Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates #18.1 » Ultimate Comics Ultimates #18.1

Ultimate Comics Ultimates #18.1

Postacie
Zapowiedź

• Czy Ameryka może się odbudować po wydarzeniach "United We Stand"?
• Prezydent Cap przejmuje dowodzenie!
• Thor podejmuje decyzję!

Streszczenie

Crystal River, Floryda. Mężczyzna w zbudowanej przez siebie maszynie zmierza w kierunku lokalnej elektrowni atomowej. Po drodze natrafia na Hawkeye'a, ale szybko daje sobie z nim radę.

Triskelion. Monica Chang jako nowa dyrektor S.H.I.E.L.D. kieruje akcją na Florydzie. Informacje jakie do niej docierają zmuszają ją do podwyższenia rangi zagrożenia i poinformowania o sytuacji prezydenta.

Steve poinformowany przez Carol o sytuacji decyduje się wezwać resztę Ultimates. Osobiście kontaktuje się z Tonym i prosi go o pomoc. Stark oczywiście się zgadza. Steve pyta go więc, czy wie, gdzie może znajdować się Thor. Tony nie ma pojęcia, ale wierzy, że jego detektor fal sejsmicznych im pomoże – Thor może się przed nimi ukrywać, ale nie będzie przy tym zbyt subtelny.

Mount Albert. Denver, Kolorado. Thor niszczy swym młotem kolejne skały, gdy pojawiają się Iron Man i Kapitan Ameryka. Przyjaciele mówią mu, że martwią się o niego. Thor jest zły na siebie – pozwolił, by zginęli jego przyjaciele, rodzina, a teraz sam zabił własnego syna. Steve współczuje mu, jednak ponieważ dobro Ameryki jest dla niego najważniejsze, prosi go o pomoc.

Crystal River, Floryda. Mężczyzna wdziera się na teren elektrowni. Hawkeye w międzyczasie zdobywa informacje o nim i przekazuje je Monice. Ich problemem okazuje się być doktor Jake Miller – były pracownik elektrowni. Jego maszyna zaopatrzona jest w sprzęt, który pozwoli mu na terenie elektrowni doprowadzić do wybuchu atomowego. Zagrożone jest przez to całe wschodnie wybrzeże wraz z Waszyngtonem i Nowym Jorkiem.

Informacje uzyskuje również Kapitan, który stara się porozmawiać z Millerem. Ten jednak wyśmiewa Steve'a. Iron Man decyduje się siłą powstrzymać "człowieka z tytanu", jednak równie bezskutecznie. Ostatnią przeszkodą dla Millera zostaje Thor. W tym samym czasie Chang uzyskuje kolejne informacje – ich przeciwnik nie tylko pracował w elektrowni, ale również uratował ją przed wybuchem. Black Widow nie potrafi zrozumieć dlaczego teraz Miller stara się doprowadzić do katastrofy, której kiedyś zapobiegł.

Tymczasem Thor niszczy kolejne elementy maszyny, co pozwala uziemić Millera, a Kapitan po raz kolejny próbuje z nim porozmawiać. Tym razem Miller opowiada mu swoją historię. Kiedy elektrownia była zagrożona, pomógł ją uratować. Jednak gdy on ratował miasto, miejscowi złodzieje wdarli się do jego domu i zabili rodzinę. Zdesperowany postanowił zemścić się na nich i wpadł na ten właśnie plan. Gdy historia dobiega końca wysiada z maszyny. Sytuacja zostaje opanowana.

Później. Monica pokazuje Kapitanowi jeden z elementów maszyny, w posiadanie którego taka osoba jak Miller, nie powinna była wejść. Steve stwierdza, że czasy się zmieniają. Dlatego prosi Black Widow, by powołała nową drużynę Ultimates. On ma obowiązki prezydenta, Thor jest załamany, a jeżeli chodzi o Tony'ego, który zajmuje się teraz swoim guzem mózgu, nigdy nie wiadomo co wymyśli...

Tymczasem gdzieś nad miastem Stark w swej nowej zbroi Iron Patriot ogłasza, że nadszedł czas rekonstrukcji.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #18.1 Ultimate Comics Ultimates #18.1 Ultimate Comics Ultimates #18.1 Ultimate Comics Ultimates #18.1 Ultimate Comics Ultimates #18.1 Ultimate Comics Ultimates #18.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.