Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 #12.1 » Scarlet Spider vol. 2 #12.1

Scarlet Spider vol. 2 #12.1

Postacie
Zapowiedź

• Dochodzenie Kaina doprowadza go do starcia z The Hand i Briuserem!
• Czego Kingpin poszukuje w Houston?

Streszczenie

Gdzieś w Houston do płaczącej dziewczyny podchodzi mężczyzna, stwierdzając, że jest ona jego własnością – uciekając więc okradła go, a co więcej, okryła hańbą swoją rodzinę, która otrzymała sowitą zapłatę. Następnie wyciąga w jej stronę swoją dłoń.

Następnego ranka Scarlet Spider zjawia się w Hermann Park, gdzie wezwał go Wally Layton. Policjant pokazuje mu ciało dziewczynki, z odciskiem dłoni wypalonym na jej twarzy. Kaine rozpoznaje w tym "swój" znak – z czasów, gdy był zabójcą i używał swoich mocy "przyczepności", by oszpecić ciała. Pyta, kto to zrobił, Wally przyznaje więc, że nie wiadomo – czternastolatka była jednak prawdopodobnie nielegalną imigrantką zmuszoną do prostytucji.

Tej nocy Scarlet Spider wpada do domu rozpusty, gdzie zostaje zaatakowany przez szefa interesu. Powala go, odkrywa jednak na jego piersi wypalony ten sam znak. Każe dziewczynom uciekać, one jednak są zbyt przerażone – nie herosem, lecz ich "właścicielem". Przez następne kilka nocy Kaine próbuje wyciągnąć odpowiedzi od okolicznych gangów, aż w końcu staje przed obliczem Marka Tomanagi, znanego jako The Mark. Heros ogłasza, że zamyka jego interes, handlarz niewolników ujawnia więc, że "interes" ten nie należy tylko do niego. W następnej chwili klona atakuje oddział ninja Hand, z którymi jednak Pająk w miarę szybko sobie radzi. Wtedy jednak do walki przystępuje Mark, który wyjaśnia, że zanurzył swoje dłonie w krwi Bestii, by udowodnić swoje oddanie bractwu, i obezwładnia przeciwnika. Nim jednak zdąży wypalić na nim swój znak, na miejscu zjawiają się Arranger i Bruiser. Scarlet atakuje najemnika, ten jednak niewiele sobie z tego robi i odrzuca herosa, a tymczasem Arranger – oficjalny przedstawiciel Kingpina i jego "głos" – oświadcza, że Fisk przejmuje bezpośrednią kontrolę nad działalnością Hand w mieście. W następnej chwili Bruiser dopada do Marka i skręca mu kark, a jego szef zwraca się do Scarlet Spidera, oświadczając, że Kingpin nie będzie uważał herosa a cel, dopóki on nie będzie mieszał się w jego plany. Zapewnia, że Pająk niedługo nie będzie miał na to czasu i odchodzi.

Tymczasem granicę między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi mijają dwa wilki. Dotarłszy do samochodu zmieniają się w ludzi i każą zabrać się do Houston.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #12.1 Scarlet Spider vol. 2 #12.1 Scarlet Spider vol. 2 #12.1 Scarlet Spider vol. 2 #12.1 Scarlet Spider vol. 2 #12.1 Scarlet Spider vol. 2 #12.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.