Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #4

Avengers vol. 5 #4

Avengers vol. 5 #4

"The Death and Ressurection of Major Titans"

Postacie
Zapowiedź

• Sekretne pochodzenie Hyperiona!
• Spuścizna Garden w Savage Land.

Cytat

Agent AIM: "AIM Island is now a UN recognized nation-state. We have diplomatic immunity."
Hyperion: "Not from a god you don't."

Streszczenie

S.H.I.E.L.D. i Avengers koordynują kwarantanny terenów zaatakowanych przez bomby genezowe. Udało im się zabezpieczyć dotknięte obszary w Chhatarpurze, Splicie i Kobe, choć do tego ostatniego miasta udało się przedrzeć oddziałowi Hand. Rząd kanadyjski wysłał do Reginy jedną ze swoich drużyn, australijski zaś odmówił przyjęcia pomocy od S.H.I.E.L.D., od kiedy w pobliżu Perth odkryto laboratoria Projektu Perseusz. Captain America uznaje, że udało im się zabezpieczyć wszystkie pięć dotkniętych obszarów, Captain Marvel stwierdza jednak, że po ponownym zbadaniu danych z ataku doszli do wniosku, że w atmosferę weszła jeszcze jedna bomba i próbują obliczyć jej trajektorię. Steve oświadcza, że drużyny jego i Tony'ego mają pełne ręce roboty, więc jeśli zespół Carol coś znajdzie, sami będą musieli się tym zająć. Gdy się rozłącza, Hyperion ogłasza, że odkrył miejsce uderzenia bomby i pyta, czym jest Savage Land.

Dawno, dawno temu, na Ziemi, która już nie istnieje, było dwóch Hyperionów. Jeden był żywą legendą, a jego historię znali wszyscy – to, jak uciekł z umierającego świata, jak został odnaleziony przez człowieka zwanego Ojcem, jak otrzymał od niego imię Marcus i jak nauczył się od niego, jak nie tylko ratować ludzi, ale też, jak wpływać na całe społeczeństwa. Ojciec przekazał mu swój kodeks moralny: Prawda bez kompromisów. Myśl bez pomyłek. Wszystko na rzecz polepszenia ogółu. Ale było dwóch Hyperionów. Jednego znał cały świat, drugiego natomiast ukrywał on przed wszystkimi. Widział on bowiem wszystko – widział społeczeństwo, które pomógł budować, ale widział też pojedynczych ludzi. Ich nadzieje i troski, ich zabawy, ich miłości. Widział, jak łączyli się w jedno i jak z tego połączenia rodziło się coś nowego. Widział to wszystko i ukrywał przed innymi, co to dla niego znaczyło.

Savage Land, Upadłe Wzgórza. Black Widow radzi pozostałym, by nie dotykali niczego, dopóki nie będą pewni, z czym mają do czynienia. Hawkeye informuje, że skaner nie wykrywa ruchu, wyczuwa za to wiele bijących serc – jak w pozostałych strefach "skażonych", uwięzione w kokonach formy życia zostają rozbite na części pierwsze i przemienione w coś nowego. Nagle Hyperion zauważa ludzi o sześć mil od nich.

Sześć mil dalej oddział agentów AIM bada jeden z kokonów. Udaje im się przebić przez jego ścianę i pobrać wirus, który oddziałuje na uwięzione formy życia, a wiedząc, że Avengers, których dopiero co wykryli, nie pozwolą im go zachować, łączą go z immunosupresorem i wstrzykują go obecnemu wśród nich stażyście. Ten stwierdza przyspieszenie pracy serca i zauważa, że jego skóra zaczyna robić się przezroczysta, po czym z krzykiem pada na ziemię, martwy. Wtedy znajdują ich Avengers, z Captain Marvel i Hyperionem na czele.

Dawno temu. Gdy świat Hyperiona został zniszczony, pierwszym zwiastunem było czerwone niebo. Wkrótce na kursie kolizyjnym z planetą pojawiła się druga, inna Ziemia, a Marcus i jego kompani wyruszyli, by powstrzymać to, co niepowstrzymane. Gdy światy miały się zderzyć, Hyperion był już jedynym, który pozostał żywy z mieszkańców któregokolwiek z nich. Próbował powstrzymać zderzenie, aż obie planety zostały zniszczone, a wraz z nimi oba ich Wszechświaty. Zginęło wszystko poza Hyperionem, unoszącym się w pustce i oszalałym z rozpaczy. Aż został porwany z tego miejsca do nowego Wszechświata przez AIM.

Savage Land. Agenci AIM stwierdzają, że przybyli przeprowadzić badania i zasłaniają się immunitetem dyplomatycznym, jaki zapewnia im AIM Island, Marcus zauważa jednak, że nie uchroni on naukowców przed gniewem bożym, co Thor jest gotów zademonstrować. Dowódca oddziału próbuje uspokoić sytuację, wtedy agentów atakują macki wystrzeliwujące z ciała ich stażysty. Moce i broń ludzkich Mścicieli nic nie dają, Thorowi i Hyperionowi udaje się jednak spopielić ciało, nim sytuacja wymknie się spod kontroli. Wściekła, Carol rzuca się na jednego z naukowców, pytając, czemu to zrobili, ten odpiera więc, że byli ciekawi, co się stanie. Podczas, gdy Natasha sugeruje, by skontaktować się z S.H.I.E.L.D. i objąć ten obszar kwarantanną, Hyperion słyszy coś w jednym z kokonów.

Po "uratowaniu" Marcus był przetrzymywany w ciemności, osłabiony bez dostępu do światła. Aż do momentu, gdy przez ścianę jego celi przebili się Avengers, a Captain America spytał, czy jest on gotów znów być bohaterem.

Było dwóch Hyperionów. Jeden stracił wszystko, drugi zaś miał wszystko do zyskania. Obserwując wydostające się z kokonu małe dzieci, pokryte czarno-białymi pasami i mówiące w obcym dla tego świata języku, Marcus przypomina sobie kodeks moralny Ojca i uznaje go za niewystarczający. Postanawia spróbować na nowo, ze swoimi nowymi dziećmi.

Później. Steve stwierdza, że nie mogą przetrzymywać agentów AIM, Carol zasłania się więc zasadami kwarantanny. Chwali też Hyperiona za to, że odnalazł ostatnią, szóstą strefę skażoną. Nagle zauważa, że jeden z naukowców AIM się uśmiecha i pyta, co go tak bawi, ten więc odpiera, że po prostu cieszy się, że Avengers uratowali świat przed najeźdźcami i gratuluje odnalezienia wszystkich sześciu lokacji.

Tymczasem w Norwegii oddział AIM melduje centrali, że odnaleźli strefę siódmą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4 Avengers vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.