Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #17

Avenging Spider-Man #17

Postacie
Zapowiedź

• Superior Spider-Man musi zmierzyć się z przyszłością... z Future Foundation.
• Współpraca z FF, gdy dosłownie przyszłość może zwalić im się na głowy, zniszczyć FF oraz ujawnić sekret Spider-Mana.
• SSM zdecydowanie nie lubi dzieci.

Streszczenie

Siedziba Time Variance Authority. Znaleziono cel do eliminacji z czasoprzestrzeni. Okazuje się, że może się on nie spodobać osobom, zasiadającym wyżej w organizacji.

Baxter Building. Fantastic Four wyrusza na misje do Microversum. Przybyły dopiero co Spider-Man stwierdza, że jest idealnym liderem dla drużyny. Okazuje się, że zaproszono go tylko po to, aby zajął się dzieciakami.

Potto zapoznaje się z uczniami Future Fundation i dochodzi do wniosku, że jeżeli to jest przyszłość ludzkości, to zaczyna mu się chcieć płakać. W końcu otrzymuje prośbę, aby opowiedzieć swoje historie. Spider-Man oznajmia, że zaraz to zrobi, tylko wszyscy muszą się zgromadzić w jednym miejscu. Sam w międzyczasie postanawia przejrzeć zakamarki i wynalazki w Baxter Building. Wtedy przed jego oczami pojawia się Death's Head. W tym samym czasie pojawia się Time Variance Authority, którzy za cel mają pojmanie przybysza. Ich szef dostrzega Ścianołaza i zaczyna wspominać o tym, co Octavius zrobił w czasie "Spider-Island". Potto orientuje się, że skoro Oborus jest spoza czasu, to zna przyszłość i prawdę o zamianie umysłów. Zatyka mu więc usta pajęczyną i rusza zaatakować Death's Heada, którego po chwili pozbawia go głowy. Wtedy przychodzi kolejny raport od pracownika TVA i nagle pojawia się kolejny Death's Head. Spotyka się to z natychmiastową reakcją Spider-Mana, który wyrzuca przeciwnika z budynku. Okazuje się jednak, że to dzieciaki z Future Fundation są winne zbrodni, którą organizacja powinna ściagać. Za dwa dni stworzą urządzenie, które rozerwie czasoprzestrzeń. Pomysłodawca zrobi to celowo. Oczy podopiecznych Fantastic Four zostają skierowane na Bentley'a, który zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego. W końcu się poddaje i obiecuje, że nie zbuduje tego co miał w planach. To jednak nie zmienia przyszłości. Potto postanawia wykorzystać swój umysł byłego złoczyńcy i szepcze chłopakowi do ucha kilka słów, przez co klon nagle zmienia zdanie i tym samym ratuje przyszłość. Time Variance Authority uznaje sprawę za załatwioną i znika w tunelu czasoprzestrzennym.

Później. Fantastic Four wraca. Spider-Man zarzuca Langowi, że ten zrzucił bezmyślnie odpowiedzialność na Ścianołaza. Potto zmęczony byciem niańką, szybko opuszcza budynek, pocieszając się, że właśnie ocalił czasoprzestrzeń.

Death's Head znajduje się w Nowym Jorku i pyta przechodnia w którym roku się znalazł.

Siedziba Time Varaince Authority. Podwładny Oborusa zastanawia się, dlaczego nie zajęli się problemem Spider-Mana. Okazuje się, że nie podpada on pod jurysdykcje organizacji.

W skarbcu Baxter Building brakuje jakiegoś przedmiotu.

Laboratorium Doctora Octopusa. Spider-Man przynosi zamkniętą w pojemnik głowę Sandmana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #17 Avenging Spider-Man #17 Avenging Spider-Man #17 Avenging Spider-Man #17 Avenging Spider-Man #17 Avenging Spider-Man #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.