Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15

Postacie
Zapowiedź

• Pierwszy raz Spider-Man i Ultimates walczą ramię w ramię!
• Miles zrobi wszystko, by zasłużyć na przynależność do Ultimates.

Cytat

Ganke: "It could become a thing. Like a viral thing. People will collectet all the clips and stuff of you saying like: Colbert! Led Zeppelin! Tenacious D! Dazzler! Sacagawea! (...) James Brown! Roman-burger! Philip Seymour Hoffman!"
Miles: "Study!"
Ganke: "No, see, that's not a good one."

Streszczenie

Brooklyn Visions Academy. Miles próbuje się uczyć, podczas gdy Ganke opracowuje plan, jak uczynić z przyjaciela najpopularniejszego superbohatera w kraju. Irytuje to Milesa, ale jego kolega nie odpuszcza. Nie da mu się uczyć, póki ten nie pokaże mu wyrzutni sieci. Zamykają więc drzwi i podziwiają spadek po Peterze Parkerze. Rozmawiają też o recepturze na płyn do wyrzutni. Ganke wystrzeliwuje kilka nici, a wtedy pukanie do drzwi im przerywa. Chłopcy szybko sprzątają bałagan, a Miles narzuca szlafrok.

Woźny po raz kolejny daje im reprymendę za zamykanie drzwi, ale Miles tłumaczy, że nie będzie się przybierał przy otwartych. Woźny upomina ich, że za kwadrans jest cisza nocna, po czym wychodzi. Przyjaciele oddychają z ulgą ucieszeni, że nie zauważył dziury w suficie, która została po tym, jak zbyt gwałtownie pociągnęli za sieci.

Jest weekend. Miles wraca do domu. Zauważa pod budynkiem kilka radiowozów i czym prędzej biegnie na górę. Tam czekają już na niego z panią detektyw z policji. Kobieta przedstawia się. To Maria Hill i prowadzi śledztwo w sprawie śmierci jego wuja, Aarona (patrz: Ultimate Comics Spider-Man #12). Ojciec Milesa nie rozumie, dlaczego jego syn jest w to wciągany. Kobieta tłumaczy, że w ostatnich tygodniach Prowler zachowywał się inaczej, niż ostatnimi laty. Przestał się kryć w cieniu, ogłosił się kingpinem Nowego Jorku. Hill chce wiedzieć, co spowodowało tą zmianę i ma nadzieję, że Miles, który był z wujem blisko, naprowadzi ją na trop.

Skrępowany Miles mówi, że tata nie chciał, by spotykał się z wujem. Wytłumaczył mu, że Aaron nigdy nie dorósł i że może sprowadzić na nich kłopoty. Dlatego ostatnio trzymał się z dala od wuja. Zapytuje następnie, czy policja znalazła jego zabójcę. Ojciec upomina syna, że przecież Spider-Man to zrobił, ale Maria Hill nie jest tego taka pewna. Z raportu koronera wynika, że to niesprawna broń wybuchła i spowodowała śmiertelne dla Prowlera obrażenia. Nie są to ostateczne ustalenia, ale Miles nie potrafi ukryć ulgi.

Detektyw wraca do zadawania Milesowi pytań, bo jako była agentka S.H.I.E.L.D. jest pewna, że coś jej umyka. Chłopiec jednak nie jest w stanie jej pomóc. Wreszcie, policjanci wychodzą.

Kilka dni później, kiedy Miles opowiada przyjacielowi o tym, czego dowiedział się od policjantki, ten nie jest w stanie ukryć swej radości i przytula kumpla na oczach wszystkich, w bibliotece. Zażenowany Miles rzuca jakieś drętwe wytłumaczenie, by ludzie przestali się na nich gapić, po czym przyjaciele wracają do szeptanej rozmowy. Tę przerywa ogłoszenie w radiowęźle wzywające wszystkich do sali gimnastycznej. Po drodze jeszcze Ganke radzi koledze, by zaczął pomagać światu i zaczął od skontaktowania się z Kapitanem Ameryka, który przecież obiecał, że go wyszkoli.

W sami gimnastycznej dyrektorka informuje uczniów, że z powodu dramatycznej sytuacji w kraju (patrz: Ultimate Comics Ultimates) szkoła zostanie zamknięta do odwołania. Wszyscy mają wrócić do dormitoriów i się spakować. Ich rodzice zostali już powiadomieni.

W pokoju Miles dochodzi do wniosku, że to szczęście w nieszczęściu. Jego rodzice pracują całymi dniami, więc nie będą wiedzieli, że się wymyka jako Spider-Man. Ganke sugeruje, że to odpowiednia chwila, by wstąpić do Ultimates.

Wieczorem, w strugach deszczu, Miles zmierza w kierunku Triskelionu zastanawiając się, czy nie popełnia błędu. I jak dostanie się na wyspę. W końcu dzięki sieciom łapie helikopter i dyndając na końcu nici, w najmniej godny ze sposobów, dostaje się na dach siedziby S.H.I.E.L.D., gdzie czekają już na niego strażnicy. Od razu otwierają ogień, ale Milesowi udaje się zlepić ich spluwy siecią. Kiedy chce uciec, ślizga się w kałuży i ląduje na tyłku. Staje nad nim Captain America. Spider-Man melduje się na służbie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.