Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #22

Daredevil vol. 3 #22

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil w drużynie z Superior Spider-Manem.
• Stilt-Man powraca.

Cytat

Daredevil: "...'The die is cast'? Who talks like that? Whede did the funny go?"
Spider-Man "I... What, hard of hearing, too? I'm fulla wisecracks, Hornedhead!"

Streszczenie

Matt Murdock ma problem – od kiedy stracił pracę w kancelarii, nie ma źródła dochodów i zostało mu ostatnie dwadzieścia dolarów. Rozmyślanie nad tym, na co je wydać przerywa jednak nagłe pojawienie się Spider-Mana, który, nie zważając na otaczające ich tłumy, wzywa Daredevila do walki. Wskakując do ślepej uliczki Matt zrzuca swe ubranie i jako Daredevil żąda wyjaśnień, Pająk jednak oświadcza jedynie, że jest on zagrożeniem dla innych, a on został poproszony o to, by go schwytać. Gdy walka przenosi się na dach, DD zauważa, że jego przeciwnik nie sypie żartami, jak zwykle, wtedy jednak walkę przerywa pojawienie się Stilt-Mana, który atakuje unoszący się nad nimi helikopter. Śmiałek zapewnia, że nic nie grozi jego przewożącemu papiery wartościowe pasażerowi, cała "moc" łotra znajduje się bowiem w jego szczudłach, wtedy jednak Spider-Man zostaje powalony przez wydłużające się ramiona Stilt-Mana. Złodziej destabilizuje lot śmigłowca, DD wyciąga więc pilota i pasażera, a opadających łapie w swoją sieć Spider-Man. Następnie Śmiałek wraca do walki, a Pająk wyjaśnia mu, że unowocześnienia nie są wynalazkiem ich przeciwnika, lecz zostały wykradzione od Doctora Octopusa – rozpoznaje bowiem projekt. Atakuje Stilt-Mana, krytykując go za kradzież, ten jednak niewiele sobie z tego robi, chwyta ramiona Pająka i zaczyna go rozciągać, w końcu wybijając jeden z jego barków. Daredevil zaczyna się skupiać na dźwiękach wydawanych przez zbroję łotra, w końcu wbijając swoją pałkę w źródło zasilania, a dzieła kończy cios Spider-Mana. Jakiś czas później Matt tłumaczy Pająkowi, że zaniepokoił swoim milczeniem Foggy'ego, który myślał, że coś jest z nim nie tak, i poinformował Kirsten. Przeprasza, że przyjaciel został wciągnięty w jego problemy i pyta, czy wszystko z nim w porządku, ten więc zapewnia, że czuje się świetnie.

Jakiś czas później Matt wie już, na co wydać swoje ostatnie pieniądze i kupuje Foggy'emu jego ulubiony sernik bekonowo-limburski. Gdy przyjaciel delektuje się przysmakiem, Matt wyjaśnia, że niedługo po swoim wypadku nie powiedział nikomu o swoich super-zmysłach. Gdy bowiem ludzie myśleli, że jest słaby i bezbronny, posiadanie jakiejś tajemnicy sprawiało, że miał pewną przewagę. Z czasem jednak stało się to jego drugą naturą, Matt stwierdza więc, że musi w końcu się tego oduczyć. Pyta, czy mogą odbudować swoją przyjaźń, a Foggy odpiera, że jeśli znajdą na to czas. Ujawnia bowiem, że był na niego tak wściekły, ponieważ myślał, że ukrywa się on przed swoimi problemami, a potrzebuje kogoś, kto pokaże mu, jak stawić im czoła. Tłumaczy, że ostatnio sporo chorował i odwiedzał różnych lekarzy, a ich diagnozy powtarzają to samo – ma raka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #22 Daredevil vol. 3 #22 Daredevil vol. 3 #22 Daredevil vol. 3 #22 Daredevil vol. 3 #22 Daredevil vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.