Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18

Postacie
Zapowiedź

• Świat jest pogrążony w wojnie, a Miles Morales jest mile od domu.
• Miles dołączył do Ultimates, ale może go to kosztować rodzinę.
• Gościnnie: Ultimates!

Cytat

Miles, do siebie po pokonaniu Giant-Woman: "Yay, I beat up a girl. How proud I must be. Well, at least I didn't get beat up by a girl. I mean, twice..."

Streszczenie

W swojej sypialni na Brooklynie Ganke ogląda relację z walki w Wisconsin. Nie może oderwać wzroku od walczących, wśród których jest jego najlepszy przyjaciel – Spider-Man.

Wisconsin, kilka godzin później. Miles wlecze się przez równiny w kierunku, w którym spodziewa się znaleźć cywilizację. Nagle zauważa leżącą w trawie kobietę. Kiedy ta odzyskuje przytomność okazuje się, że jest to będąca pod wpływem Modiego Giant-Woman (patrz: Ultimate Comics Ultimates #17).

Dziewczyna zaczyna atakować. Miles robi uniki, ale i tak zostaje pochwycony. Uwalnia się za pomocą swego żądła, ale nawet po tym, jak stał się niewidzialny, Gaint-Woman go nokautuje.

Brooklyn, mieszkanie Moralesów. Jefferson opowiada żonie o tym, co się z nim działo – o zamknięciu przez władze i odbiciu przez Hydrę. O tym, jak terroryści zaczęli strzelać do agentów S.H.I.E.L.D. i o tym, jak zabrał im karabin i sam ich zastrzelił, każdego z żołnierzy Hydry. Rio zaczyna rozumieć, dlaczego jej mąż jest tak roztrzęsiony. Jest równie przestraszona, jak i on, prosi go jednak, by zdołał pozbierać się do kupy. Muszą przecież odnaleźć swego syna.

Wisconsin. Miles odzyskuje przytomność w garści Giant-Woman. Po raz kolejny uwalnia się za pomocą swego żądła i tym razem postanawia zignorować nauki mamy, że dziewczyn się nie bije. Nokautuje napastniczkę celnym ciosem w szczękę.

Właśnie wtedy na horyzoncie pojawiają się jeepy z agentami S.H.I.E.L.D. i Spider-Woman. Dziewczyna rzuca się na Milesa, jednak nie po to, by go zwymyślać, ale by go przytulić. Kiedy zdziwiony Miles mówi, że nic mu nie jest, Jessica melduje przez radio, że człowiek, który ocalił Kapitana Amerykę, jest cały.

Później, Nowy Jork. Jessica instruuje siedzącego w przydużych ubraniach Milesa, by następnym razem idąc na akcję spakował plecak z cywilnymi ciuchami, tak jak to robił Peter. Dziewczyna sprawdza, że rodziców Milesa nie ma teraz w mieszkaniu, radzi mu więc by się wśliznął do domu i przebrał w swe ubrania. Spider-Man nie wie, jak wyjaśnić rodzicom swą nieobecność. Jess sugeruje, by powiedział, że wraz z innymi cywilami został odesłany do pobliskiej biblioteki przez siły S.H.I.E.L.D., które zamknęły dzielnicę, i że dopiero teraz ostali wypuszczeni.

Chłopiec chce jeszcze wiedzieć, dlaczego Jessica zachowuje się tak w stosunku do niego. Czy wie o nim coś, czego on sam nie wie? A może chodzi o nią? Spider-Woman obiecuje, że kiedyś mu to wyjaśni. Kiedy będzie gotowa.

Tymczasem Rio i Jefferson odwiedzają państwo Lee. Mieli nadzieję, że Miles jest u swego przyjaciela. Pytają Ganke, czy ma jakieś podejrzenia w stosunku do tego, gdzie może być Miles. Wtedy jednak w drzwiach staje sam zainteresowany.

W silnym uścisku mamy Miles sprzedaje rodzicom historyjkę o bibliotece. Spojrzenia jego i Ganke spotykają się. Kiedy wreszcie Rio wypuszcza syna ze swego objęcia, chcą wracać do domu. Mówi synowi, że jego tata też miał ciężki dzień, walczył z terrorystami. Zaskoczony Miles chce usłyszeć o wszystkim.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.