Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #3

Fantastic Four vol. 4 #3

Fantastic Four vol. 4 #3

"First Boots on the Ground"

Postacie
Zapowiedź

• Nowy Rok na nowej planecie.
• Jak długo Reed utrzyma swój sekret?
• Jak długo cokolwiek może być utrzymane w tajemnicy, gdy podróżujesz przez czas i przestrzeń ze swoją rodziną?

Streszczenie

Pierwszy stycznia, jakieś 38 lat świetlnych od Ziemi. Statek Fantastycznej Czwórki zbliża się do planety Zeta Doradus, która, jak zauważa Reed, jest w całości zbudowana z niestabilnych molekuł. A że nowotwór atakujący jego ciało ma postać nadzwyczaj podobną do tej substancji, z której stworzone zostały także ich kostiumy, Richards uważa, że jeśli będzie miał szansę obserwować je w naturze, będzie mógł znaleźć lek na swoją przypadłość. Po chwili do jego kabiny wpadają Franklin i Valeria, informując, że zbliżają się do planety i kłócąc się, kto powinien pierwszy postawić na niej stopę. Gdy jednak docierają do kokpitu i widzą planetę na własne oczy, zaniemawiają.

Odczyty wskazują, że atmosfera Zeta Doradus jest gęsta niczym zupa, dlatego przygotowania do lądowania Reed rozpoczyna od wysłania urządzenia oczyszczającego powietrze, dzięki któremu na powierzchni powinna pojawić się "bańka" wypełniona tlenem o znośnej gęstości. Po chwili cała grupa – poza Benem, który zostaje na pokładzie głównego statku – ubrana w skafandry wsiada do kapsuły i wyrusza na powierzchnię.

Już na miejscu Franklin i Valeria wspólnie zeskakują na ziemię i zaczynają zbierać próbki gleby. Reed nie zauważa nigdzie w pobliżu oczyszczacza atmosfery i zaczyna go szukać, gdy nagle z powierzchni planety zaczynają wyrastać macki atakujące podróżników. Johnny zamierza je spopielić, Reed jednak powstrzymuje go, przypominając, że jeśli spróbuje użyć swoich mocy w atmosferze tak bogatej w tlen, skutki mogą być katastrofalne. Sue tymczasem ratuje dzieci i zabiera je z powrotem do pojazdu, a gdy cała rodzina jest bezpieczna, Johnny próbuje wystartować. Okazuje się jednak, że macki oplotły całą kapsułę, i choć Susan udaje się wytworzyć pole siłowe wokół pojazdu, nadal są unieruchomieni. Reed łączy się z Benem, by poinformować go o rozwoju wypadków, ten ma jednak dla niego jeszcze gorsze wieści – okazuje się, że Zeta Doradus jest jedynie częścią kosmicznych rozmiarów istoty, która zamierza się nimi pożywić. Reed przyznaje, że ich pierwsza misja okazała się porażką i zamiast studiować nieznane, będą musieli walczyć o swoje życie. Val i Franklin dochodzą do wniosku, że nie będą w stanie się skontaktować z kosmicznym drapieżnikiem i zastanawiają się, jak przed nim uciec, chłopiec prosi więc Grimma o pomoc. Ten rzuca się na powierzchnię planety i zaczyna walczyć z mackami, które, skupiając się na nim, wypuszczają pojazd Czwórki. Gdy są już w powietrzu, Reed wysyła Johnny'ego na zewnątrz, samemu chwytając Bena i ściągając go na pokład. Torch tymczasem podpala powierzchnię planety i wraca do kapsuły, po czym cała drużyna wraca na główny statek.

Już na pokładzie Reed uznaje fakt istnienia tak gigantycznej istoty, wykorzystującej narośl wielkości planety jako przynęty, za fascynujący. Sue nie podziela jednak jego entuzjazmu i każe mu obiecać, że ostatni raz naraził ich dzieci na takie niebezpieczeństwo. Ben przypomina, że mają Nowy Rok, Susan postanawia więc, że takie będzie ich noworoczne postanowienie. Reed zgadza się i obiecuje, że nie spotka ich już żadna przykra niespodzianka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3 Fantastic Four vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.