Avalon » Serie komiksowe » Avengers Arena » Avengers Arena #1

Avengers Arena #1

Avengers Arena #1

"Worst Things"

Postacie
Zapowiedź

• Uwięzieni na odludnej wyspie, 16 nastolatków zostaje zmuszonych do walki na śmierć i życie przez Arcade'a!
• Wśród nich wasi ulubieni bohaterowie z Avengers Academy, Runaways, a także Darkhawk!

Cytat

Arcade: "Oh, I always forget... Welcome to Murder World."

Streszczenie

Dzień 29.

Hazmat przedziera się przez las. Jest poważnie ranna. Za jej plecami pojawia się wściekła X-23. Jennifer atakuje ją swoim promieniowaniem, które zaczyna palić Laurę żywcem. To jednak nie powstrzymuje mutantki, która wbija swoje szpony w ciało dziewczyny.

"...Śmierć nie byłaby wcale taka zła. Są od niej gorsze rzeczy."

Dzień 1.

Kampus Avengers Academy. Jest Wigilia Bożego Narodzenia. Na terenie Akademii przebywa niewiele osób. Juston majstruje przy swoim Sentinelu. Laura i Humberto grają w ping ponga. Natomiast Mettle i Hazmat zamknęli się u niej w pokoju. Dziewczyna jest szczęśliwa, że może poczuć się normalnie chociaż przez chwilę. Dziękuje również Kenowi, że ten na nią poczekał, aż będzie gotowa. Według niego są dobrą parą.

Gdzie indziej. Szesnaście osób lewituje nad ziemią. Włącza się urządzenie znajdujące się między nimi i na wielkim ekranie pojawiają się ich podobizny wraz z mapą wyspy. Przygląda się temu osoba odpowiedzialna za tą sytuację. Po chwili wyłania się między nimi i zaczyna swoją przemowę. Osobą, która kieruje tym wszystkim okazuje się być Arcade. Przedstawia on swój plan. W przeciągu trzydziestu dni zostanie wyłoniony spośród nich jeden zwycięzca. Jedna osoba będzie mogła odejść, ta która przeżyje. Arcade opuszcza wszystkich na ziemię i zaczyna bez problemu odpierać kolejne ataki. Tłumaczy im, że życie to gra i albo się w nią gra albo przegrywa. A to co się tu wydarzy, wydobędzie z każdego jego prawdziwe oblicze. Ponieważ ma już dość tych rozmów, nakazuje im wybrać najsłabsze ogniwo, które sam zabije jako pierwsze. Mają wybrać lub on zrobi to za nich.

W tym samym czasie Mettle odnajduje Hazmat, którą Arcade dosłownie wystrzelił, gdy go zaatakowała. Jen chce nadal walczyć, natomiast Ken próbuje ją przekonać, iż należy brać ich przeciwnika na serio. Nie obchodzą go inni, dopóki ona będzie żyła. Dziewczyna nie chce tego słuchać i gdy tylko wraca do reszty, jeszcze mocniej atakuje Aracde'a. Ten oznajmia, że właśnie znaleźli pierwszą ofiarę. I kiedy zamierza pozbawić ją życia, przerywa mu Mettle, wskazując, że to on jest najsłabszym ogniwem. Jeden ruch ręką i Ken Mack zostaje rozerwany na strzępy, a Arcade wita ich w Murder Worldzie.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Avengers Arena #1 Avengers Arena #1 Avengers Arena #1 Avengers Arena #1 Avengers Arena #1 Avengers Arena #1 Avengers Arena #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.