Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #2

New Avengers vol. 3 #2

New Avengers vol. 3 #2

"In Secret, They Rule"

Postacie
Zapowiedź

• Illuminati próbują zapobiec uniwersalnej zagładzie!
• Infinity Gems, stare rany, kłamstwa, plany i ataki na wszechświat!

Cytat

T'Challa do Namora: "But one last thing... You have the blood of my people on your hands. So when this is done-- when my wants have replaced my needs... I'm going to kill you."

Streszczenie

Nekropolia Wakandy, trzy godziny temu. Black Swan siedzi zamknięta w swojej celi. Odwiedza ją Mr. Fantastic z zamiarem przesłuchania jej. Jako znak dobrej woli oznajmia, że może udać, iż nie wie o urządzeniu, które skrywa ona w sobie. Wie natomiast, że spowodowało ono zniszczenie planety, z której przybyła. Zastanawia się, jak można zniszczyć własny dom. Black Swan oświadcza, że nie posiada czegoś takiego jak dom, a zniszczenie planety (która okazuje się również być Ziemią) było ofiarą dla Wielkiego Niszczyciela. Zabicie swojego towarzysza było łaską, a wszystko co robi ma swój cel. Richards dziwi się, dlaczego w takim razie wołała o pomoc i płakała przez sen, co zarejestrowały kamery. Kobieta krzyczy ze łzami w oczach, że to coś niszczy nadzieję i kradnie pozostałe resztki honoru, a on nie ma pojęcia, co się zbliża.

Godzinę temu. Black Panther rozmawia ze strażniczką swojego gościa. Obawia się o niego i tego co się stanie, gdy królowa i naród dowiedzą się, kto jest tu obecny. Przelano krew, tysiące umarło i Wakanda jest w stanie wojny. T'Challa odpowiada, że powinna zabić ten strach i zacząć bać się o los wszystkich, a dotrzymanie tajemnicy pozostawia w jej geście. Przedstawia swojemu gościowi zasady do których ma się stosować. Nie może kontaktować się z nikim innym oprócz niego, nikt nie może go zobaczyć i nie wolno mu opuszczać Nekropolii. Namor popijając wino, przypomina mu, że ostatnio uznał zebranie ich wszystkich za wielki błąd, że nie wiedzą co robią. Zastanawia się czy wtedy się mylił czy teraz jest taki zdesperowany. Mimo to, zgadza się na warunki. T'Challa oznajmia Namorowi, że gdy to się skończy i gdy to czego on chce, zastąpi to czego potrzebuje, zabije go, ponieważ ma na swoich rękach krew jego narodu (patrz: Avengers Vs. X-Men #8).

Obecnie. "Wszystko umrze. Ty, ja, wszyscy na tej planecie. Nasze słońce, galaktyka i ostatecznie Wszechświat. To takie proste, nieuchronne i akceptuję to." To czego Reed nie toleruje i uważa za nie do przyjęcia, to nienaturalne przyspieszenie tego końca. Dlatego T'Challa wezwał ich do siebie, ponieważ z tym mają właśnie do czynienia, z końcem wszystkiego. Dr. Strange zauważa, że wiele razy znajdowali się w podobnej sytuacji i za każdym razem T'Challa odmawiał. Zastanawia się skąd ta zmiana. Ten odpowiada, że przyszłość jego narodu umarła w jego ramionach. Namor przerywa im. Wyciąga swój Klejnot Mocy i oznajmia, że trzeba zachować środki ostrożności, nim będą kontynuować. Rogers pokazuje swój Klejnot Czasu, podobnie czyni Richards z Klejnotem Rzeczywistości. Klejnot Dusz ukryty jest w innym wymiarze. Natomiast Klejnot Przestrzeni Stark zostawił w domu. Jednak trzy w zupełności wystarczą, by potwierdzić ich tożsamości. Następnie Reed przedstawia, co wiedzą.

