Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #2

Young Avengers vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

• Czy Wiccan popełnił straszny błąd, za który teraz wszyscy będą musieli zapłacić? Tak.
• Czy gościnnie wystąpią Uncanny Avengers? Tak.
• Czy napatoczy się wróg z przeszłości Lokiego? Tak!

Streszczenie

Billy wchodzi do pokoju Teddy’ego i pyta się, czy ten wciąż śpi. Wciąż leżący w łóżku odpowiada, że nie, obudził się cztery godziny wcześniej. Billy  martwi się, czy wszystko u niego w porządku. Teddy oznajmia, że boi się, bo nie wie, czy jak wstanie, to spotka znów swoją mamę, czy też nie. Billy podchodzi do niego i chwyta za rękę, a następnie mówi, by zeszli na dół.

Kiedy wchodzą do kuchni wita ich matka Teddy’ego przygotowująca dla nich śniadanie. Przy stoliku siedzą także rodzice Billy’ego. Gdy chłopak zauważa, że ojciec czyta gazetę, natychmiast prosi go o jeden z artykułów. Karci go pani Altman, mówiąc, że przy stole się nie rozmawia. Ma pretensje również do Teddy’ego, że wstał z łóżka dopiero w południe, a nie zdarzyłoby się to, gdyby razem z Billym nie przegadali połowy nocy. Wyraża nadzieję, że to się już więcej nie powtórzy. Gdy chłopcy protestują, ucisza ich. Mówi Billy’emu, że jest mu wdzięczna za sprowadzenie jej tutaj, ale uważa, że jest za młody na posiadanie chłopaka. Chłopcy są w szoku. Gdy nie widzą poparcia w rodzicach Billy’ego, Wiccan postanawia to zakończyć i zaczyna powtarzać zaklęcie sprawiające, że kobieta wróci tam, skąd przybyła. Magia jednak nic nie pomaga i wykończony Billy pada na ziemię. Zostaje chwycony przez własnych rodziców i zaprowadzony do swojego nowego, stworzonego przez Matkę pokoju. Kobieta pochodzi następnie do Teddy’ego i prosi, by ten z nią poszedł. Chłopak wścieka się i atakuje ją prosto w twarz. Matka rozpada się, a gdy chłopcu udaje się uwolnić Billy’ego, kobieta wraca do swej postaci. Chłopcy są w szoku i uciekają z mieszkania, wybijając przy tym dziurę w ścianie.  Jeden z przechodniów zagaduje Matkę, zapewniając ją, ze dzieci w tym wieku zawsze sprawiają kłopoty. Ta odpowiada, że wszyscy byli kiedyś w ich wieku i jest pewna, że oni również się czegoś nauczą, po czym odchodzi, a ściana w mieszkaniu wraca do swojego poprzedniego stanu.

Tymczasem chłopcy lądują przed posiadłością Avengers. Mają nadzieję, że bohaterowie pomogą im i naprawią ich błędy. Gdy kończą opowiadać im swoją historię, Scarlet Witch zapewnia ich, że wiedzą doskonale jak sobie z tym poradzić.
Chwilę później są z powrotem w mieszkaniu Billy’ego. Wanda przeprasza Matkę i ma nadzieje, że chłopcy zbytnio nie przestraszyli jej swoja ucieczką. Rodzice Billy’ego przejmują chłopców od Avengers i przyczepiają ich do ściany. Młodzi bohaterowie nie wiedza co się dzieje, a na ich krzyki nikt nie reaguje. Kobieta żegna Avengers, żałując, że nie zostaną na kawie, po czym pyta chłopców na czym skończyli.

Billy, uwięziony przez Matkę w stworzonym przez nią białym pomieszczeniu bez wyjścia, zastanawia się dlaczego jego moce nie działają i dlaczego nic nie może zrobić. Po jakimś czasie, ściana pokoju zostaje rozbita i ku swojemu zaskoczeniu, chłopak zostaje uratowany przez Lokiego. Chłopiec tłumaczy Billy’emu, że ten sprowadził do ich świata międzywymiarowego pasożyta. Następnie ratują Teddy’ego z podobnego pomieszczenia  i razem teleportują się.
Trafiają do restauracji, z której wcześniej uciekł Loki. Prosi ich by zapłacili w ramach podziękowania za nieuregulowane przez niego rachunki. Billy zgadza się, po czym siadają przy jednym ze stołów. Loki oferuje im swoją pomoc w pokonaniu Matki. Chłopcy nie chcą jednak wierzyć bogu kłamstw i proszą go by zostawił ich na moment, by mogli się naradzić. Gdy chłopiec wraca, Billy stwierdza, że zaklęcie, którym sprowadził Matkę, musiało zostać przez kogoś zniekształcone. Pamięta, że usłyszał wtedy pewne słowo i choć nie zna jego znaczenia, to pamięta, z jakiego języka pochodzi. Zaskoczony Loki rozpoczyna zaklęcie teleportacji, zostaje jednak szybko chwycony przez Teddy’ego i nie uda się mu uciec. Chłopcy ,maja nadzieję, że choć Avengers im nie pomogli, zrobią to mieszkańcy Asgardu.

Gdy docierają niedaleko miasta bogów, zatrzymują się na moment, bo zastanawiają się, czy mogą tak po prostu  wlecieć do Asgardu. Billy w tym czasie sprawdza na telefonie wiadomości od Kate, która pisze do niego o jakichś obcych. Po chwili niedaleko nich ląduje Laufey. Olbrzym dziękuje im, że sprowadzili do niego Lokiego, a Billy pyta, czy nie powinien on być od dawna martwy.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Young Avengers vol. 2 #2 Young Avengers vol. 2 #2 Young Avengers vol. 2 #2 Young Avengers vol. 2 #2 Young Avengers vol. 2 #2 Young Avengers vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.