Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #4

Indestructible Hulk #4

Postacie
Zapowiedź

• Hulk jest najsilniejszy... na ziemi. W oceanie rządzi Attuma.
• Bruce Banner przewodzi S.H.I.E.L.D. w wyścigu na dno oceanu w poszukiwaniu UTAJNIONO!
• Który z assystentów Bannera ma mroczny sekret?

Streszczenie

Bruce Banner budzi się. W łazience zakłada na oczy swoje specjalne soczewki i sprawdza dzięki nim ciśnienie, puls i poziom testosteronu w organizmie. Wszystkie odczyty wydają się być w normie. Bruce ubiera się i wychodzi z domu do pracy. Po drodze wita się z listonoszem Fredem. Ten jednak mu nie odpowiada – jest tylko ubranym manekinem, podobnie jak pozostali mieszkańcy Bannerville, dawniej znanego jako Obiekt Badań Atomowych Nuclear Springs w stanie Nevada.

Gdy Banner dociera do swego nowego laboratorium zastaje tam czekających już na niego asystentów: klimatologa i astrofizyka Patricię Wolman, neurobiologa Melindę Leucenstern, specjalistę od energii odnawialnych Randy'ego Jessupa i inżyniera molekularnego Damana Veteri. Każdy z nich ma do niego wiele pytań. Gdy zaczyna odpowiadać, zauważa, że jego tablet nie ma połączenia z Internetem, co go wyraźnie denerwuje. Gdy następnie widzi, że wszyscy jego asystenci mimo zagrożenia jego przemiany w Hulka zachowali zimną krew, gratuluje im zdania ostatniego testu. Następnie przedstawia im ich główne motto: Hulk niszczy, Banner buduje. Kiedy rozwija swoją myśl, dostrzega na jednej z półek pewien przedmiot – pojemnik z metalem uru. Jest to tworzywo, z którego powstał młot Thora i Banner ma nadzieję, że jego asystenci wpadną na jakiś pomysł, jak go wykorzystać. Spotkanie musi być jednak przerwane, gdyż Banner zostaje wezwany przez S.H.I.E.L.D..

Maria Hill informuje go, że jego wnioski o możliwość przeprowadzenia badań i eksploracji podwodnego miasta Lemuria zostały pozytywnie rozpatrzone. Zaskakuje to Bruce'a, który był wcześniej przez nią zapewniany, że jest to niemożliwe ze względu na brak danych dotyczących miejsca położenia Lemurii, a nawet tych potwierdzających jej rzeczywiste istnienie. Teraz jednak wszystko się zmieniło, gdy w ciągu ostatniego tygodnia kilkadziesiąt frachtowców na Oceanie Spokojnym zostało zaatakowanych przez potwory znane z lemurańskich legend. Źródła S.H.I.E.L.D. informują, że kieruje nimi Attuma, który prawdopodobnie podbił Lemurię, by ogłosić się suwerenem całego Oceanu Spokojnego. Wiadome jest, że posiada on wyszkoloną i uzbrojoną armię, a S.H.I.E.L.D. nie jest odpowiednio wyposażone, by prowadzić podwodną wojnę. Dlatego Hulk będzie współpracował z chińskimi sojusznikami S.H.I.E.L.D., którzy posiadają podwodną wersję Helicarriera. Nazywa się Dreadnougt – Pancernik.

Później. Będąc już na Pancerniku, Bruce stara się zorientować w aktualnej sytuacji. Nie jest jednak w stanie porozumieć się z Chińczykami. Problem rozwiązuje pojawienie się R.O.B.a, który informuje, że do statku zbliża się armia Attumy. Robot - mimo swych zalet - mocno irytuje Bannera. Bruce'owi nie udaje się jednak zniszczyć go tak jak pięć poprzednich modeli, gdyż zostaje pochwycony przez Chińczyków. Banner zaskoczony sytuacją dowiaduje się, że działają oni zgodnie z rozkazami Hill i zaprowadzają go do zbrojowni. Tam wystrzelają go niczym pocisk w kierunku nadciągającej armii. Przemieniony w Hulka Bruce zaczyna walczyć z wrogiem. Dzięki specjalnej funkcji swej zbroi, która wytwarza wokół niego pole siłowe wypełnione tlenem, może oddychać pod wodą. W trakcie walki Hulk zostaje jednak oszołomiony przez promień z jednej z broni armii Attumy. Dzięki temu jeden z morskich potworów swobodnie owija swe macki wokół jego ciała i wciąga go w głąb oceanu. Hulk, próbujący się wydostać się z uścisku, traci resztki powietrza.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Indestructible Hulk #4 Indestructible Hulk #4 Indestructible Hulk #4 Indestructible Hulk #4 Indestructible Hulk #4 Indestructible Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.