Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #7

All-New X-Men #7

Postacie
Zapowiedź

• Mystique bierze na cel naszych młodych podróżników w czasie, zaczynając od Cyclopsa.

Cytat

Drake kłócąc się z Kitty: "... You know Unus the Untouchable? I totally touched him!"

Streszczenie

Manhattan. Młody Cyclops odwiedza jeden z banków i dostaje się do skrytki ze swoim imieniem. Znajduje tam pamiątki z lat swojego życia - stare okulary, które nakłada, pieniądze i zaproszenie na własny ślub z Jean. Najwidoczniej skrytkę założył jako młody chłopak i nigdy o niej nie zapomniał.

Przeglądanie rzeczy przerywa pojawienie się Logana. Kanadyjczyk wyprowadza chłopaka z banku, by tuż za rogiem pokazać mu, że tak naprawdę nazywa się Mystique. Mutantka przedstawia się jako przyjaciółka Xaviera i zabiera Scotta na rozmowę.

Raven o dziwo nie miesza Scottowi w głowie. Prawdziwie określa rzeczy - być może tylko on może powstrzymać swoja starszą wersję. Ale najpierw powinien z nim - ze sobą - porozmawiać.

Darkholme proponuje Scottowi, aby wrócił do szkoły i znów poprowadził swoją drużynę. Chce także, aby zobaczył jak przyszłość różni się od jego wyobrażeń i naprawił ją, a potem wrócił do swoich czasów i zaczął żyć uważając, żeby nie popełnić żadnego z widzianych błędów.

Mystique odchodzi. Chwilę później prawdziwy Wolverine odnajduje Summersa i zabiera go do szkoły. Scott pyta się Logana dlaczego nie zabił jego starszej wersji. W odpowiedzi słyszy, że zabijanie jest łatwe, trudniejsze jest komuś pomóc. A tego Logana nauczył Xavier.

Mystique wsiada do samochodu i tłumaczy siedzącemu tam mężczyźnie, że nie rozmawiała ze Scottem z dobroci serca. X-Men przez dłuższy czas będą zajmować się sobą, co pozwoli im działać wg ich własnego planu.

Szkoła im. Jean Grey. Logan i Scott wracają. Summers po dwugodzinnej jeździe bez słowa, wciąż się nie odzywa. Podchodzi do Jean i wręcza jej to, co znalazł w bankowej skrytce - zaproszenie na ich ślub.

Autor: redevil

Galeria numeru

All-New X-Men #7 All-New X-Men #7 All-New X-Men #7 All-New X-Men #7 All-New X-Men #7 All-New X-Men #7 All-New X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.