Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #4

Uncanny Avengers #4

Postacie
Zapowiedź

• Red Skull i jego S-Men chcą zająć Nowy Jork!
• Członek Uncanny Avengers dołącza do S-Men!
• Kiedy wydaje się, że wszystko jest stracone, jeden z nich będzie musiał w pojedynkę zmierzyć się z Omega Skullem!

Cytat

Red Skull: "You imagine that if you fight hard enough, one day you will wrest control from the bankers who own you and return this nation to its former glory. Clean streets. Honest neighbours. Attractive wives. Green lawns. But in reality, this is, and will remain, your America. An uneducated population fixed on competition, material wealth and vouyerism. Violent monsters doused in antibiotics to offset their diet of sugary sweet drinks and mounds of carcinogenic cow flesh! This is what you fight for!"

Streszczenie

Nowy Jork płonie. Red Skull omamił umysł Thora. Bóg gromu walczy teraz po jego stronie. Powalony atakiem Asgardczyka Havok przypomina sobie pożegnanie z matką, wręczającą jemu i Scottowi ostatni spadochron.

Tymczasem Scarlet Witch udaje się powstrzymać oszalałego Thora na tyle długo, by Alex odzyskał siły.

Red Skull kroczy płonącymi ulicami. Towarzyszący mu Honest John nieustannie podburza mieszkańców przeciw mutantom. Shmidt nakazuje mu osobiście zabić jednego z mutantów, ale John się waha. Z ulgą wykonuje następne polecenie Skulla - robi krok w bok, nieświadomie zasłaniając go przed nadlatującą tarczą Kapitana Ameryki. Red Skull natychmiast atakuje Rogersa telepatycznie, pokazując mu, że jego kraj pogrąża się w przepaści korupcji i kapitalizmu. Obiecuje swojemu przeciwnikowi, że uczyni go swoją marionetką - symbolem, który zjednoczy naród w walce z mutantami.

Scarlet Witch mówi Havokowi, by pomógł pozostałym. Summers niechętnie zostawia ją samą. Wanda koncentruje się, po czym wykorzystuje swoją skumulowaną moc by wyrzucić Thora z dala od pola walki.

Red Skull dalej pokazuje Rogersowi upadek Ameryki - kraj opętanych manią konsumpcjonizmu podglądaczy. Shmidt obiecuje Kapitanowi Ameryce, że wspólnie mogą przywrócić Stanom Zjednoczonym ich dawną chwałę, ale Steve wciąż mu się opiera. Nagle Skull orientuje się, że telepatia Xaviera, którą się posługiwał, przestała działać. Kiedy koncentrował się na Rogersie, Rogue ukradła moc towarzyszącej mu Goat-Headed Girl i zneutralizowała jego telepatię. Skull natychmiast strzela do niej z pistoletu. W tym samym momencie zostaje zaatakowany przez Havoka, przez co tylko rani X-Mankę. Summers rzuca się na niego z pięściami. Gdy Rogue została postrzelona, przestała się koncentrować i Red Skull odzyskał telepatię. Alex nie zdaje sobie sprawy z tego, że okłada bezbronną Annę Marie.

Jednak oszukując Havoka, Skull nie może się koncentrować na Rogersie. Kapitan Ameryka powala przeciwnika i szykuje się do zadania mu śmiertelnego ciosu. W tym momencie leżący w kałuży Skull zostaje wyteleportowany przez Dancing Water.

Thor wrócił na Manhattan. Wyzwoleni spod wpływu Red Skulla i Honest Johna nowojorczycy z przerażeniem obserwują rezultaty swoich działań. Thor bierze na ręce Wolverine'a, którego niemal zabił. Havok zwraca się do oszołomionych ludzi, tłumacząc im, że za to, co zrobili, odpowiedzialność ponosi Red Skull. Ale to, co zrobią następnego dnia, zależy od nich.

Następnego dnia Havok i Kapitan Ameryka omawiają to, co zaszło. S-Men uciekli. Summers oferuje, że skoro ich przeciwnikiem jest Red Skull, może oddać dowodzenie Rogersowi, ale Steve się na to nie zgadza.

Scarlet Witch odwiedza Rogue w ambulatorium. Mówi, że rozumie jej obawy, ale obiecuje, że już nigdy nie da się nikomu wykorzystać jako broń przeciw mutantom. Oferuje X-Mance swoją przyjaźń, ale Anna Marie stanowczo odpowiada, że Wanda jest niebezpieczna, i że będzie mieć na nią oko.

Wolverine siedzi z kolejną butelką whiskey w ręku. Odwiedza go Thor, wręczając Daily Bugle z nagłówkiem "Xavier odszedł, marzenie żyje - ludzie i mutanci wspólnie powstrzymali Red Skulla". Zapewnia Logana, że nie zawiódł Charlesa, i że już nigdy więcej mutanci nie będą musieli walczyć samotnie.

Trzy miesiące później. Havok, Scarlet Witch i Sunfire uciekają przed Sentinelami Starka. Posługując się mapą Ahaba odnajdują w kanałach szkielet Immortusa. Shiro przypuszcza, że musiał przybyć do tej epoki całe stulecia temu, zanim Bliźnięta Apokalipsy sprawiły, że ta linia czasowa stała się nadrzędną rzeczywistością. Mutanci znajdują wiadomość pozostawioną przez Immortusa - rysunek Red Skulla posługującego się telepatią. To potwierdza słowa Cable'a - to był początek anomalii, moment, w którym Siedmiu stało się Jednym.

Do dyskusji dołącza nowy głos. Potwierdza, że to było przełomowe wydarzenie, początek Rzezi. Mówiąc to, wychodzi z cienia - to Red Skull zakuty w pancerz Onslaughta. Towarzyszą mu ożywione, pozbawione mózgu zwłoki Xaviera.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4 Uncanny Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.