Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #3

Superior Spider-Man #3

Postacie
Zapowiedź

• Czy nowy Spider-Man jest w zmowie z J. Jonahem Jamesonem?
• Czy Carlie Cooper odkryje ukrytą tożsamość Spider-Mana?
• Powrót Vulture'a.

Streszczenie

Na dachu komendy policji burmistrz Jameson w towarzystwie oficer Cooper i komendanta Pratchetta aktywuje spider-sygnał. Mimo wątpliwości Carlie, Spider-Man pojawia się na miejscu. Przy okazji rzuca na spider-sygnał jednego ze swych spider-botów, powodując wyłączenie maszyny. Wścieka to Jamesona, który wydał pieniądze na ten sprzęt. Spider-Man stwierdza, że tylko idiota pokazywałby swoim wrogom gdzie i kiedy spotyka się z superbohaterem. A ponieważ nie uważa Jamesona za tak bezmyślnego, uznał to spotkanie za test sprawdzający przez nich jego inteligencję i właśnie na taką reakcję jego zdaniem liczyli. Jednocześnie zapewnia, że utworzy w niedalekiej przyszłości specjalną bezpieczną linię komunikacyjną, dzięki której Jameson będzie mógł w każdej chwili się z nim połączyć. Zaskoczony Jameson po chwili wyjaśnia cel spotkania, a są nimi przestępstwa dokonywane w ostatnim czasie przez ptako-podobne kreatury. Spider-Man zapewnia, że już nad tym pracuje. Jameson chce jednak, by policja miała wgląd do jego pracy, dlatego przydziela jej oficer Cooper do pomocy. Otto zgadza się, jednak w zamian chce mieć dostęp do policyjnego laboratorium.

Później. Spider-Man konstruuje specjalne soczewki, które pozwolą mu wychwycić emitowaną przez skrzydła Vulture'a magnetyczną sygnaturę. Towarzysząca mu w policyjnym laboratorium Carlie jest niezadowolona z faktu, że manipuluje on Jamesonem. Otto nie przywiązuje zbytnio swej uwagi do jej zarzutów i gdy kończy już swoją pracę, postanawia sam zająć się Vulture'em.

Odnalezienie kryjówki Vulture'a nie zajmuje mu dużo czasu. Gdy jednak wdziera się do budynku, informuje znajdującego się tam złoczyńcę, że nie ma zamiaru z nim walczyć, lecz chce zaproponować pewien układ. Mężczyzna nie chce jednak niczego od Spider-Mana i rozkazuje swoim pomocnikom zniszczyć bohatera. Otto nie odpuszcza i wciąż stara się przekonać dawnego przyjaciela do zmiany zdania. Gdy jednak orientuje się, że atakujący go pomocnicy Vulture'a to dzieci, natychmiast przestaje prowadzić z nim jakąkolwiek dyskusję, a jedynie pragnie dorwać go jak najszybciej.

Złoczyńca szybko orientuje się, że musi uciekać. Gdy znajdują się już poza budynkiem Spider-Manowi kończy się zapas sieci. Szybko wykorzystuje to Vulture, który chwyta bohatera w swe ramiona i pyta bohatera, czy chciałby zginąć spadając z dużej wysokości. Spider-Man jest jednak przygotowany i aktywuje plan Espilon II. Tym samym jego soczewki polaryzują się, a zamontowany wcześniej na spider-sygnale spider-bot włącza go wykorzystując energię elektryczną z całego budynku policji. Skierowany w stronę złoczyńcy strumień światła oślepia go, dzięki czemu Spider-Man przejmuje nad nim kontrolę i gdy razem spadają, Vulture trafia w spider-sygnał, a superbohater miękko ląduje na dachu komendy.

Gdy na miejscu pojawia się Carlie, która kiedy tylko zauważyła zmasakrowanego Vulture, natychmiast każe wytłumaczyć Spider-Manowi, co zrobił. Otto wyjaśnia więc, że złoczyńca wykorzystywał do pomocy dzieci, przez co bohater nie mógł po raz kolejny potraktować go pobłażliwie. Carlie pyta, co się z nim stało, że aż tak się zmienił, jakim człowiekiem teraz jest. Otto odpiera, że dobrym i ona się o tym przekona. Przyglądający się wszystkiemu duch Petera ma nadzieję, że Carlie wkrótce się przekona, kim naprawdę jest obecny Spider-Man.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3 Superior Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.