Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #3

Indestructible Hulk #3

Postacie
Zapowiedź

• Pierwsza oficjalna misja: zatrzymać nowego Quintronic Mana.
• Maria Hill trzyma w ukryciu więcej sekretów Bannera.
• Gdzie mieści się... Bannertown?

Streszczenie

Kwatera główna S.H.I.E.L.D.. W swoim biurze Maria Hill rozmawia z doktorem Veteri. Jest pod wrażeniem wyników jego badań. Zanim jednak go zatrudni ma dla niego ostatni test. Daje mu zdjęcia, które zaskakują go. Widnieją na nich zniszczenia dokonane przez Hulka, a także on sam w akcji. Gdy Veteri przegląda je, Maria pyta dlaczego laureat nagrody Nobla zrezygnował z pracy dla Oscorp i Horizon Labs, by pracować z Bruce'em Bannerem, mężczyzną, który w każdym momencie może stać się potworem. Veteri odpowiada, że to co Banner sobą reprezentuje jest dla niego ważniejsze niż Hulk.

Inni kandydaci również nie mają problemów z drugą naturą Bannera. Randall Jessap wierzy, że zdobędzie przy nim najwięcej doświadczenia. Melinda Leuzenstern ma nadzieję, ze ta praca będzie dla niej nowym startem. Patricia Wolman podejmie każde ryzyko za pieniądze, które jej zaproponowali. A tak poza tym chce po prostu poznać Bruce'a Bannera. Maria zapewnia, że dojdzie do spotkania, na razie jednak Bruce'a nie ma w bazie.

W tym samym czasie profesor Burke otwiera drzwi swego mieszkania dwóm agentom A.I.M., którzy natychmiast zakładają mu na głowę hełm, przez który nie słyszy ani nie widzi. Gdy chcą wyjść zostają zatrzymani przez trzech agentów S.H.I.E.L.D.. Ci nie stanowią jednak dla nich problemu i łatwo ich pokonują, po czym odnajdują profesora, który chciał się im jakoś wymknąć.

Swym pojazdem dolatują do bazy A.I.M., położonej na wyspie wulkanicznej na południowym Pacyfiku, gdzie czeka już na nich Colin 33. Gdy ściągają hełm z głowy porwanego mężczyzny, ukazuje im się twarz Bruce'a Bannera. Po chwil zamienia się on w Hulka, a do bazy zaczynają wdzierać się inni agenci S.H.I.E.L.D.. Colin 33 nie ma zamiaru się poddawać. Ucieka agentom i na polecenie Marii Hill nie jest ścigany. Powód jest prosty – bez profesora Burke, który jest z nią, nie uda mu się włączyć Quintronica. Ku jej zaskoczeniu Colin 33 aktywował maszynę i zaczął walczyć z Hulkiem. Obaj przedzierając się przez ściany konstrukcji trafiają poza budynek, do lawy. Tam Colin 33 tryumfuje – Quintronic Man został przystosowany do wszystkich warunków, a Hulk nie przeżyje takiego ciepła. Ku jego zaskoczeniu zielony stwór wytrzymuje i przebija się przez powłokę maszyny doprowadzając do Colina 33 lawę, która go zabija.

Dwadzieścia cztery godziny później Maria Hill odwiedza Bruce'a w pokoju medycznym, gdzie wraca do siebie. Banner pyta, kiedy będzie mógł spotkać się ze swoimi nowymi współpracownikami i czy wszyscy zdali jej testy. Maria potwierdza, ma jednak wątpliwości, bo jest to dość interesująca grupa. Bruce zapewnia, że wie o nich więcej niż ona sobie wyobraża. Hill ufa mu i przedstawia ostatniego, piątego członka jego zespołu, R.O.B.'a - Recording Observation Bot. Będzie on ułatwiał monitorowanie stanu jego i Hulka. Mimo sprzeciwów Bannera każe mu się do niego przyzwyczaić i wychodzi. Po chwili robot zostaje zmiażdżony przez Hulka.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Indestructible Hulk #3 Indestructible Hulk #3 Indestructible Hulk #3 Indestructible Hulk #3 Indestructible Hulk #3 Indestructible Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.