Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #2

Savage Wolverine #2

Savage Wolverine #2

"Savage" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine i Shanna wędrują w głąb Forbidden Island... ale co załatwi ich najpierw: tubylcy czy ich temperamenty?
• Kolejny bohater rozbija się na wyspie... tylko czy będzie wrogiem czy przyjacielem?

Cytat

Shanna: "Heh. You know, you're shorter than I imagined. I always figured you're a tall guy like that actor, Hugh Jackman. But you're actually pretty short. Hell. I think I might be taller than you."

Streszczenie

W błysku światła Amadeus Cho zjawia się w Savage Land, gdzie od razu zostaje zaatakowany przez tubylców. Uruchamia więc osobiste pole siłowe i rzuca się do walki.

Gdzie indziej drzewa nieco spowalniają upadek Wolverine'a, jedna z gałęzi wbija się jednak w bok, dokładnie w to samo miejsce, gdzie wcześniej zaatakowała go Shanna. Po wyjęciu konaru Logan rusza na pomoc kobiecie, która siłuje się z jednym z Rzeźników. Mutant rzuca się na nich z pazurami, nadal jest jednak osłabiony po upadku i szybko ulega przewadze liczebnej przeciwnika. Wtedy do walki wraca Shanna, która powala latające jaszczury serią z karabinu. Gdy Wolverine ma do niej żal, że wcześniej nie wspomniała ona o broni palnej, ta odpiera, że właśnie wykorzystała resztę amunicji.

Pokonawszy tubylców, Amadeus uruchamia swoją sztuczną inteligencję, Calvina, któremu każe przeprowadzić skan systemów. Ten oświadcza, że pole zakłócające otaczające wyspę uniemożliwia im połączenie z głównym źródłem zasilania, a także komunikację ze światem zewnętrznym. Jako, że gadżety Amadeusa napędzane są teraz energią wydzielaną przez jego ciało, ma on ograniczony pakiet "opcji" – poza polem siłowym posiada też pewną miarę nadludzkiej siły i możliwość krótkotrwałej lewitacji. Na szczęście uniwersalny translator nadal działa, chłopak będzie więc w stanie porozumieć się z tubylcami. Nagle zauważa on sakiewkę jednego z tubylców, w której odnajduje naszywkę z emblematem S.H.I.E.L.D..

Wolverine i Shanna kontynuują wędrówkę, podczas której mutant jest coraz bardziej poirytowany nieustannym świergotaniem kobiety. W końcu każe jej się uciszyć, żeby mógł się skupić, w tym jednak momencie zaczyna lać deszcz. Ścieżka szybko zamienia się w rzekę błota, a po chwili Shanna zaczyna się ześlizgiwać po zboczu. Logan rusza jej na ratunek, potyka się jednak i zaczyna spadać. Gdy w końcu ląduje i zaczyna przeklinać, na czym świat stoi, Shanna ucisza go i zwraca jego uwagę na watahę raptorów pożerających nieopodal martwego dinozaura. Wolverine radzi nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, by przekonać jaszczury, że nie są dla nich zagrożeniem, Shanna jednak dawno zaczęła uciekać. W następnej chwili raptory atakują mutanta.

Amadeus dociera do osady tubylców, "granatem" wielkości główki od szpilki rozrywając ostrokół. Podczas, gdy translator zbiera próbki językowe, by rozpocząć tłumaczenie, chłopak ogłasza, że przybył w pokoju, zostaje jednak obrzucony włóczniami, które odbijają się od jego pola siłowego. Prosi, by zaprowadzili go do ich przywódcy. Odpowiedzią jest kolejny deszcz włóczni. W końcu staje przed nim wódz wioski, który każe swoim ludziom przynieść rannego pobratymca. Z butelki wiszącej u jego szyi wylewa nieco zielonego płynu na ranę "pacjenta", a ta w jednej chwili zasklepia się. Amadeus domyśla się, że w ten sposób wódz chciał pokazać swoją potęgę i próbuje przekonać go do dalszego mówienia, dzięki czemu jego translator zyska kolejne próbki języka. W końcu wykorzystuje możliwość lewitacji, by zrobić na tubylcach wrażenie. Gdy translator w końcu kończy swoją pracę, przywódca pyta Amadeusa, czy jest on bogiem. Ten potwierdza.

Wolverine nadal walczy z raptorami, gdy słyszy wzywającą go Shannę. Udaje się za jej głosem prosto do ślepego zaułka, a wtedy kobieta wyskakuje z ukrycia, przebijając włócznią głowy wszystkim trzem jaszczurom. Logan jest wściekły, że wykorzystała go jako przynętę. Ta odpiera, że nie podoba mu się, że sama wzięła się do roboty. Nadal poirytowany, mutant stwierdza, że powinni kontynuować podróż – im szybciej wysadzą generator pola, tym szybciej będzie się mógł stąd wynieść.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2 Savage Wolverine #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.