do góry, zabijając każdego obcego, który zjawił się na ich wyspie. Tych niewielu, którym udało się uciec, zginęło z rąk morskich ludzi strzegących brzegów z rozkazu Giganta. Gdy Cho pyta, w jaki sposób obcy zjawiają się na wyspie, wódz odpiera, że nie wiedzą tego – jego przodkowie uważali jednak, że Mroczny Wędrowiec czasem próbuje przyzwać kogoś, kto pomógłby mu się uwolnić. W zamian wódz pyta, kim jest "Calvin", z którym jego bóg rozmawia, Amadeus tłumaczy więc, że Calvin Klein jest sztuczną inteligencją zainstalowaną w jego garniturze, sporządzonym z włókiem hiperdynowych podobnych do tych, które posłużyły do stworzenia kostiumu Vindicator, a gdy wódz nie ma pojęcia, o czym mowa, stwierdza zamiast tego, że to jego duchowy przewodnik.

Nagle obaj słyszą zamieszanie na zewnątrz, gdzie wojownicy sprowadzili ciężko rannego Rzeźnika. Wódz używa swego eliksiru, by go ocalić, a już zdrowy jaszczur oznajmia, że na wyspie pojawili się nowi obcy – kobieta o złotych włosach walcząca włócznią i mężczyzna z pazurami. Po tym opisie Cho rozpoznaję Shannę i Wolverine'a i stwierdza, że ich pojawienie się zmienia całą sytuację. Postanawia ich odnaleźć, a wódz wysyła z nim oddział swych najlepszych wojowników.

Wolverine i Shanna obserwują świątynię u stóp góry. Podczas, gdy kobieta wspina się na drzewo, by mieć lepszy widok, Logan zaczyna liczyć, ile czasu zajmuje strzegącym jej tubylcom jej obejście, zostaje jednak zaatakowany przez raptora. Gdy udaje mu się zabić dinozaura zauważa, że został otoczony przez strażników, okazuje się jednak, że noszący ostrza na ramionach wojownicy widzą w nim bratnią duszę, a ich przywódca odkłada broń i próbuje się porozumieć z Loganem. Wtedy jednak na dzikusa spada Shanna, pod którą załamała się gałąź. Jakby tego było mało, okazuje się, że jej włócznia nieszczęśliwie spadła ostrzem w dół i przebiła szyję wojownika, zabijając go. W następnej chwili bohaterowie zostają zaatakowani ze wszystkich stron, a co gorsza, Wolverine zauważa na horyzoncie zbliżające się posiłki. W pewnym momencie jeden z wojowników ciska swoją włócznią, przebijając Shannę, a Logan zostaje zaatakowany i zepchnięty w przepaść przez tygrysa szablozębnego. Wtedy też na miejscu zjawia się przewodzący "posiłkom" Amadeus, który widząc Shannę, każe wodzowi ją uleczyć, ten jednak stwierdza, że jego eliksir nic nie zdziała przeciw tak ciężkiej ranie. Dodaje jednak, że istnieje pewien starożytny, lecz niebezpieczny rytuał, Cho każe mu więc jak najszybciej się za niego zabrać. Gdy tubylcy odchodzą, po ścianie przepaści na miejsce wspina się Wolverine, który zamierza teraz zabić każdego na tej wyspie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3 Savage Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.