Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #3

All-New X-Men #3

Postacie
Zapowiedź

• Oryginalna piątka X-Men wraca, ale to nie wszystko co się dzieje.
• Co stało się z Phoenix Five po AvX?

Streszczenie

10 dni wcześniej. Cyclops okazuje Magneto i Magik ich nową siedzibę, nową Szkołę Xaviera, ośrodek rewolucji - budynki dawnego programu Weapon X.

8 dni wcześniej. Scott i Eric odbijają przewożoną w konwoju Emmę Frost. Podczas walki okazuje się, że moce całej trójki zostały zmienione przez Phoenix. Cyclops i Magneto nie mają kontroli nad swoimi mocami, w wyniku czego akcja odbicia zakładniczki wymyka się spod kontroli i eskortujący konwój żołnierze giną, gdy Cyke strąca helikopter.

Jakby tego było mało, Frost straciła moce telepatyczne i ma żal do Summersa, iż pozbawił ją cząstki mocy Feniksa i zostawił w rękach ludzi. Chce odejść, ale pilniejsza jest ucieczka przed nadjeżdżającymi posiłkami policji.

Uniwersytet w Teksasie. Podczas demonstracji popierającej prawa mutantów, jeden z uczestników - Benjamin - odkrywa, iż sam jest jednym z mutantów. Potrafi zmieniać swój kształt, co, chwilowo, robi nieświadomie.

Teraz. Baza rewolucjonistów. Cyclops próbuje odzyskać kontrolę nad swoimi promieniami. Nie wychodzi mu to jednak. Rozmawia z Magneto tłumacząc mu, iż to jak powrót do najgorszych lat z jego życia. Erik nie jest jednak w nastroju do wysłuchiwania narzekań. Każe Summersowi znaleźć sposób, aby odzyskać w pełni jego moce. Dodatkowo tłumaczy mu na przykładzie swojego życia, że to nie żadna obca siła sterowała nim i jego działaniami, ale on sam.

Frost przynosi wiadomość o pojawieniu się nowego mutanta. Magik, której moce dla odmiany zwiększyły się, transportuje Cyke'a i Magneto do Dallas. Tam Scott proponuje Benjaminiowi przyłączenie do rewolucji.

Pojawiają się młodzi X-Men. Młody Scott pyta swoją zaskoczoną, starszą wersję, co ten wyprawia.

Autor: redevil

Galeria numeru

All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3 All-New X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.