Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #2

Indestructible Hulk #2

Postacie
Zapowiedź

• Gościnnie: Iron Man!
• Bruce Banner i Tony Stark są przyjaciółmi, jednak Hulk i Iron Man już nie!

Streszczenie

Kilka dni po zawarciu umowy między Bannerem a dyrektor Hill, Tony Stark pojawia się w Montanie, gdzie ta dwójka się aktualnie znajduje. Na zewnątrz bazy S.H.I.E.L.D. wita go Maria, która od razu zostaje zapytana, gdzie ON jest. Odpowiada, że doktor Banner znajduje się na drugim piętrze pod powierzchnią ziemi. Starkowi nie chodzi jednak o niego. Pyta o Kiigravea. Albo Psycho Mana, Puppet Mastera, Jasona Cragaa lub kogokolwiek, kogo Hill wykorzystuje do kontrolowania Bruce'a. Kobieta stwierdza, że to absurd – Banner sam się do niej zgłosił i zaproponował ten układ. Tony chce więc wiedzieć, czego chce od S.H.I.E.L.D. Bruce w zamian za wykorzystanie przez nich Hulka. Maria odpowiada, że własnego laboratorium i personelu, by mógł spełnić swój plan i sprawić, by świat był lepszy. Osobiście jednak uważa, że Banner chce po prostu być taki jak Stark. Stwierdzenie to dziwi Tony'ego, ale nie tak bardzo, jak dźwięk, który teraz słyszy. Przechodząc do laboratorium Bannera jest już pewien – to śmiech Bruce'a, coś rzadko spotykanego. Gdy pyta go, co go rozbawiło, ten wskazuje jeden z wyświetlających się wzorów. Tony również zaczyna się śmiać, a gdy Maria również chce poznać żródło ich rozbawienia, stwierdzają ku jej irytacji, że i tak by nie zrozumiała.

Później. Bruce pokazuje Tony'emu swój najnowszy wynalazek, który musi przetestować poza bazą, a Maria szuka wśród agentów ochotników do pomocy Bannerowi. Ponieważ nikt nie chce z nim pracować, do pomocy zgłasza się Stark.

Himalaje. Stark i Banner rozkładają razem sprzęt. Bruce prezentuje Tony'emu maszynę, która zapewni światu naturalne, niezanieczyszczone paliwo. Gdy już wszystko działa, Stark stwierdza, że mógłby ulepszyć maszynę, po czym zaczyna pracować. Wkurza to Bruce'a, który powoli zaczyna tracić nad sobą kontrolę. Zaczynają się sprzeczać. Tony dziwi się Bannerowi, że poszedł do S.H.I.E.L.D. zamiast niego. Razem na pewno zdziałaliby więcej. Bruce zaprzecza – znów działałby w cieniu Starka, a tego właśnie chce uniknąć, po czym zamienia się w Hulka. Atakuje Starka i wywiązuje się walka. Gdy trwa, Tony uświadamia sobie, że poprzez swoje machinacje przy maszynie doprowadził do jej destabilizacji. Gdy do niej dociera, Hulk ponownie rzuca się na niego, tym razem jednak zasłaniając Tony'ego własnym ciałem ratuje go przed eksplozją. Chwilę później i kilkadziesiąt metrów dalej obaj odzyskują przytomność. Bruce znów jest sobą, a Stark wciąż będąc w szoku, dziękuje mu, że uratował mu życie.

Później. W jednym z pobliskich miast Tony i Bruce odpoczywają po dzisiejszych wydarzeniach. Banner jest lekko poirytowany, gdy Stark mówi mu to, co powiedziała Maria – Bruce chce być taki jak on. Zaprzecza tym słowom, jednocześnie swoimi własnymi mocno upokarza przyjaciela. Stwierdza, że ten potrafi tylko przetwarzać to, co już istnieje, a nie wynajdywać nieistniejącego. Sprowadza się to do tego, że Stark jest tylko i wyłącznie świetnym inżynierem. Tony przeprasza na chwilę i wychodzi do toalety. Tam stojąc przed lustrem i patrząc się w swoje odbicie stwierdza, że przynajmniej jest bogaty. Chwilę potem odbiera połączenie od Marii, która prosi by przylecieli z powrotem. Ma dla Bannera nowe zadanie.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2 Indestructible Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.