Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #10

Avengers Assemble #10

Postacie
Zapowiedź

• Czy wiecie, że istnieje teoria, iż to bakterie w naszym ciele wpływają na nasze nastroje i osobowości? Tony Stark i Bruce Banner wiedzą.
• Co się stanie, kiedy istniejący od 20 milionów lat katalizator zainfekuje Hulka?
• Tymczasem Steve i Carol próbują powstrzymać naukowca przed uwolnieniem bakterii.

Cytat

Captain Marvel: "And Tony... Sorry about your game."
Iron Man: "Meh. Who needs fun? It was a dumb idea."
Captain America: "Little bit."

Streszczenie

Na Antarktydzie Avengers wynoszą z bazy ciała odnalezionych naukowców. Podczas, gdy Thor i Spider-Woman wygłaszają eulogię, Iron Man i Hulk wracają do środka, by znaleźć jakiś trop co do tego, co się wydarzyło. Podczas, gdy Zielony uspokaja się, pijąc wodę, Tony zauważa, że rany zmarłych wyglądają tak, jakby ich brzuchy eksplodowały od środka, domyśla się więc, że ludzie służyli czemuś za inkubatory. Po chwili łączy fakty i odgaduje, że ktoś podłączył pompę sięgającą do starożytnego jeziora z systemem wodociągów bazy i zabrania pić wodę – co Banner już zrobił.

Captain America i Captain Marvel informują tymczasem, że wpadli na trop Sorokina: naukowiec prawdopodobnie wsiadł w Australii na pokład niezarejestrowanego samolotu, który w tej chwili doganiają. Łączą się w pilotem, każąc mu natychmiast lądować, na pokładzie jednak właściciel pojazdu, potwornie wyglądający Yun Guang Han, jest jedynie podekscytowany perspektywą walki z Avengers i ujawnia Sorokinowi, że po jego odejściu z bazy nad jeziorem Wostok podłączyli pompę do wodociągów i umieścili pokryte katalizatorem suchary wśród racji żywnościowych. Następnie wysyła oddział genetycznie zmodyfikowanych i poddanych praniu mózgu "ninja" na zewnątrz Quinjetu, Carol oddala się więc, by się ich pozbyć, "zrzucając" Rogersa na drugi samolot.

Na Antarktydzie Spider-Woman próbuje uśmierzyć ból brzucha Bannera, podając mu suchary, to jednak jeszcze pogarsza sprawę. Bruce próbuje coś powiedzieć, a Tony domyśla się, że muszą go zabrać na pokład Helicarriera i zamknąć go w komorze przeciw-Hulkowej, zanim się przemieni. Podnosi go więc i zaczyna pędzić w tamtą stronę.

Steve dostaje się na pokład samolotu, gdzie staje naprzeciw kolejnego oddziału "ninja". Walkę przerywa jednak Han stwierdzając, że jej widok już mu się znudził. Następnie ujawnia, że posiada zbiorniki wody wypełnionej organizmami odnalezionymi w jeziorze Wostok, i że jest gotów zrzucić je na niczego nie spodziewającą się populację, znajdującą się pod nimi, jeśli heros natychmiast nie opuści jego samolotu. Captain zapewnia, że to jeszcze nie koniec, po czym wyskakuje z pojazdu, w ostatniej chwili złapany przez Carol, która rozbiła Quinjet, by pozbyć się napastników.

Na pokładzie Helicarriera Iron Man przygotował koktajl antybiotyczny, który wręcza Spider-Woman, zauważając, że Jessica potrafi kontrolować Zielonego. Bohaterka wchodzi więc do komory, w której uwięziony jest oszalały z bólu Hulk...

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10 Avengers Assemble #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.