Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #60

Red She-Hulk #60

Red She-Hulk #60

"Hell Hath No Fury" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Avengers!
• Red She-Hulk = narodowe zagrożenie!
• O jakim szokującym odkryciu dotyczącym przyszłości super bohaterów dowiedział się Machine Man?

Streszczenie

Most Chesapeake Bay, uszkodzony przed Red She-Hulk. Avengers porzucają pogoń, by pomóc w ewakuacji i naprawić zniszczenia, a skupieni tylko na tym nie zauważają, że Czerwona również próbuje ustabilizować budowlę – poza Machine Manem, który jednak zatrzymuje to dla siebie. Gdy sytuacja jest już pod kontrolą, a Red zniknęła, Cap stwierdza, że nie docenił kobiety i postanawia skontaktować się z resztą Mścicieli – od teraz Betty Ross, w jakiejkolwiek formie, ma być od razu aresztowana. Gdy Avengers znikają, Aaron postanawia kontynuować swoje śledztwo.

Jakiś czas później android obserwuje z ukrycia dom, który wcześniej odwiedziła Betty – zarejestrowany jako ośrodek dla dzieci dotkniętych autyzmem, choć jedyną pacjentką jest młoda dziewczynka – Eleanor Bennett. Wykorzystuje chwilę, gdy opiekunka udaje się na zakupy, by zakraść się do budynku, otwierając zaskakująco zaawansowany zamek. W środku spotyka dziewczynkę, która zgaduje, że szuka on Betty i że jest maszyną. Przyznaje, że sama jest małą częścią wielkiej maszyny i prosi Aarona, by wyciągnął rękę. Gdy robot tak robi, dotyka go.

Kontakt z dziewczynką przenosi Aarona na inną płaszczyznę rzeczywistości, gdzie ktoś stwierdza, że jest on pierwszym przedstawicielem swego gatunku, który dotarł do Terranometru, jak nazywa "maszynę". Spytany, tajemniczy mężczyzna tłumaczy, że maszyną ową, zbudowaną miliardy lat temu przez nieznaną rasę, jest sama Ziemia, napędzana własnym ruchem obrotowym. Nie wie on, jaki jest jej prawdziwy cel, jedną z jej funkcji jest jednak przewidywanie przyszłości z ogromną dokładnością – co jego organizacja wykorzystywała od tysiącleci. Wyjaśnia, że w każdym pokoleniu rodzą się ludzie "połączeni" z Terranometrem, pozwalający innym na jego wykorzystanie. Najpotężniejszym z tych żywych interfejsów jest obecnie Eleanor, która przekazuje za pomocą kontaktu "wrażenie przyszłości" – nie wizję czy sen, lecz oddziaływujące na wszystkie zmysły uczucie uczestniczenia w przyszłych wydarzeniach. Mężczyzna zauważa, że w przypadku Machine Mana po prostu przeniosła go do "wnętrza" supermaszyny, co ma pewnie związek z tym, że jest androidem. Stack odpiera, że jego rozmówca – w którym rozpoznał Nikolę Teslę – również się tu znajduje, choć jest człowiekiem. Ten więc, dochodząc do wniosku, że skoro i tak nie żyje w czasach, z których Aaron pochodzi, równie dobrze może mu powiedzieć prawdę. Wyjaśnia, że niegdyś rzeczywiście tak przedstawiała się sytuacja, gdy został jednak ciężko ranny, stał się czymś pomiędzy człowiekiem, a robotem. Gdy jednak Stack zauważa, że, według Terranometru, "organizacja", o której wspomniał wynalazca, była podstawą dla istniejącej dziś S.H.I.E.L.D., zostaje "wyrzucony" z powrotem do świata rzeczywistego. Próbuje odnowić połączenie, Eleanor stwierdza jednak, że męczy ją to i idzie spać. Aaron wychodzi, pewien , że zna kolejny cel Red She-Hulk.

Dwa tygodnie później. Wyspa Desecheo, Puerto Rico. Jeden z oficerów zauważa cywilny ponton zbliżający się do wyspy, wysyła więc jednego ze swych podwładnych, by odesłał turystkę. Ta jednak udaje, że nie zauważyła znaków ostrzegawczych i, odwróciwszy uwagę żołnierza, obezwładnia go i kradnie jego mundur. Wkrótce później, już w uniformie, udaje się do ukrytej bazy Project Echelon i próbuje przekonać strażnika, że przyniosła wiadomość do dowódcy, ten jednak nie daje się oszukać. Nim jednak zdąży on wszcząć alarm, zostaje obezwładniony przez właśnie przybyłego Machine Mana. Android wyjaśnia, że Betty nie dostanie się do środka bez pozwolenia, a jeśli spróbuje się zmienić w Hulka, zostanie schwytana w polu antygrawitacyjnym, podobnym do tego, które wykorzystano, by przetrzymywać jej ojca [patrz Hulk vol. 2 #25 – przyp. S_O]. Na szczęście dla niej, jest on w stanie zhakować bramę i pozwolić kobiecie na infiltrację. Gdy kobieta pyta, czemu jej pomaga, android odpiera, że też ma pewne wątpliwości co do Projectu. Ujawnia, że spotkał się z Eleanor, był jednak w stanie jedynie zobaczyć sam mechanizm supermaszyny i pyta, co dziewczynka przekazała Betty.

W tym momencie docierają oni do końca korytarza, Ross odpiera więc, że widziała to, czego są w tej chwili świadkami. Project Echelon jest w znacznie bardziej zaawansowanej fazie, niż komukolwiek się wydaje, a w bazie trenuje cała armia nadludzi. Betty wyjaśnia, że widziała, jak przejęli oni kontrolę nad światem, doprowadzając ludzkość na skraj zagłady. Początkowo myślała, że będzie w stanie zniechęcić Kongres do finansowania projektu, jeśli pokaże, że stworzeni przezeń super-żołnierze są zbyt słabi, to jednak przyniosło odwrotny skutek. Dlatego teraz zamierza porwać Forteana i zabrać go do Eleanor, by na własne oczy zobaczył przyszłość. Wtedy myśli dotyczące Generała wyczuwa telepatka Echelonu, która informuje o tym Forteana. Gdy rozlega się alarm, Ross domyśla się, że zostali wykryci i rzuca się do walki. Machine Man początkowo obserwuje ją stwierdzając, że ma ona przewagę nad super-żołnierzami: posiadała ona moce od dłuższego czasu, a poza tym wie, jak ich używać w prawdziwym starciu, a nie podczas treningów. Okazuje się jednak, że Echelon ma nad nią przewagę liczebną oraz moce, których się nie spodziewała, dlatego Aaron, nawet o tym nie myśląc, włącza się do walki. Sam zostaje jednak powalony przez przeciwnika generującego impulsy elektromagnetyczne, przeciw którym wiele z jego systemów nie jest osłanianych. Gdy jednak herosi zdają się być na straconej pozycji, Machine Man słyszy nieludzki ryk, a po chwili Echeloni, którzy rzucili się na Shred, zostają odrzuceni – Red She-Hulk właśnie przeistoczyła się w dziką górę mięśni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60 Red She-Hulk #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.