Życie i śmierć znajdują się po przeciwnych stronach linii czasowej. Początki i koniec Ziemi jest między tymi punktami. Wiadomo również, że istnieje nieskończona ilość alternatywnych Ziemi w alternatywnych Wszechświatach. Wszystkie mają jednak swój koniec, gdy nastąpi koniec wszechrzeczy. I tutaj pojawia się problem. Na jednej z tych Ziemi miało miejsce wydarzenie, które doprowadziło do zniszczenia tego Wszechświata, czego skutkiem jest skurczenie w linii czasowej wszystkich multiwersów, przez co koniec wszystkiego został nieznacznie przyspieszony. Dodatkowo, to niewielkie skurczenie, powoduje, że dwa Wszechświaty zderzają się ze sobą w punkcie Wtargnięcia i tym punktem jest Ziemia. Zderzają się i niszczą nawzajem wraz ze swoimi Wszechświatami, powodując kolejne kurczenie się linii czasowej i przyspieszając kolejne zderzenia innych Ziem.

Tego świadkiem był T'Challa. Zderzenia innej Ziemi z naszą. Cap zastanawia się, dlaczego w takim razie nadal żyją. Black Panther wyjaśnia, że Black Swan przy pomocy jakiegoś urządzenia zniszczyła planetę, zapobiegając kolizji. Stark uważa, że mają za dużo niewiadomych. Co jest źródłem zapaści, czy można zapobiec reakcjom łańcuchowym lub czy można je spowolnić. Richards przyznaje, iż posiadają technologię, której użyła Black Swan, łącznie z urządzeniem. Rogers przerywa mu, oświadczając, że zajmą się tym, tak jak zawsze. Przygotują się, zbiorą informacje i wtedy zrobią z nich należyty użytek. Według Reeda, to może nie zdziałać, ponieważ nie będą mieli na to czasu. Z tego co się dowiedział, istnieją pewne stałe zasady.

Każde Wtargnięcie jest identyczne, przez bardzo krótki okres obie Ziemie mogą przebywać w tej samej przestrzeni. To pozwoli na stworzenie systemu wczesnego ostrzegania. Jednak gdy Wtargnięcie się rozpocznie, czas na działanie to dokładnie osiem godzin. Po tym czasie albo obie Ziemie zostaną zniszczone wraz z ich Wszechświatami, bądź tylko jedna, oszczędzając oba uniwersa.

Black Swan pewnie coś ukrywa, ale należy pamiętać, że jeden świat unicestwiła, ratując siebie i ich, dlatego ta cześć wydaje się być prawdziwa. To jest powód dla którego T'Challa ich zwołał, bowiem podjęcie decyzji w pojedynkę jest niemożliwe. Strange obawia się trudnych wyborów jakie nastąpią. Namor odpowiada, że ścieżka już jest obrana. Pyta zebranych, kto z nich jest w stanie zabić, by uratować świat. Odpowiedzią jest ledwo słyszalny szept Black Bolta, który i tak nadwyręża stół przy którym siedzą. Stark stwierdza, że wszystko to powinno pozostać w tajemnicy. Rogers nie zgadza się. Nie aprobuje mniejszego zła, bowiem zawsze następują po nim śmierć, horror i wstyd. Poza tym, nie muszą z niego korzystać. Pokazuje swój klejnot. Posiadają je, tylko muszą chcieć ich użyć. Strange przypomina, że do ich pełnego potencjału potrzeba wszystkich klejnotów, a skoro Charles Xavier nie żyje, jego Klejnot Umysłu przepadł. Według Namora ich pięć powinno odnaleźć ostatni, bowiem klejnoty chcą być razem. Wszyscy zgadzają się na ponowne połączenie Rękawicy Nieskończoności (ang. Infinity Gauntlet). Stark, T'Challa i Richards zaczną pracować nad systemem ostrzegania. Natomiast reszta uda się na poszukiwania Klejnotu Umysłu. Cap motywuje ich, by wierzyli w siebie, w słuszność sprawy i wszystko się powiedzie.

Później. T'Challa i Richards zostają sami. Wygląda na to, że wszystko idzie ku dobremu, ale oni wiedzą lepiej. Jeżeli można to tak łatwo powstrzymać, to już powinno to nastąpić. Przyczyny mogą być dwie. Problem jest wpisany w strukturę Wszechświata i niemożliwy do naprawy albo coś aktywnie działa, by doprowadzić do śmierci wszystkiego. T'Challa pyta, co się stanie, gdy ich plan zawiedzie. Reed odpowiada, że będą musieli nauczyć się, jak zniszczyć świat.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #2 New Avengers vol. 3 #2 New Avengers vol. 3 #2 New Avengers vol. 3 #2 New Avengers vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.