Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #19

Ultimate Comics Ultimates #19

Postacie
Zapowiedź

• Czy Stany Zjednoczone mogą się ponownie zjednoczyć?
• Prezydent Cap staje twarzą w twarz z bolesną rzeczywistością.
• Debiut Iron Patriota!

Streszczenie

New Jersey. Tony Stark w swej nowej zbroi Iron Patriot przybywa na inaugurację pierwszego meczu futbolu od czasu zakończenia konfliktu miedzy stanami. Na miejscu zostaje od razu zalany pytaniami od dziennikarzy. Prosi ich, by się uspokoili – odpowiedzi znajdą w jego nowym ebooku. Chwilę później Tony przerywa wywiady, gdy słyszy sygnał alarmowy ze zbroi, a stadion zostaje ostrzelany przez nieznany obiekt.

Wyoming. Baza medyczna S.H.I.E.L.D.,gdzie  Monica Chang odwiedza Casey, która dochodzi do siebie po ostatnich wydarzeniach. Informuje ją, że nie będzie mogła wrócić do swej normalnej postaci, dopóki w pełni nie wyzdrowieje. Zapewnia ją jednak, że jej metabolizm w postaci Giant-Woman przyspiesza regenerację. Monica składa również Casey, na polecenie prezydenta, propozycję dołączenia do Ultimates, co zaskakuje dziewczynę. Bez żadnych jednak zastrzeżeń zgadza się. Rozmowa musi jednak zostać przerwana, gdy do Black Widow zaczynają docierać informacje z New Jersey.

Monica łączy się z Tonym, który likwiduje kolejne pociski. Ich tor lotu doprowadza go do położonej na orbicie okołoziemskiej satelity, z której prowadzony jest atak. Po zorientowaniu się do kogo ona należy, niszczy ją, by już nie stanowiła zagrożenia. Stark ma jednak dla Monici złe wieści – satelita należała do S.H.I.E.L.D..

Park Narodowy Boysen. Wyoming. Invisible Woman odnajduje w lesie samotnego Thora, który od dłuższego czasu nie odpowiadał na wiadomości on niej i innych Ultimates. Pytany o powód tej sytuacji, bóg piorunów stwierdza jedynie, że w tym czasie zabrał ciało syna do jego matki, Heli. Sue, wyrywając go ze wspomnień, chce przekazać mu informacje jakie udało im się uzyskać na temat Mind Gemu – artefaktu będącego do niedawna w posiadaniu Modiego. Jak się okazuje, istnieją też inne pierścienie, z pośród których dwa są w posiadaniu S.H.I.E.L.D., a także rękawica, do której one pasują. Sue prosi Thora, by pomógł jej odnaleźć pozostałe artefakty. Ten po raz kolejny pyta, czy ona nie rozumie, że chce zostać sam. Invisible Woman liczy jednak na to, że Thor zmieni zdanie, bo zadanie zlecił prezydent, a jemu bóg nie powinien odmawiać.

Tymczasem Steve, który tego dnia rozbroił już jedną z grup Hydry, spotyka się Tonym na jednym z budynków. Mówi przyjacielowi, patrząc na jego nową zbroję, że ten wciąż nie rozumie, o co w tym wszystkim, w ich misji dla narodu, chodzi. Odmawia również udziału w koncercie na część Rekonstrukcji, po czym odlatuje swym samolotem, zostawiając Starka samego.

Triskelion, Nowy Jork. Prezydent spotyka się z Monicą, by przedyskutować sprawę Hydry. W jakiś sposób organizacji udało się dostać do ich systemu i przejąć kontrolę nad satelitą. Monica stwierdza, że to musi być zasługa szpiega, którego Hydra ma w S.H.I.E.L.D.. Stwierdza też, że osoba, która prawdopodobnie nim jest, może go zaszokować. Gdy prezentuje im zdjęcie szpiega Hydry, jego wygląd nic Steveowi jednak nie mówi. Chang informuje, że to zasługa specjalnego bio-kamuflażu, który miał za zadanie zmienić wygląd agenta S.H.I.E.L.D. na wypadek wyjątkowych misji. Mężczyzna należy teraz do najgroźniejszej z jednostek Hydry, tak zwanej Death Head. Jego pseudonim to Scorpio. Prawdziwe nazwisko – Nick Fury.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #19 Ultimate Comics Ultimates #19 Ultimate Comics Ultimates #19 Ultimate Comics Ultimates #19 Ultimate Comics Ultimates #19 Ultimate Comics Ultimates #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.