Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #3

Deadpool vol. 3 #3

Deadpool vol. 3 #3

"Dr. Strange Lives (or How I Learned Deadpool Was da Bomb)"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool vs. zmarli prezydenci... tym razem czas na podstępnego Dicka Nixona!
• Czy Doctor Strange będzie w stanie mu pomóc?

Cytat

Richard Nixon: "Now see here, my fellow American..."
Deadpool: "I'm Canadian."
Richard Nixon: "Bah! Who let you in?!"

Streszczenie

Gdy Deadpool i agent Preston wyjaśniają Doctorowi Strange sytuację, ten początkowo nie daje im wiary i postanawia udowodnić, że "czary" Nekromanty są jedynie sztuczkami, gdy jednak przyzywa obraz ożywiania Richarda Nixona, stwierdza, że się mylił. Domyśla się, że mag nie pojmuje w pełni mocy, z których korzysta i postanawia go wytropić.

Tymczasem w gabinecie dentystycznym, w którym Washington wymienia swoje drewniane zęby na nowe, prezydenci próbują uzgodnić jakiś plan działania. Abraham Lincoln przytacza pomysł Ronalda Reagana, Gerald Ford protestuje jednak, stwierdzając, że nie mają nawet jak dostać się na orbitę. Washington tymczasem dopada do uwięzionego Nekromanty, który wypluwa knebel i zaczyna rzucać czar teleportacji. Zostaje uciszony przez nieumarłych, to wystarczy jednak, by Strange wyczuł go i przeteleportował wszystkich na miejsce – poza Beniaminem Franklinem, w ten sposób mszcząc się za to, że ten lata temu przespał się z Cleą [tak jakby... Patrz Doctor Strange vol. 2 #18-19 – przyp. S_O]. Gdy herosi zjawiają się na miejscu, Stephen dopada do Nekromanty, z którym przenosi się na płaszczyznę astralną. Tam zaczyna go wypytywać o źródło jego mocy. Michael – bo tak się on nazywa – wyjaśnia więc, że pierwszy raz ożywił inną istotę, gdy był dzieckiem – swojego chomika, prezent od tragicznie zmarłej matki. Wtedy postanowił studiować tajemnice życia i śmierci, a po studiach został zwerbowany przez S.H.I.E.L.D.. Ta ostatnia informacja wstrząsa Strangem.

Walka między Deadpoolem i Preston a prezydentami przenosi się tymczasem na ulicę. Wade zostaje wbity w jeden z zaparkowanych samochodów, a Washington dodatkowo przebija go szablą, pyskaty najemnik nadal jednak jest w stanie utrzymać ich uwagę na wystarczająco długo, by pozwolić agentce S.H.I.E.L.D. na ucieczkę. Tymczasem na miejscu zjawia się śmigłowiec sterowany przez Adamsów, na którego pokładzie znajduje się też Richard Nixon. Ten rozpoznaje okolice Watergate i odmawia wyruszenia z pozostałymi. Gerald Fort tymczasem potyka się i wpada na śmigło ogonowe helikoptera, z przewidywalnymi rezultatami. Gdy prezydenci odlatują – z magiczną księgą Nekromanty w rękach Washingtona – na miejscu zjawia się Strange, który wyciąga szablę z ciała Deadpoola i zaczyna rzucać na nią zaklęcie. Wade tymczasem rusza tropem Nixona, który niszczy wszystko na swojej drodze. Ich walka jest dość wyrównana, do czasu, aż Doctor Strange przybywa, by wręczyć Wade'owi szablę, teraz scaloną z czarem przeciwko nieumarłym. Po przebiciu magicznym ostrzem Nixon eksploduje.

Jakiś czas później. Strange zauważa, że Deadpool jest "niekompletny" i szepce mu na ucho, o co chodzi. Preston tymczasem oświadcza, że Nekromanta zgodził się współpracować i poinformował ich o planie Washingtona: stworzeniu armii żołnierzy-ożywieńców.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3 Deadpool vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.