Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #5

Thor: God of Thunder #5

Postacie
Zapowiedź

• Szokujący finał pierwszej historii!
• Kiedy trzech Thorów z trzech epok dąży do pokonania Rzeźnika Bogów, jego plan zaczyna się klarować.

Streszczenie

Teraz. Chronux, Pałac Nieskończoności. Gorr wchodzi coraz głębiej do Basenu Wieczności, aż w końcu krew bogów całkowicie go pochłania.

Czternaście miliardów lat temu. Pustka. Gorr pojawia się na jednej z unoszących się tu skał. Gdy dostrzega nieopodal cel swój podróży, podlatuje do niego, po czym tworząc miecz z przylegającej do swojego ciała czarnej substancji, atakuje Pierwszego Boga.

Teraz. Gorr wyłania się z Basenu Wieczności, trzymając w ręku swe trofeum – serce Pierwszego Boga. By jego plan się powiódł musi teraz odnaleźć jakiś księżyc lub dwa i przede wszystkim niewolników. Gdy tak rozmyśla, zostaje zaatakowany przez Thora.

893 rok. Jaskinia Rzeźnika Bogów. Mija siedemnasty dzień tortur Thora i bóg piorunów wciąż nie odpowiedział Gorrowi na żadne pytanie. Rzeźnik Bogów nie ma jednak zamiaru ustąpić i kontynuuje tortury. Niespodziewanie do jaskini wdziera się grupa wikingów, która przybyła Thorowi na ratunek. Gorr stara się do nich przemówić i przekonać do swojego planu, ci jednak będąc wiernymi Thora nie dają się zmanipulować. Rzeźnik Bogów poirytowany i wściekły zaczyna zabijać wojowników. Bóg piorunów do tej pory związany, wyrywa się z łańcuchów i chwyta za leżący nieopodal topór, po czym atakuje Gorra i odcina mu jego prawą rękę.

Teraz. Thor walczy z Gorrem i jego sługami. W trakcie walki Rzeźnik Bogów dziękuje bogu piorunów za tamte chwile w jaskini, które - jak twierdzi - uratowały go od porażki. W ramach wdzięczności obiecuje, że będzie ostatnim bogiem, którego zabije. Gdy Thor zostaje pojmany, Gorr pyta przyglądającego się im ostatniego z bogów czasu, czy Basen został przygotowany do kolejnej podróży. Kiedy ten zapewnia, że tak, Rzeźnik zabija go, po czym zanurza się w krwi. Thor wyrywa się wtedy z objęć sług Gorra, po czym podążając za nim, wlatuje do Basenu Wieczności, którego panel sterujący został właśnie zniszczony przez jednego ze sług.

Kilkadziesiąt tysięcy lat od teraz. Thor pojawia się na gruzach Asgardu, po czym pyta znajdujących się nieopodal sług Gorra, gdzie jest. Nie dostaje jednak żadnej odpowiedzi. Wśród sług dostrzega brodatego starca, który przypomina mu ojca. Ten zdziwiony pojawieniem się Thora, zaprzecza jakoby był Odynem, po czym nakazuje sobie z przeszłości, by chwycił za młot i pomógł mu w walce.

893 rok. Wikingowie wiwatują na cześć Thora, który zabił właśnie Rzeźnika Bogów. Bóg piorunów każe im jednak przestać i nikomu o tym co się stało w tej jaskini nie wspominać.

Kilkadziesiąt tysięcy lat od teraz. Thor wraz ze swym młodszym sobą pokonuje kolejne grupy sług Gorra. W pewnym momencie wszystkie czarne stwory znikają. Thor z teraźniejszości pyta wtedy starca, gdzie jest Gorr, ponieważ był tuż za nim, gdy wkraczał do Basenu. Starszy Thor informuje, że Rzeźnik pojawił się tu 900 lat temu, więc Thor się trochę spóźnił. Tymczasem gdzieś indziej, przywołane przez Gorra czarne stwory przybywają do niego i przekazują informacje o pojawieniu się drugiego Thora. Rzeźnik nie przejmuje się zbytnio tą informacją i patrząc na budowaną właśnie w oddali na jego polecenie kopułę, stwierdza, że nadchodzi dzień, w którym jego marzenie się spełni i zginą wszyscy bogowie.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5 Thor: God of Thunder #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.