Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #3

Uncanny Avengers #3

Postacie
Zapowiedź

• Red Skull używa swej nowej mocy do prześladowania mutantów na całej planecie!
• Scarlet Witch i Rogue dokonują odkrycia, które będzie ję męczyć aż do śmierci!
• Uncanny Avengers odczują potęgę S-Men!

Cytat

Rogue: "We need the X-Men."
Scarlet Witch: "We need the Avengers."
Wolverine: "Lucky dames - you got'em both."

Streszczenie

Wieczór, w pobliżu miejsca, które zaatakował Avalanche. Red Skull wchodzi na dach radiowozu i zwraca się do przechodniów i żałobników. Przemawiając, wspomaga się telepatią. Tłumaczy nowojorczykom, że już czas, by wyeliminowali ukrywających się pośród nich mutantów. Przywołuje swoich "S-Men". Dancing Water teleportuje całą grupę, wraz z kontrolowanymi przez Skulla Scarlet Witch i Rogue. Avengerka i X-Manka przyznają się do współudziału w ataku Avalanche'a. Tłum zwraca się przeciwko nim. Red Skull sprawia, że cywile pod jego kontrolą są w stanie dostrzec gen x. Nowojorczycy zaczynają masakrować się nawzajem. Pomagają im w tym S-Men, zwiększając chaos. Red Skull obserwuje wszystko z satysfakcją, popijając koniak nalewany mu przez Honest Johna.

Do akcji wkraczają Avengers. Kapitan Ameryka upewnia się, że cywile dostrzegą, że to Havok wydaje rozkazy. Wolverine i Summers przeganiają policjantów pałujących mutanta. Rogers oponuje, gdy Alex każe im się rozdzielić, ale Havok przypomina mu, że to on go prosił, by dowodził.

Red Skull wskazuje tłumowi kolejną mutantkę. W tym momencie powala go piorun Thora. Elektrody łączące tkanki mózgu Xaviera w jego własnym przestają działać, dzięki czemu Scarlet Witch i Rogue odzyskują zmysły. Mzee atakuje Thora, zanim Asgardczyk może wykończyć Skulla. Odinson bez problemu pokonuje Etiopczyka. W tym momencie zagaduje go Honest John.

Tłum policjantów otacza Kapitana Amerykę. Powtarzają, że w głębi serca wie, iż powinien się do nich przyłączyć i zapolować na mutantów. Rogers z trudem zwalcza wpływ Red Skulla, ale kiedy ponownie spotyka Havoka, zaczyna go krytykować, odbiera mu dowództwo i wyrzuca z zespołu. Summersowi udaje się przywołać go do porządku.

Gdzie indziej, Insect zatruwa Wolverine'a, każąc mu przeżyć jego najgorszy koszmar. Logan zostaje sparaliżowany wspomnieniem o topieniu Dakena. W tym czasie Scarlet Witch pozbawia Insecta przytomności. Dzięki czynnikowi gojącemu Logan szybko wraca do siebie. Kiedy Rogue mówi mu, że Red Skull korzysta z mózgu Xaviera, Kanadyjczyk wpada w szał.

Honest John peroruje Thorowi, że powinien zmienić stronę. Słuchający go Asgardczyk jest przekonany, że jego rozmówcą jest Odyn. Podchodzą do Red Skulla, który osobiście prosi Odinsona o pomoc. W tym momencie atakuje Wolverine. Odcina Red Skullowi dłoń, następnie zostaje odrzucony powiewem wiatru Living Winda. Następnie Goat-Faced Girl pozbawia Logana jego mocy. Chwilę później X-Man zostaje zaatakowany przez Thora. Red Skull każe sobie ponownie nalać koniaku. Thor rzuca zakrwawionego Wolverine'a pod stopy Red Skulla, po czym klęka przed nim i ślubuje wierność Rzeszy. Dookoła nich płonie Nowy Jork.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3 Uncanny Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.