Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #62

Red She-Hulk #62

Red She-Hulk #62

"Hell Hath no Fury" Part 5

Postacie
Zapowiedź

• Kapitan Ameryka zmuszony do podjęcia decyzji.
• Betty Ross traci najcenniejszą dla niej rzecz.
• Red She-Hulk reaguje strasznie.

Streszczenie

Bety Ross kontynuuje swoją historię. Wizja zesłana jej przez Ellie przeraziła ją na tyle, że odskoczyła ona od niej jak oparzona. W następnej chwili dziewczynka została otoczona polem siłowym, a pod Betty otworzyła się zapadnia. Głęboko pod ziemią stanęła ona oko w oko z gigantyczną bestią, podczas, gdy hologram Nikoli Tesli ogłosił, że tylko członek jego bractwa będzie wiedział, jak uspokoić potwora. Kobieta jednak uczyniła to na swój sposób, czerwieniejąc i powalając monstrum jednym ciosem. Hologram musiał stwierdzić, że to również odniosło pożądany rezultat i nie wie, co zrobić – zwłaszcza, że Red She-Hulk posiadała artefakt pozwalający jej na skorzystanie z Terranometru. Zgadując, że chodzi o jej Zajebiście Wielki Miecz, Shred zażądała jego zwrotu, Tesla stwierdził jednak, że jego zlokalizowanie może trochę potrwać – nadal bowiem nie wiedzą wszystkiego o maszynie, która wyteleportowała broń. Nieco uspokojona, Czerwona spytała, co miała znaczyć wizja, którą widziała, a poznawszy jej szczegóły hologram stwierdził, że dotychczas żaden członek bractwa nie widział tej przyszłości i poprosił Red, by poszła za nim. Zaprowadził ją do jednego z tuneli prowadzących do wielu miejsc w kraju i podczas podróży nim wyjaśnił, że to, co z niego zostało, zostało podłączone do Terranometru, by mógł nadal korzystać z obecnej technologii. Nie jest jednak aktywnym agentem Bractwa Tarczy i nie może działać w oparciu o wiedzę zdobytą dzięki superkomputerowi, może za to zaprowadzić Srulkie do tajnego hangaru wypełnionego sprzętem i najróżniejszymi pojazdami.

Betty stwierdza, że Aaron na pewno zna resztę historii – zaatakowała pokaz Projektu Echelon, by spróbować odwieść Rząd od jego dotowania, nic to jednak nie zmieniło. Stack zaczyna się zastanawiać nad działaniem Terranometru i wysuwa hipotezę, że Maszyna potrafi "połączyć" używającą jej osobę z jej "wersją" z przyszłości. Razem z Betty dochodzi do wniosku, że jeśli oboje równocześnie połączą się poprzez Ellie z Maszyną, będą w stanie poznać więcej szczegółów.

Szpital Wojskowy Imienia Waltera Reeda. Captain America, na życzenie Generała Forteana, odwiedza żołnierzy Echelonu pobitych przez Red She-Hulk – wielu z nich amputantów, którzy wrócili do służby dzięki nowoczesnym protezom zapewniającym supermoce. W pewnym momencie jeden z szeregowych, Ellis, staje przed generałem i stwierdza, że nie sprostał wyzwaniu i zawiódł swojego dowódcę i kraj, który wydał na niego miliony dolarów, gdy jednak zostanie wypisany ze szpitala, będzie walczył lepiej i rozsądniej. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest niczym w porównaniu do pierwszego Super-Żołnierza, Cap zapewnia jednak, że wie coś o tym, jak to jest znaleźć się po złej stronie pięści Hulka, i fakt, że żołnierz jest gotów na kolejną walkę jest czymś godnym podziwu. Gdy zostają sami, Generał dziękuje Steve'owi za przybycie i podniesienie morale żołnierzy, na co ten stwierdza, że chciałby uczynić więcej. Fortean odpiera więc, że może jest w stanie namierzyć androida, który pomaga Red She-Hulk. Domyśla się też, że heros zna tajną tożsamość Czerwonej i prosi, by mu ją ujawnił. Stwierdza, że od czasu detonacji pierwszej gamma-bomby byli przeklęci – za każdym razem, gdy jeden Hulk zostawiał ich w spokoju, pojawiał się inny. Nie prosi, żeby Steve zrobił to dla niego, ale dla żołnierzy, którzy trafili przez Red do tego szpitala.

Następnego dnia. Nadal zmierzając w stronę Annapolis, Aaron informuje, że Captain America próbował się z nim skontaktować już ponad trzydzieści razy, Betty pyta więc, skąd jest pewien, że Rogers nie uwierzyłby, gdyby Stack wszystko mu wytłumaczył – w końcu zaskakująco często musi sobie radzić z podobnymi sytuacjami. Machine Man przyznaje więc, że nie wie, jak bardzo Steve zaufałby mu jako robotowi – w końcu większość ludzi nie traktuje androidów jako równych sobie. Gdy dodaje, że jednym z wyjątków jest jej ojciec, Betty ze śmiechem stwierdza, że to podobne do Rossa, wtedy jednak zauważa, że z domu pomocy dzieciom, do którego się zbliżają, pozostały jedynie zgliszcza. Pyta funkcjonariuszy, czy wiedzą coś na temat dziewczynki, która tam mieszkała, ci jednak nie są w stanie niczego jej powiedzieć. Tymczasem dwójka policjantów siedzących w radiowozie rozpoznaje ją z listu gończego i kontaktuje się z armią.

Wkrótce później. Betty zastanawia się, czy pożar został rozniecony, by ukryć Ellie przed nią, czy przed rządem i planuje odwiedzić zgliszcza nocą, by spróbować dostać się do podziemi poprzez zapadnię. Nagle zauważa blokadę drogową, próbuje więc zawrócić, żołnierze jednak przestrzeliwują jej opony. Wzywają ją po imieniu, żądając poddania się. Aaron wysuwa swoje skrzydła i proponuje ucieczkę drogą lotniczą. Wtedy jednak z ciężarówki wypada dwójka żołnierzy Echelonu, z których jedna używa swoich mocy generowania impulsów elektromagnetycznych, by powalić robota. Betty próbuje się przemienić, drugi Echelon jednak blokuje jej transformację. Ostrzeliwana, kobieta zaczyna uciekać, ścigana przez żołnierzy i Echelona, który musi znajdować się w pobliżu, by nadal ją blokować. Postrzelona, ukrywa się w wysokiej trawie rosnącej przy brzegu rzeki, a gdy zostaje minięta przez mundurowych sięga po kamień i, zakradając się za jego plecami, powala za jego pomocą super-żołnierza. Pozostali otwierają w jej stronę ogień, jest już jednak za późno – właśnie zrobiła się Czerwona.

Chwilę później. Druga członkini Projektu Echelon, słysząc strzały, próbuje się połączyć z kompanem, po chwili jednak Red ląduje przy niej i powala ją jednym ciosem. Następnie demoluje wojskową ciężarówkę, bierze pod pachę Aarona, który potrzebuje jeszcze kilkunastu minut na restart systemów, i ucieka w podskokach.

Jakiś czas później. Gdy służby mundurowe porządkują pobojowisko, pewna kobieta pyta policjanta, czy sytuacja ta miała coś wspólnego z Red She-Hulk. Ten jednak nie jest upoważniony do udzielania informacji i pyta, czy ma do czynienia z dziennikarką. Ta jednak zaprzecza i przedstawia się jako Jennifer Walters, prawnik.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #62 Red She-Hulk #62 Red She-Hulk #62 Red She-Hulk #62 Red She-Hulk #62 Red She-Hulk #62

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.