Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #700

Amazing Spider-Man #700

Amazing Spider-Man #700

"Dying Wish: Suicide run"

Postacie
Zapowiedź

• OSTATNI NUMER!

Cytat

Octavius po śmierci Parkera: "Farewell, Peter Parker. Know this. I will carry on in your name. You may be leaving this world, but you are not leaving it to a villain. I swear. I will be Spider-Man."

Streszczenie

Tribeca. Apartament Parkera. Octopus, w ciele Petera spędza miły wieczór w towarzystwie Mary Jane. Sielankowy nastrój pryska, gdy Otto dowiaduje się, że Parker, w ciele Octaviusa, uciekł z Raft.

Lotnisko. Otto wykupuje bilet na lot do Belgii.

Baza Doctora Octopusa. Trapster przymocowuje systemy podtrzymywania życia do starych ramion Octopusa. Dzięki temu Peter będzie mobilny. Gdy urządzenie zostaje włączone Parker traci przytomność i... trafia do domu. Forest Hills jest pełne martwych postaci w tym Rhino i Sable. Jest też kapitan Stacy i Gwen. Są też rodzice Petera. Ale najważniejszą osobą jest wujek Ben. Mówi on siostrzeńcowi jak bardzo jest z niego dumny. Dodaje, że nie musi pokutować za jego śmierć. Ktoś inny może być Spider-Manem. Byle nie był to Octavius. Ben każe Peterowi wracać i odzyskać swoje ciało.

Chwilę później, po trzech minutach przerwy, serce Ocka znów zaczyna bić. Parker się nie poddaje, ma zamiar odzyskać swoje ciało.

Raft. Burmistrz Jameson dokonuje inspekcji więzienia. Dostaje potwierdzenie o ucieczce dwójki więźniów - Doctora Octopusa i Morbiusa. J.J.J. wścieka się słysząc to i na konferencji prasowej daje upust złości. Wyśmiewa przy tym Octaviusa nazywając go przegrańcem, który nic w życiu nie osiągnął.

Lotnisko. Otto przed wejściem na pokład ogląda na telewizorze wystąpienie Jamesona. Zastyga ze złości słysząc, jak burmistrz go nazwał.

18 posterunek policji. Parker napada na siedzibę policjantów, by dostać się do magazynu dowodów i zabiera z niego złotego octobota. Cooper próbuje go powstrzymać, nie jest w stanie uwierzyć w wyjaśnienia Petera, że Ock zamienił się z nim ciałami. Wystrzelona przez Carlie kula rykoszetuje od macki i trafia kobietę w ramię.

Spider-Man odwiedza wszystkich znajomych Parkera i - aby zapewnić im bezpieczeństwo - zabiera ich do swojego sekretnego pokoju. W grupie są Jamesonowie, M.J., pracownicy Horizon i Bugle'a, a także sam burmistrz.

Baza Octopusa. Otto napuszcza na Spider-Mana i jego złoczyńców policję. Peter nie skończył jeszcze swojego eksperymentu dlatego wysyła Gargana i Hydro-Mana z misją zatrzymania oddziałów policji. Każe im tylko nie skrzywdzić stróżów prawa. W końcu Parker kończy pracę. Trapster zauważa, że jego szef pracował nad urządzeniem do transferu myśli i panikuje, że on jest celem. Spidey szybko go obezwładnia, wsiada do łodzi podwodnej i uciekając zabiera po drodze Scorpiona i Bencha.

Tajna kryjówka Spider-Mana. J.J.J. w końcu godzi się z faktem, iż jego ojciec ma nową żonę. Rodzina Jamesonów jednoczy się w tej trudnej chwili. May dowiaduje się, że Peter wykupił bilet do Europy i też jest bezpieczny.

W innej części schronu M.J. wyznaje "Peterowi" miłość.

Budynek Avengers. Peter chce pokazać złotego octobota Iron Manowi, by przekonać go kim jest. Nie zastaje tam jednak nikogo, prócz Spider-Mana. Ock aktywował swoje machiny, by zająć czymś Mścicieli, a teraz aktywuje mechanizmy obronne twierdzy. Dodatkowo ustawił lasery na opcję "zabij" i powiedział Garganowi, iż w budynku jest Jameson.

Scorpion rusza w poszukiwaniu burmistrza, a Peter musi radzić sobie z laserami bez pajęczego zmysłu. Hydro-Man pomaga Garganowi i lokalizuje pokój z przyjaciółmi Parkera. Pracownicy Horizons ą jednak przygotowani i za pomocą swojej maszyny łapią Bencha - a konkretnie jedna kroplę z jego "ja".

Chwilę po tym do pomieszczenia wdziera się Gargan. Spider-Man przybywa na ratuek. Przebijające się w umyśle Otta wspomnienia należące do Parkera motywują go do ochrony May. Potężnym ciosem powala Gargana. Głowa złoczyńcy niemal eksploduje. Otto nie zdawał sobie sprawy, że ciało Pająka ma w sobie tyle siły.

Zaskoczony Jonah chwali Avengera za rozprawienie się ze Scorpionem.

Otto rozmyśla nad tym, co się stało. Nagle metalowa macka chwyta go za gardło. Octavius próbuje się uwolnić, ale Peter łapie go i razem wylatują przez okno. Ock szybko tworzy poduszkę na której lądują. Parker czuje, że ciało, które zamieszkuje umiera i ostatkiem sił wysyła złotego octobota by połączył się z swoim ciałem. Octavius jest jednak na to przygotowany - zabudował kark zbroją. Ostatnia szansa na ratunek przepadła. Nowe ciało Petera umiera, ale w ostatniej chwili Parker stwierdza, że może połączyć się z Ockiem i choć go to nie uratuje, to przekazuje mu to co widzi sam - całe życie przelatuje mu przed oczami. Octavius przeżywa życie Parkera jak swoje własne. Wszystkie jego wzloty i upadki, wszystkie walki, śmierci przyjaciół. Otto chciał być Spider-Manem, teraz będzie nim w pełni.

Spider-Man trzyma w ramionach umierające ciało Octopusa. Peter przypomina Otto maksymę jego życia - z wielka siłą wiąże się wielka odpowiedzialność. Teraz on będzie musiał ją stosować, bo to on jest Spider-Manem. Parker wymusza na Octaviusie przyżeczenie, że zaopiekuje się jego rodziną. Chwilę później umiera.

Otto patrzy na swoje martwe ciało. Żegna Parkera i obiecuje mu, ze będzie kontynuował jego dzieło, ba, będzie lepszym bohaterem niż on, będzie... Superior Spider-Manem!

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700 Amazing Spider-Man #700

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.