Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #1

Superior Spider-Man #1

Postacie
Zapowiedź

• KIEDYŚ! Peter Parker spędził całe życie ponosząc odpowiedzialność za obowiązki narzucone mu przez pajęcze moce. Ta zdumiewająca przygoda swój finał miała w Amazing Spider-Man #700.
• TERAZ! Nowy Amazing Spider-Man przybył i jest teraz lepszy pod każdym względem. Mądrzejszy, silniejszy... po prostu SUPERIOR!

Streszczenie

Po ostatnich wydarzeniach Otto zostawiając kwiaty nad własnym grobem, decyduje się zerwać ostatecznie ze swym dawnym życiem. Od teraz będzie Peterem Parkerem. Jego nowe życie zaczyna się już teraz – dzięki swym wynalazkom jest stale podłączony do sieci policji i właśnie otrzymał przekaz o włamaniu do Uniwersytetu Empire State. Od razu rusza na miejsce wydarzeń – od teraz jest także Spider-Manem.

Sprawcami zamieszania okazuje się być nowy skład Sinister Six. Skutecznie odpierający ataki policji wykradają Oscylator Barometryczny. Na drodze ucieczki staje im jednak Spider-Man, który jest zażenowany składem grupy. Atakuje nową Beetle, by następnie poprzez prowokację wyeliminować Living Brain z walki naprowadzając na niego promienie Schockera. Nie spodziewa się jednak ataku Speed Demona, który wyprowadza wobec niego kilkadziesiąt ciosów na sekundę. Otto decyduje się wycofać z walki i przy pomocy pajęczej sieci ucieka. Boomerang nie wierzy, że bohater tak szybko odpuszcza i rzuca w niego jeden ze swoich pocisków. Spider-Man unika go, jednak to nie kończy problemów, bo bumerang zawracając skierował się w stronę jednego z policjantów. Bohaterowi udaje się w porę go osłonić, choć sam nie wie dlaczego to zrobił. Po chwili zostaje pochwycony od tyłu przez Boomeranga. Ku zaskoczeniu złoczyńcy wyswobadza się przecinając do krwi jego kostium pazurami zamontowanymi na palcach. Ponieważ sytuacja się pogarsza, Sinister Six uciekają z pola walki. Policjanci dziękują bohaterowi za ratunek i pytają, czy mogą coś dla niego zrobić. Spider-Man potwierdza i prosi by zawieźli zostawionego przez towarzyszy Living Braina do Horizon Labs.

Później, na miejscu już jako Peter Parker Otto postanawia wydobyć z maszyny wszelkie informacje o nowym przeciwniku. W międzyczasie odwiedza go Max Modell, który jest zaniepokojony faktem, że Peter zaczął ostatnio budować praktycznie same bronie. Rozumie, że tworzy je dla Spider-Mana, ale te w nieodpowiednich rękach mogą być niebezpieczne. By mężczyzna wreszcie się odczepił Otto wręcza mu projekty aplikacji, które stworzył dla Horizon Labs. Max będąc pod ich wrażeniem, dziękuje i wychodzi. Po chwili Peterowi przerywa telefon od Mary Jane, która chce upewnić się, że dziesiejsza kolacja nie została odwołana.

Wieczorem w trakcie kolacji Otto udając, że słucha MJ, w rzeczywistości dzięki podsłuchowi poznaje szczegóły spotkania Sinister Six. Dziewczyna odkrywa co robi i dziwi się mu, że wiedząc gdzie są jego przeciwnicy nie stara się ich powstrzymać. On uspokaja ją stwierdzeniem, że wszystko idzie zgodnie z jego planem. Tymczasem członkowie Sinister Six jako miejsce kolejnego ataku wybierają Horizon Labs.

Później. Overdrive przebija się przez mury laboratorium, by jego towarzysze mogli działać. Speed Demon odnajduje poszukiwaną maszynę, jednak gdy chcą uciec zaskakuje ich pojawienie się Spider-Mana. Złoczyńca postanawia szybko się go pozbyć, jednak gdy tylko się rozpędza zaczyna się ślizgać na uprzedni o przygotowanej podłodze. Dzięki temu Otto łatwo go ogłusza, a następnie włączając kolejny z nowych wynalazków – żarówki tłumiące pole elektryczne, eliminuje z walki Beetle, Shockera i Overdrive'a. Gdy na miejscu pozostaje już tylko Spider-Man i Boomerang, ten drugi orientuje się, że są nagrywani i obserwowani przez grupę fotoreporterów. Bohater potwierdza, że to on ich zaprosił, po czym unikając kolejnego z bumerangów rzuca się na złoczyńcę i zaczyna okładać go pięściami, mimo jego protestów i prób poddania się. W pewnym momencie ręka Spider-Mana zatrzymuje się jednak w powietrzu i ten opanowuje się. Policjanci przyglądający się walce dziękują mu za powstrzymanie złoczyńców i zapewniają, że zajmą się już dalej pokonanym Sinsiter Six. Otto przytakuje i zaczyna się zastanawiać, co powstrzymało jego dłoń. Całej sytuacji przygląda się duch Petera Parkera. To on powstrzymał Otto. Wie, że ten nie ma pojęcia, że on wciąż istnieje. Ma zamiar to wykorzystać, powstrzymując go przed zabiciem kogokolwiek i przede wszystkim znajdując drogę, by wrócić na swoje miejsce.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1 Superior Spider-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.