Avalon » Serie komiksowe » Avengers Arena » Avengers Arena #2

Avengers Arena #2

Avengers Arena #2

"Deadly Allies"

Postacie
Zapowiedź

• Cammi vs. Deathlocket!
• Hazmat vs. Deathlocket!
• Kim do diaska jest Deathlocket? I kto umrze w tym numerze?
• Kto należy do Braddock Academy?

Cytat

Cammi: "Shrapnel. That's the only reason I spoke up. I didn't want your shrapnel in my tree. That's about as friendly as I get."

Streszczenie

Murder World, Dzień 1.

Red Raven próbuje wzbić się jak najwyżej. Z pełną prędkością trafia jednak w niewidzialną barierę i spada na ziemię ze skręconym karkiem. Całemu zajściu przygląda się Rebecca Ryker. Jej lewa połowa ciała jest cybernetyczna. Próbuje nawiązać kontakt z Hazmat, współczuje jej straty chłopaka. Jennifer doprowadza to jednak do wściekłości i chce zaatakować dziewczynę. Wtedy jej cybernetyczne części aktywują się i Becca wysyła ze swojej ręki falę płomieni, które ogarniają Hazmat. Dziewczyna jest zaskoczona tym co się stało i przepraszając ucieka.

Dawno temu. Rebecca wraca niespodziewanie do domu. Zapomniała zabrać laptopa na zajęcia. Tam czeka na nią zrozpaczona matka wraz z młodszym bratem. Oboje są na muszce Deathloka, który trzyma w ręce detonator. Następuje wybuch.

Dziewczyna wędruje przed siebie. Przypomina sobie lekcje pływania. Odbywały się one bladym świtem i nie cierpiała ich, ale ojciec powiedział jej, że współzawodnictwo buduje charakter. Uczęszczała więc na nie przez sześć kolejnych lat, aż do czternastego roku życia.

Teraz. Jej rozmyślenia przerywa tajemniczy głos, który każe jej się zatrzymać. Z drzewa zeskakuje Cammi i radzi, by cofnęła nogę, którą prawie nadepnęła na minę. Becca dziękuje za uratowanie życia i stara się bliżej ją poznać, na co Cammi odpowiada, że może i była kiedyś dziewczyną za którą się podaje. Teraz jest zabójczą maszyną, a uratowała ją wyłącznie dlatego, że nie chciała odłamków na swoim drzewie. Nakazuje jej jak najszybciej się oddalić.

Wtedy, jakiś czas po wybuchu. Doktor Ryker próbuje przywrócić do życia swoją żonę Annę, jednak bezskutecznie. Komputer informuje go natomiast, że pacjentka Rebecca Ryker jest online i zostało zakończone połączenie z cybernetycznymi częściami. Doktor pociesza córkę, że wszystko naprawi. Wspomina, że rebelianci już wcześniej próbowali go zabić, wysyłając jednego z jego Deathloków, by nigdy ich nie wynalazł. Choć nigdy nie pracował z żywą tkanką, jest bardzo optymistycznie nastawiony. Dziewczyna będzie miała wszystkie korzyści Deathloka, jednak nadal pozostanie sobą. Nagle zjawiają się agenci S.H.I.E.L.D., których zaniepokoiło nagłe zniknięcie doktora. Ich uwagę przykuwa Rebecca.

Teraz. Becca zostaje niopodal obozu dzieciaków z Braddock Academy. Nara, Kid Briton oraz Bloodstone najchętniej zabiliby ją od razu. Tylko Anachronism nie jest do tego taki skory. Do grupy dołącza Apex, która każe im zająć się własnymi sprawami, a dziewczynie obiecuję, że nikt jej tu nie skrzywdzi. Przedstawia swoją grupę, jako członków Akademii Braddocków. Brian Braddock to alternatywna, młodzieżowa wersja Kapitana Brytania. Nara pochodzi z rodu Atlantydów. Cullen Bloodstone należy do rodziny specjalizującej się w polowaniu na potwory. Aiden każe na siebie wołać Anachronism, sześć miesięcy temu odziedziczył ciało nieśmiertelnego celtyckiego czarownika. Ona sama nazywa się Katy Bashir. Potrafi latać, jednak niezbyt szybko i ma słabość do naukowców. Okazuje się, że ojciec Becky, Harlan, jest bardzo znany, ponieważ jest on uznawały za ojca współczesnej cybernetyki. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają.

Wtedy, pobudka. W pokoju Rebecki zjawia się doktor Kuhlmann. Pyta jej, czy pamięta co się stało. Dziewczyna mówi o robocie z przyszłości, który zaatakował jej dom. Doktor przyznaje, że jest ekspertem w dziedzinie cybernetyki, jednak to co zrobił jej ojciec, to zupełnie nowy poziom. Becca pyta o konkrety. Doktor podaje jej lusterko i dziewczyna po raz pierwszy widzi swoje zmodyfikowane ciało.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Avengers Arena #2 Avengers Arena #2 Avengers Arena #2 Avengers Arena #2 Avengers Arena #2 Avengers Arena #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.