Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #699

Amazing Spider-Man #699

Amazing Spider-Man #699

"Dying Wish: Outside the Box"

Postacie
Zapowiedź

• Doktorowi Octopusowi została tylko godzina życia. Zna sekret Petera Parkera. Nie ma planu, tylko chęć zemsty.
• Którzy złoczyńcy odpowiedzą na jego wezwanie?

Cytat

Peter po ujrzeniu we wspomnieniach Otto sceny jego zbliżenia z May Parker: "Okay. Literal mental note. That. Never. Happened."

Streszczenie

Raft. Ciało z uwięzionym w nim duchem Petera Parkera dostaje zawału. Lekarzom udaje się utrzymać go przy życiu, ale i tak jego koniec jest bliski.

Peter jest przerażony. Nie wie jak wykaraskać się z tej historii. Dodatkowo wyobraża sobie jak w jego ciele zachowuje się Octavius - może zabijać bohaterów, czy okradać banki, albo nawet znęcać się nad jego rodziną. Najgorszy jest także fakt, iż Parker nie wie, jak Oto zamienił ich umysły.

Parker przeszukuje wspomnienia doktorka i znajduje odpowiedź (znajduje tam także scenę łóżkową między Ockiem i May, ale lepiej o tym zapomnieć) - zakładając hełm do sterowania octobotami udostępnił złoczyńcy mapę swojego umysłu. Następnie Octavius zbudował złotego octobota, do transferu umysłów, który zaatakował Petera po walce z Hobgoblinami.

Peter postanawia przeprowadzić taką operację raz jeszcze i znów zamienić się umysłami z Ottem. Lokalizuje złotego octobota i nawiązuje z nim kontakt. Nagle telepatycznie łączy się z nim Lizard, który usłyszał, iż Doctorowi zostały godziny życia i chce podzielić się z nim swoim sekretem - nie jest już Lizardem, ale Connorsem. Parker przeżywa szok, ale skupia się na powrocie do ciała. Kieruje octobotem tak, by wysłał wiadomość do najemników wdrażając jeden ze swoich przygotowanych zawczasu planów.

Kilka chwil później Raft zostaje zaatakowane. Hydro-Man, Scorpion i Trapster uwalniają Octopusa. Kolejnym etapem planu jest schwytanie Spider-Mana.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #699 Amazing Spider-Man #699 Amazing Spider-Man #699 Amazing Spider-Man #699 Amazing Spider-Man #699

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.