Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #3

New Avengers vol. 3 #3

New Avengers vol. 3 #3

"Infinity"

Postacie
Zapowiedź

• Pierwszy atak na nowych Illuminati!
• Czy mogą sobie zaufać na tyle, by użyć wspólnie Infinity Gems?
• Nowy członek!

Streszczenie

Aby zapobiec kolizji Ziemi ze swoim odpowiednikiem z równoległego wymiaru, grupa Mścicieli postanawia skompletować sześć klejnotów, które połączone, tworzą Infinity Gauntlet - magiczny artefakt o niezmierzonej mocy.

Ostatni, szósty brakujący element, Klejnot Umysłu, należał do zmarłego już Charlesa Xaviera. Ten jednak, przed swoją śmiercią, zdołał zaszczepić w umyśle Beasta informacje o miejscu ukrycia rzeczonego klejnotu. Wiadomość zostaje odtworzona pod postacią wspomnienia, którego aktywacja nastąpiła poprzez list przekazany Doktorowi po śmierci Profesora, a właściwie przez jedyne słowo, które ów list zawierał - "remember". Okazuje się, że szukany artefakt znajduje się w specjalnej skrytce, z otwarciem której, Beast nie ma żadnych problemów. W momencie, gdy Hank McCoy odnajduje Kamień Umysłu, pojawiają się Mściciele i jako spadkobierca Professora X, znalazca klejnotu dołącza do drużyny.

Tony Stark kończy budowę systemu wczesnego ostrzegania przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Reed Richards w międzyczasie, implantuje w dłonie Mścicieli małe urządzenia jako rodzaj nieskomplikowanego komunikatora.

Mr. Fantastic informuje o planach powstrzymania kataklizmu Black Swan, która nadal jest przetrzymywana w charakterze więźnia. Ta jednak wydaje się być sceptyczna co do planów Avengers twierdząc, że nic nie powstrzyma zbliżającej się zagłady. Cztery dni po tej rozmowie, Black Swan wypowiada w swojej celi tajemnicze słowa "Rabum Alal".

Drużyna Mścicieli ląduje w górach w Pakistanie, aby przekroczyć tutaj międzywymiarowy portal i wypróbować Rękawicę Nieskończoności. Następuje połączenie sześciu klejnotów i oczom bohaterów ukazuje się artefakt w pełnej krasie. Jako pomysłodawca strategii działania, Kapitan Ameryka zostaje wyznaczony przez grupę do użycia mocy artefaktu. Gdy już wydaje się, że plan się powiedzie, następuje tajemniczy wybuch, który bezpowrotnie niszczy Infinity Gauntlet. Namor za fiasko akcji wini Steve'a Rogersa i rzuca się na niego z pięściami.

W drużynie panują wisielcze nastroje. Wydaje się, że nie ma innego wyjścia jak zniszczyć jeden z nacierających na siebie światów. Duże nerwy w drużynie sprawiają, że radykalne i mało elastyczne poglądy Kapitana Ameryki zaczynają być niewygodne i Dr. Strange, na polecenie Iron Mana, obezwładnia Steve'a siłą magii i wymazuje mu wspomnienia ostatnich wydarzeń. Do kataklizmu zostało coraz mniej czasu...

Autor: Trollem

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3 New Avengers vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.