Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1

Postacie
Zapowiedź

• Star-Lord, Gamora, Drax, Rocket Raccoon, Groot i... Iron Man?
• Poznaj Star-Lorda i dowiedz się, jak to ziemskie dziecie stało się przywódcą bandy kosmicznych zabijaków!
• To początek czegoś wielkiego!

Streszczenie

30 lat temu. Meredith Quill rozmawia z matką przez telefon, kiedy nagle na jej posiadłość spada statek kosmiczny. Wysiada z niego ranny mężczyzna, który po chwili traci przytomność.

J'Son leży w łóżku. Jego ciało jest w opatrunkach, a przed nim siedzi Meredith z wycelowaną strzelbą. Kosmita szybko tłumaczy, że pochodzi z kosmosu i jest z rodziny królewskiej planety Spartax. Oświadcza, że musi wrócić do domu, ale najpierw naprawi swój pojazd, co może potrwać jakiś czas.

Dni mijają, statek jest w w coraz lepszym stanie a relacja między tą dwójką rozwija się z każda chwilą. Pewnej nocy siadają razem przy kominku i zaczynają się całować.

Następnego dnia Meredith wstaje z łóżka. Widzi, że Jason wyszedł na zewnątrz. Kosmita stoi w swoim stroju bojowym i informuje kobietę, że musi już wracać, ponieważ trwa wojna, w której bierze udział. Quill prosi o zabranie jej ze sobą, ale mężczyzna nie chce jej narażać na niebezpieczeństwo. Na koniec Jason obiecuje, że postara się wrócić i zostawia Meredith swoją broń. Dwójka całuje się na pożegnanie, a następnie kosmita odlatuje.

20 lat temu. Meredith gani Petera za to, że nie robi pracy domowej, ale czyta komiksy. Kiedy matka odprowadza syna do pokoju, nagle dostrzega, że chłopak jest podobny do swojego ojca. Peter słysząc to denerwuje się. Twierdzi, że nie ma ojca i zaczyna machać do kosmosu, krzycząc: "Tato? Tato!", po czym prosi, aby Meredith przestała o nim wspominać.

Dzień później. W szkole grupa chłopców znęca się nad jakąś dziewczyną. Peter postanawia ją obronić i staje naprzeciwko napastników. Zaczyna się bójka, którą szybko przerywa nauczyciel.

Peter wraca do domu. Opowiada mamie co się stało w szkole i idzie jeść kolacje. Tymczasem z pobliskich drzew wyłaniają się światła. Meredith myśli, że powrócił J'Son, ale z naprzeciwka nadbiega dwójka Badoon, która zabija kobietę. Kosmici wdzierają się do domu. Peter szybko chowa się do sypialni matki. Znajduje strzelbę i strzela w kierunku kosmitów. Po tym jak zostaje odrzucony przez broń, patrzy na martwych napastników, po chwili dostrzega też w rogu pokoju tajemniczy pistolet. Wtedy też z okna dochodzi ogromne światło. Dzieciak wybiega z domu, tuż przed tym jak jakiś statek kosmiczny niszczy budynek. Peter zostaje odrzucony do lasu przez fale uderzeniową.

Quill budzi się w szpitalu. Pielęgniarka pyta się go, czy pamięta co się stało. Chłopak nic nie odpowiada. Kobieta daje więc Peterowi pewien podarunek, który ratownik medyczny znalazł w pobliżu - kosmiczną zabawkę, która w rzeczywistości jest bronią Jasona. 

Teraz. Peter kończy swoją historię. O tym jak jest dzieckiem władcy Spartax, o tym jak dostał broń, o tym jak Badoon myśleli, że umarł, że zatrzymali królewską krew. Quill żył dalej jako sierota, w pewnym momencie dołączył do NASA i tak oto znalazł się w kosmosie. Badoon zabili mu matkę, starali się mu skrócić życie, a jego ojciec ma to gdzieś. J'Son bardziej interesuje się wojną niż czymkolwiek innym. Peter postanowił więc uczynić jedną rzecz, jaką może zrobić – ochronić Ziemię, przed wszelakimi kosmicznymi starciami. Na koniec pyta się Tony'ego Starka czy chce wiedzieć coś więcej. To jednak wystarcza Iron Manowi. Od teraz jest członkiem Guardians of the Galaxy.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #0.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.