Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20

Postacie
Zapowiedź

• Ultimate Spider-Man kontra Venom!
• Kim jest nowy Venom?
• Jakie ma powiązanie z ojcem Milesa Moralesa?

Cytat

Venom: "Ok, so Spider-Man isn't who I thought he was. You are much shorter in person..."

Streszczenie

Nie poświęcając czasu na wyjaśnienia, Rio wybiega za mężem. Po chwili Miles i Ganke słyszą na ulicy hałas. Wyglądają przez okno, by zobaczyć tatę Milesa osaczonego przez Venoma.

Podczas gdy potwór napawa się tym, że odnalazł nowego Spider-Mana, Miles szybko przebiera się w kostium. Ganke wręcza mu kartridże z siecią, którą wyprodukował i wysyła kolegę, by ratował swego ojca.

Venom pochyla się nad przerażonym Jeffersonem, ale kiedy ma mu coś zrobić, Spider-Man atakuje. Korzystając z dezorientacji przeciwnika, Miles próbuje – nie zdradzając swojej tożsamości – przekonać ojca, by się ewakuował. Dziennikarze filmują całe zajście, a Venom przyznaje, że się pomylił. To jednak nie istotne, bo nowy Spider-Man tu jest. Mniejszy, niż wyglądał w telewizji, ale jednak. Miles ma dość jego gadania, więc strzela mu siecią w ślepia. Siecią, która spływa po paszczy potwora, bo Ganke źle odczytał formułę Parkera.

Spider-Man próbuje odciągnąć Venoma od ludzi. Potwór łapie go jednak i zaczyna dusić. Tymczasem Jefferson nokautuje kamerzystę i zabiera mu sprzęt tylko po to, by roztrzaskać go na łbie potwora. Ten, zirytowany, jednym ciosem odrzuca napastnika o kilka metrów. Widok sponiewieranego ojca przywraca Milesowi siły do walki. Celnym kopnięciem uwalnia się z pułapki i ląduje na ulicy. Widzi jeszcze zalaną łzami matkę tulącą nieprzytomnego ojca. Nie może jednak im pomóc – Venom atakuje, a on musi odciągnąć go jak najdalej od swoich bliskich. Zostawia rodziców i Ganke, by skupić się na pojedynku.

Walczących Venoma i Spider-Mana osaczają policjanci. Padają strzały, które tylko rozwścieczają monstrum. Kiedy Venom próbuje pożreć policjanta, Miles znów interweniuje. Potwór wypuszcza mundurowego, a wtedy Miles używa swego żądła. Policjanci ponownie otwierają ogień do walczących, a wtedy żądło zaczyna działać. Venom rozpuszcza się i spływa do kanalizacji. Chłopak próbuje wyjaśnić policjantom, że to nie koniec i trzeba ruszyć w pościg, ale ci wolą go zaaresztować. Miles widzi karetkę jadącą na sygnale i domyśla się, że jedzie po jego ojca. Robi się więc niewidzialny i ucieka.

Sanitariusze kładą nieprzytomnego Jeffersona na nosze. Pakują go do karetki i pozwalają Rio jechać z nimi. Pojawia się Miles, już w swoich ciuchach. Zapłakana Rio każe synowi wracać do domu. Kiedy ambulans znika za zakrętem, Milesowi puszczają nerwy. Chowa twarz w uścisku Ganke i mówi, że to wszystko jego wina.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.