Avalon » Serie komiksowe » Venom vol. 2 » Venom vol. 2 #26

Venom vol. 2 #26

Venom vol. 2 #26

"Minimum Carnage" - part 3: "The Madman & The Multiverse"

Postacie
Zapowiedź

Scarlet Spider i Venom muszą ramię w ramię walczyć z Carnagem.

Streszczenie

Carnage i jego "przyjaciele" docierają do Body Banks – dawnej "fabryki", gdzie tworzone były idealne maszyny do zabijania. Gdy Kasady przypomina, że miał kogoś dla nich zabić, Veras, przywódczyni zespołu, potwierdza, że będzie on ich bronią przeciwko Redeemerowi, nie w ten jednak sposób, co myśli, a Katy domyśla się, że łotrzy chcą sklonować symbiota.

Na pokładzie statku kosmicznego Endeavor Arcturus Rann przedstawia Venomowi swoją drużynę, Enigma Force. Flare i Marionette stwierdzają, że powinien on wracać do swego świata, Bug jednak staje w jego obronie – gdy jednak go dotyka, czuje się, jakby coś pożerało go od środka. Panie uznają to za wystarczający dowód na to, że "koruptor" powinien zniknąć, Rann stwierdza jednak, że Redeemer chce go zobaczyć. Zespół nie ma jednak czasu się kłócić, przed ich statkiem zjawia się bowiem armada Marquisa Radu.

Gdzie indziej Scarlet Spider walczy z gigantycznym monstrum, nie zamierza jednak dać się pożreć i rozrywa szczękę potwora. Gdy wraca do swego "kompana", ten wyjaśnia, że w swoim życiu był wojownikiem, królem i zdrajcą, był też znany pod wieloma imionami – z których najnowszym jest Redeemer – żadne z nich nie ma jednak znaczenia. Jedynym, co ma znaczenie, jest jego misja, którą, jak ujawnia, jednym dotknięciem lecząc rany Kaine'a – jest uzdrawianie.

W Body Banks Carnage stoi nad ciałami większości drużyny, która go tu sprowadziła, jednocześnie winiąc Katy za to, że musiał się przeciw nim zwrócić. Następnie zwraca się do jedynego nadal żywego Microversianina, Raidusa, każąc się zabrać do jego dowódcy.

Siły Marquisa Radu dokonują abordażu Endeavor, Enigma Force i Venom kontratakują więc. Choć drużyna działa sprawnie, Flash ma większe problemy, zwłaszcza z bronią soniczną przeciwników. W końcu traci kontrolę nad symbiotem, który wystrzeliwuje na wszystkie strony macki.

Redeemer wyjaśnia, że przez większość życia walczył z kolejnymi przeciwnikami, którzy zawsze byli zastępowani przez nowych. Dopiero, gdy otworzył się na Enigma Force, energię rządzącą tym światem, zrozumiał, że jego misją nie jest walka, lecz uzdrawianie. Ujawnia, że Microversum jest gnębione przez ucznia i naśladowcę jednego z największych tyranów, jakich znał ten świat, i że jego celem jest odnalezienie i uzdrowienie Marquisa Radu. Nagle rzuca się na niego Carnage, stwierdzając, że szukają tego samego człowieka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Venom vol. 2 #26 Venom vol. 2 #26 Venom vol. 2 #26 Venom vol. 2 #26 Venom vol. 2 #26 Venom vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.