Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #19

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #19

Postacie
Zapowiedź

• Miles w końcu ma swój kostium, wyrzutnie pajęczyn i pierwszego przeciwnika z najwyższej ligi.
• Nowy Venom pojawia się w mieście. I jest głodny.

Cytat

Miles: "Where did you get the money?" (...)
Ganke: "Don't worry about it."
Miles: "This is your Lego fund!"
Ganke: "Don't worry about it."
Miles: "You were saving up for a limited-edition Death Star."
Ganke: "I think this is considerable more important and awesome of me."

Streszczenie

Spider-Man ćwiczy przemieszczanie się za pomocą sieci, kiedy nagle jego wyrzutnie okazują się puste. W ostatniej chwili zawisa na latarni ulicznej, licząc na to, że nikt go nie zauważył. Tłum ludzi z aparatami i smartfonami na chodniku poniżej wyprowadza go jednak z błędu.

Lekcja biologii. Miles i Ganke porozumiewają się za pomocą telefonów. Miles narzeka, że skończyły mu się sieci, a wtedy Ganke odpisuje, żeby się tym nie przejmował. Nauczyciel widzi, że jego uczeń nie uważa na lekcji, chce więc mu zabrać telefon. Całej sytuacji z uśmiechem na twarzy przygląda się dziewczyna siedząca w tyle klasy.

Noc, nieczynne laboratoria Osborn Industries. Tajemnicza postać idzie do głównego zaworu gazu niszcząc wszystko po drodze. Kilka minut później wychodzi z budynku, który wybucha. Venom nawet nie obraca się za siebie.

Ganke pokazuje przyjacielowi nad czym ostatnio pracował. Zakupił domowe laboratorium chemiczne, i ma zamiar wyprodukować płyn do wyrzutni sieci. Miles jest zszokowany, że Ganke wydał pieniądze, które od dawna zbierał na wymarzony zestaw lego. Ten jest jednak zdania, że rozszyfrowanie zapisków Petera Parkera będzie trudniejsze od złożenia Gwiazdy Śmierci, a efekt końcowy okaże się nieporównywalnie fajniejszy.

Redakcja Daily Bugle. Detektyw Maria Hill przyszła porozmawiać z Jonah Jamesonem o śmierci Betty Brant, która zginęła niecałą dobę wcześniej. Jameson nie ma nic do ukrycia i przytacza policjantce treść swojej ostatniej rozmowy z Brant (patrz: Ultimate Comics Spider-Man #16.1). Hill nie może uwierzyć, że dziennikarz zrezygnował z puszczenia artykułu demaskującego nowego Spider-Mana, na co ten odpiera, że od chwilowo zwiększonej sprzedaży woli spokojnie sypiać, nie niepokojony przez sumienie. Peter Parker go tego nauczył. Hill chce jeszcze przejrzeć komputer Betty Brant, a Jameson daje jej wolną rękę.

Mieszkanie Moralesów, Brooklyn. Podczas kolacji Jefferson ignoruje telefony. Nie może jednak zignorować pukania do drzwi. Otwiera ekipie dziennikarzy, którzy chcą z nim przeprowadzić wywiad na temat tego, jak rozprawił się z Hydrą. Jefferson jest na nich wściekły. Najpierw niepokoili go w pracy, przez co o mało nie stracił posady, a teraz mają czelność przyjść do jego domu. Wyrzuca media za próg, prosto na idącego do nich w odwiedziny Ganke. Podczas gdy na korytarzu dziennikarze zbierają manatki, za drzwiami Jefferson tłumaczy Rio i Milesowi, że sprawa przycichnie po 24 godzinach. Miles nie rozumie, dlaczego jego tata tak wstydzi się tego, że walczył z Hydrą. W końcu on też to robił, dodaje w myślach.

Kiedy Jefferson wychodzi do innego pokoju, Rio próbuje wytłumaczyć synowi, co teraz czuje jego tata. Walka z Hydrą przypomniała mu o jego dawnym życiu, tym od którego się odgrodził. Rozmowę przerywa pukanie do drzwi. Tym razem to nie media, ale Ganke. Przyjaciel Milesa mija się w drzwiach z Jeffersonem.

Jefferson dogania na chodniku przed budynkiem dziennikarzy. Chce wiedzieć, skąd mają jego adres, skoro osobiście go zastrzegł. Zmieszana dziennikarka nie chce udzielić mu odpowiedzi, a Jefferson nie ma okazji naciskać, bo nagle za jego plecami pojawia się Venom.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #19 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.