Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #5

Deadpool vol. 3 #5

Deadpool vol. 3 #5

"Star Wars: Revenge of the Gipper"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool vs. Reagan...w kosmosie!
• Czy potrzebujesz czegoś więcej?!?
• No dobra, to jeszcze... małpy!

Streszczenie

W Las Vegas do Deadpoola i Preston dopada Michael, informując, że medytował, by odnaleźć pozostałych prezydentów i wyczuł, że Ronald Reagan znajduje się na orbicie, na starej stacji bojowej. Spytany przez Bena Franklina stwierdza, że byłby w stanie przeteleportować Deadpoola na miejsce, po zabiciu nieumarłego nie byłby jednak w stanie ponownie go "namierzyć", Wade musiałby więc znaleźć inną drogę powrotną. Ten jednak jest pewien, że do tego czasu Preston znajdzie jakiś pojazd zdolny dostać się na orbitę i przygotowuje się do akcji.

Jakiś czas później najemnik zjawia się na starej radzieckiej stacji. Przetrzymywane tam małpy wskazują mu przycisk, który ma otworzyć grodzie, zamiast tego jednak uwalniają hiperinteligentne i mordercze naczelne, które rzucają się na Wade'a. Reagan tymczasem uruchamia odliczanie w wyrzutniach pocisków nuklearnych wycelowanych w Amerykę, a gdy Deadpool dostaje się do pomieszczenia, prezydent niszczy konsolę kontrolną. Udaje mu się też wybić magiczną szablę z rąk przeciwnika, najemnik sięga więc po swój własny miecz, rozpłatując brzuch prezydenta. Następnie dopada do sterów stacji, pewien, że głowice nie zostaną uzbrojone przed wystrzeleniem i zamierzając spalić ją w atmosferze, nim do tego dojdzie. Reagan próbuje go powstrzymać, Wade ciska więc w niego jedną z małp, a następnie oddaje salwę w jego stronę – przebijając kadłub i pozwalając, by zombiem zajęła się dekompresja. Gdy zaczynają rozbrzmiewać alarmy, Deadpool dopada do skrzyni z ekwipunkiem ratunkowym, gdzie znajduje stary kombinezon.

Jakiś czas później, Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Adsit informuje, że choć udało im się odnaleźć wszystkie głowice, szczątki stacji opadły na osiem stanów, Preston stwierdza jednak, że nikt nie ma tego za złe Deadpoolowi, który dokonał właściwego wyboru, znalazłszy się w ciężkich warunkach. Dodaje, że choć zatrudniła go, by nie można było go powiązać z agencją, stwierdza, że zyskał jej szacunek, bo wykonuje dobrą robotę. Po chwili na miejscu zjawiają się Michael i Ben Franklin, gratulując Wade'owi i zapewniając, że odnajdą Washingtona, gdy tylko ponownie użyje magicznej księgi – okazuje się jednak, że prezydenci mieli ten sam pomysł, ojciec-założyciec teleportuje się bowiem na miejsce wraz z Lyndonem Johnsonem. Ten nokautuje Michaela i chwyta ostrze magicznej szabli Deadpoola – co jednak odsłania go dla salwy z uzi. Washington tymczasem poraża Adsita i chwyta agentkę Preston, Wade poddaje się więc, prosząc, by prezydent nic jej nie robił. George jednak mimo to skręca jej kark, a doprowadzony do furii Deadpool jednym ruchem zabija Johnsona i rzuca się na Washingtona, ten jednak chwyta katany przeciwnika i rozcina jego krtań. Nim jednak zdąży dobić Nekromantę, ten zostaje obudzony przez Bena Franklina i teleportuje siebie, Wade'a i Preston. Gdy prezydent, ściskając magiczną księgę i swoją, teraz również magiczną, szablę, ogłasza, że nadszedł czas, by państwo stanęło w płomieniach, Michael zjawia się przed Pomnikiem Washingtona, przepraszając swoich przyjaciół za to, do czego doprowadził.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5 Deadpool vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.