Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #12

Avengers Assemble #12

Postacie
Zapowiedź

• Przeszłość Black Widow zaczyna zagrażać nie tylko Natashy, ale całemu światu!
• Widow, Spider-Woman i Hawkeye udają się na Syberię w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki powiązanej z sowieckim zamachem.

Cytat

Spider-Woman: "Raise your hand if you have spider-powers, a history of erratic behavior and a deeply disturbing backstory involving trust issues. Also: a knife."

Streszczenie

Dawno temu, miasteczko alpejskie gdzieś w Szwajcarii. Gideon, partner Black Widow, odnajduje wśród przechodni Petera Anokhina, rosyjskiego naukowca pracującego nad serum opartym na gadzim DNA, a który przybył do miasta, by świętować rocznicę ślubu wraz ze swoją żoną. Gideon podchodzi do nich i udając innego turystę pyta, gdzie kobieta kupiła swoją kurtkę, a gdy ta oddala się od męża, by wskazać kierunek, Natasha strzela do naukowca i, ukrywszy swoją snajperkę w kulach, odchodzi.

Teraz, Avengers Tower. Hawkeye zauważa w ręku Natashy znacznik i domyślając się, o co chodzi pyta, gdzie wyrusza, a dyskutujących odnajduje Spider-Woman. Widząc swojego chłopaka i jego byłą rozmawiających na osobności żąda wyjaśnień, Widow stwierdza więc, że jakiś czas temu postanowiła odkupić swoje grzechy, dlatego wręczyła osobom, które skrzywdziła, znaczniki, za pomocą których będą mogli ją wezwać, jeśli kiedykolwiek potrzebowaliby jej pomocy. Ogłasza, że musi udać się na Syberię, a Clint stwierdza, że potrzebuje pomocy – a słysząc to, Jess dodaje, że łucznik nie ruszy się nigdzie bez niej. Natasha jednak stanowczo stwierdza, że uda się tam sama.

Jakiś czas później w Omsku cała trójka czeka w mieszkaniu wraz z jednym z lokatorów. Po chwili na miejscu zjawia się gospodyni, Anna Anokhin, wdowa po Peterze, a gdy widzi Natashę, wpada w szał i każe jej się wynosić. Gdy ta zauważa, że kobieta użyła znacznika, lokator – Karl – przyznaje, że to on wezwał Wdowę, by ta pomogła Galinie. Gdy Anna wychodzi, podkreślając, że po powrocie nie chce widzieć na miejscu nikogo z nich, Karl wyjaśnia, że Galina to córka Petera i Anny, która odziedziczyła po ojcu inteligencję i zainteresowanie chemią. Parę dni temu udała się do kanałów w poszukiwaniu osób uzależnionych od krokodyla, narkotyku chałupniczej produkcji, który z powodu toksyn i zanieczyszczeń doprowadza do obumierania tkanek [prawdziwy fakt. Avalon bawi i uczy – przyp. S_O]. Od tamtego czasu jednak nie dała znaku życia.

Jakiś czas później herosi przekradają się po kanałach, gdzie w pewnym momencie odnajdują ciało zniszczone krokodylem. Kontynuują podróż, zamierzając wynieść ciało w drodze powrotnej, w pewnym momencie jednak zauważają, że są obserwowani. Hawkeye wypuszcza więc strzałę-pochodnię, ujawniając grupę ludzi-jaszczurów. Zwalczają oni atak potworów, gdy jednak przybywają posiłki, zostają porwani i zaprowadzeni przed oblicze przywódców – Karla i odmienionej Galiny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #12 Avengers Assemble #12 Avengers Assemble #12 Avengers Assemble #12 Avengers Assemble #12 Avengers Assemble #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.