Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #2

Captain America vol. 7 #2

Captain America vol. 7 #2

"Castaway in Dimension Z" Chapter 2: "One Year Later"

Postacie
Zapowiedź

• Ambicje Arnima Zoli pozostawiają Kapitana uwięzionego w Dimension Z!
• Steve uratował syna Zoli, ale czy będzie potrafił utrzymać go przy życiu?
• Kim są barbarzyńcy Phrox i jakie mają plany?

Streszczenie

Rok Później. Steve siedzi przy ognisku wraz z młodym Ianem. Klimat w Dimension Z jest surowy i mieszka tu wiele różnych potworów. Mogą tu tylko walczyć o przetrwanie. Mają spore problemy ze zdobyciem pożywienia. Wobec chłopaka Cap stara się trzymać twarz. Nie okazuje strachu ani zmartwienia. Dopiero kiedy ten zasypia może sobie pozwolić na wątpliwości oraz wspominanie dawnego życia.

Rok 1926. Mały Steve sprzedaje gazety na ulicy. Nagle dostaje kamieniem w tył głowy. Lokalne łobuzy zaczynają się wyśmiewać z niego i jego wiecznie pijanego ojca. Przy okazji nie szczędzą chłopakowi ciosów. Steve wraca zakrwawiony do domu. Jego matka jest przerażona. Wraz z ojcem pocieszają chłopaka.

Cap wraz z Ianem przedzierają się przez nieprzyjazny teren. Jest potwornie zimno i wieje ostry wiatr. Nagle ruszają na niego 2 mutanty Zoli na ścigaczach. Najważniejsze dla bohatera to osłaniać chłopca. Udaje mu się przy pomocy tarczy uszkodzić jeden z pojazdów. Następnie osłania się przed ogniem drugiego i powala jego kierowcę. Drugi z mutantów podnosi się z wraku i przygotowuje do ataku. Nagle ziemia pod nim rozstępuje się i pożera go jakiś wielki potwór. Rogers podnosi broń i zabija monstrum. To nie koniec kłopotów. Zjawa się plemię dziwnych humanoidalnych istot, które ogłuszają bohatera.

Steve odzyskuje przytomność. On, Ian i jeden z mutantów są przykuci do skały. Niedługo później zjawiają się strażnicy i wyprowadzają z celi. Stają przed obliczem tutejszego władcy, który ma tarczę Capa. Mutant od razu krzyczy, że jest sługą Zoli. Natychmiast zostaje ścięty przy pomocy tarczy. Rogers z przerażeniem patrzy jak na pieńku kładziona jest głowa Iana. Zaczyna krzyczeć, że on nie ma nic wspólnego z Zolą.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2 Captain America vol. 7 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.